TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Starachowicka ugoda: kierowcy z częściowymi podwyżkami
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 21.08.2018 10:30:52
Starachowicka ugoda: kierowcy z częściowymi podwyżkami

Od poniedziałku - 20 sierpnia - komunikacja miejska w Starachowicach kursuje już normalnie. Przez blisko dwa tygodnie, w związku z protestem kierowców, autobusy jeździły według rozkładów sobotnich.

Kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Starachowicach domagali się 3,5 tys. zł brutto miesięcznej pensji podstawowej. Rozmowy z władzami firmy długo nie dawały rezultatu. Na dodatek na zwolnieniach lekarskich przebywało 28 kierowców, czyli blisko połowa załogi. Dlatego od ósmego sierpnia autobusy komunikacji miejskiej w Starachowicach kursowały według rozkładów sobotnich.

Od poniedziałku komunikacja miejska działa normalnie. "Wszyscy kierowcy już ozdrowieli i wrócili do pracy. Nie potrafię powiedzieć, czy oznacza to koniec ich protestu. Ale autobusy kursują bez przeszkód" – powiedział PAP prezes MZK w Starachowicach Marek Staniak, który rozmawiał indywidualnie z każdym z protestujących. W związku z planowanym połączeniem Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego z Zakładem Energetyki Cieplnej dostali oni propozycję nowych warunków płacowych.

Poinformował, że kierowcy otrzymają miesięczne pensje według trzech stawek – 2250 zł, 2350 zł i 2550 zł brutto. Do każdej z nich dochodzi 10 proc. premii.

"Dla najmniej zarabiających podwyżka wynosi około 600 zł brutto miesięcznie. Jeśli chodzi o kierowców najlepiej zarabiających, będzie to bardziej regulacja niż podwyżka, rzędu kilkudziesięciu złotych. Z powodu planowanej fuzji z Zakładem Energetyki Cieplnej musieliśmy zdecydować się na jeden system płacowy" – wyjaśnił prezes MZK w Starachowicach.

W każdym miesiącu kierowcy mogą liczyć na dodatki do pensji, m.in. za godziny nadliczbowe, nocny i przerywany czas pracy, za zaoszczędzone paliwo czy dopłaty świąteczne. Otrzymują też marże ze sprzedanych biletów.

Staniak podkreślił, że obecna podwyżka płac jest czwartą w tym roku. "W styczniu kierowcy dostali 5 proc. więcej. W marcu zgodziliśmy się na częściowe wyrównanie poborów dla najsłabiej opłacanych kierowców, którzy przyszli do nas z PKS-u i mieli bardzo niskie pensje. Od kwietnia wypłacane są też nagrody dla najlepszych pracowników. Od początku roku firma pierwszy raz od dłuższego czasu notuje zyski. W ostatnim miesiącu było to około 50 tys. zł. 20 proc. miesięcznego zysku przeznaczam na te nagrody" – zaznaczył Staniak.

Poinformował, że ponad 20 kierowców (jedna trzecia) zaakceptowało nowe warunki płacowe. Prezes MZK liczy, że za ich przykładem pójdą inni i przedsiębiorstwo zacznie funkcjonować bez przeszkód. Jest to o tyle ważne, że firma w wyniki protestu ponosiła dziennie stratę rzędu 23 tys. zł.

W związku z przedłużającym się protestem MZK ogłosiło tydzień temu przetarg na realizację części kursów na liniach N i 21. "Dotyczy on wybrania podwykonawcy, który obsłuży 20 proc. wozokilometrów zleconych MZK przez gminę Starachowice do wykonania. Chodzi o linie N i 21. Do wykonania tej usługi potrzebne są cztery autobusy i około ośmiu kierowców. Firma, która zostanie podwykonawcą dla MZK, będzie zobowiązana do świadczenia usług komunikacyjnych na tych liniach od 20 września 2018 roku do 20 września 2019 roku" – mówił przed tygodniem PAP prezydent Starachowic Marek Materek, który zastrzegł wówczas, że jeśli protest będzie kontynuowany, może dojść do ogłoszenia przetargu na świadczenie usług komunikacyjnych w całym mieście.

