TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Stawiguda z trzema Otokarami Navigo C. Polski debiut
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.06.2019 14:00:35
fot. Gmina Stawiguda, facebook.com

Do Stawigudy dodarły już trzy Otokary Navigo C, które zamówiono na jesieni 2018 r. To debiut miejskiej wersji tych autobusów w Polsce. Dzięki nim Stawiguda uruchomi własną sieć komunikacji publicznej.

Gmina spod Olsztyna umowę na dostawę trzech Otokarów podpisała z polskim dealerem autobusów tej marki, firmą Bus Trans Technik na początku października 2018 r. Kontrakt opiewał na 1 899 316,80 PLN brutto. Dało to cenę 514 720 PLN netto autobus. Pisaliśmy o tym tutaj.

Standard Stawigudy
Każdy z Otokarów dla Stawigudy umożliwia podróż ok. 50 pasażerom, w tym 20 na miejscach siedzących. Navigo C to niespełna ośmiometrowy pojazd częściowo niskopodłogowy. Dostęp na pokład jest zapewniony przed dwie pary dwuskrzydłowych odskokowych drzwi. Cześć niskopodłogowa jest w drugim wejściu.

Otokary wyposażono w małe silniki, co jest w pełni zrozumiała przy tym metrażu. To Cumminsy ISB4.5E6 180B o pojemności skokowej 4,46 l. To jednostki napędowa o mocy 133 kW i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego, naturalnie spełniające normę Euro 6. Silnik zblokowano z mechanicznymi skrzyniami biegów. To sześciobiegowe przekładnie amerykańskiego Eatona.

Autobusy są klimatyzowane i monitorowane. Naturalna wentylacja jest zapewniona przez jeden wywietrznik dachowy oraz sześć przesuwnych okien. Zastosowano dosyć podstawowy system informacji pasażerskiej mieleckiego R&G Plus. Całością steruje autokomputer SGR6000P z dotykowym interfejsem. Zamontowano trzy zewnętrzne wyświetlacze diodowe oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Stawiguda myśli o integracji taryfowej Olsztynem i stąd dualne kasowniki typu KRG6KB3.

Navigo należą do bardzo niezawodnych i trwałych autobusów. Najlepszą dla nich rekomendacją jest fakt, iż dotychczas z taśm produkcyjnych zjechało ponad 22 tysiące egzemplarzy tym bardzo nieskomplikowanych autobusów.

Nowe Otokary Navigo C zjawiły się w Stawigudzie na czas. To pierwsze miejskie autobusy zamówione przez gminę na potrzeby tworzonej właśnie komunikacji publicznej. Ich zadaniem będzie dowożenie pasażerów do oddalonego kilkanaście kilometrów Olsztyna.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Stawiguda
UG
Otokar
Bus Trans Technik
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....