"Tego wariantu nie możemy jeszcze wykluczyć. Żeby zapewnić obsługę komunikacyjną w mieście, potrzeba więcej niż 1/3 załogi. Nie jest to z naszej strony groźba, tylko pragmatyzm. Jeśli nie będzie odpowiedniej liczby kierowców, aby kontynuować komunikacje miejską wykonywaną przez MZK, nie będziemy mieli innego wyjścia. Ogłosimy przetarg na wykonywanie tych usług w całości przez firmę zewnętrzną" – powiedział w poniedziałek Materek.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZK Starachowice
 • Jakub Michalczyk – 21.08.2018

  Zajebista!

 • Sebastian Rożentalski – 21.08.2018

  Te stawki to kpina...

 • Robert Chojnicki – 21.08.2018

  To za tyle można jeszcze żyć w tym kraju?

 • Mateusz Włodarczyk – 21.08.2018

  W Wawie 4300 plus premie 😂

 • Grzegorz Szydło – 21.08.2018

  2550 brutto? To żart... lidl oferuje 3700 brutto...

 • Klaudiusz Gawłowski – 21.08.2018

  Kierowca autobusu to bardzo odpowiedzialna praca, a tu ludziom takie ochłapy proponują 😈 Wstyd !!! W biedronce na dzień dobry 2600 brutto.

 • Sławek Wiącek – 21.08.2018

  Dramat....

 • Dorota Żelazko – 21.08.2018

  To ile dostawali wcześniej?

 • Kamil Marcinczak – 21.08.2018

  Kto im tam przyjdzie?

 • Tomasz Koliński Kolins – 21.08.2018

  Śmiech na sali :-)

 • Bartek Pietrzykowski – 21.08.2018

  Markety więcej płacą 😂😂😂😂😂

 • Daniel Wojewski – 21.08.2018

  TRAGEDIA!!!

 • Martyna Kubiś – 21.08.2018

  W życiu za takie grosze nie będę pracować 😫😂😂

 • Maciek Tgk Bielski – 21.08.2018

  Tam nikt już od dawna nie powinien pracować.Niech wojsko naród wozi.To jest brak szacunku dla kierowców.

 • Oskar Biraga – 21.08.2018

  2550 zł na rękę to mało A tu proponują tyle brutto. Tragedia

 • Kuba Perkowski – 21.08.2018

  Jak dla mnie to kpina

 • Dariusz Roszkowski – 21.08.2018

  Nie do opisania 😱 I jak tu żyć

 • Adam H-ter – 21.08.2018

 • Grzegorz Lubiński – 21.08.2018

  To niech prezydent Starachowic jeździ razem z zastępcami i sekretarkami za takie pieniądze tymi autobusami!!!🤣🤤🙃 Wstanie o trzeciej rano, żeby na czwartą być na zajezdni ,a potem do fajrantu będzie miły i uśmiechnięty. A dziesiątego jak odbierze wypłatę (2550 brutto) to z radości niech biegnie do domu w podskokach

 • Krzysztof Kochaczewski – 21.08.2018

  powinni rzucić pracę ta kierowcy i znaleźć gdzieś indziej pracę.Nie ma co się martwić o kursuwanie autobusów bo na miejsce ich po prezes i prezentem miasta i że swoją załogą będę jeździć😜😜😜

 • Marcin Bielatowicz – 21.08.2018

  więcej na kasie w biedronce dostaną.... kpiny jakieś....

 • Patryk Gulcz – 21.08.2018

  2250zł brutto za taką odpowiedzialność i wstawanie o 3 w nocy, święta nie święta? To jest żenada !!!

 • Dariusz Berger – 21.08.2018

  Żenujące! Kierowcy powinni odejść z pracy.

 • Grzegorz Gac – 21.08.2018

  Hehe lipa, powinni zacząć od 6 tysięcy brutto

 • Dawid Justyna Kubea – 21.08.2018

  Ja sie dziwię że za taka kasę oni jeszcze jeżdżą

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....