TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Starachowice zapowiadają przetarg na 20 autobusów CNG
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.09.2020 09:00:38
Starachowice zapowiadają przetarg na 20 autobusów CNG ; fot. ZEC Starachowice

W tym roku chcemy jeszcze ogłosić przetargi na zakup 20 autobusów niskoemisyjnych CNG

W Starachowicach trwa realizacja projektu pn. "Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego" pierwszy etap. Wiele zadań już zrealizowano, ale jeszcze część pozostaje do zrobienia. Co w najbliższych miesiącach będzie realizowane i dlaczego tak długo trwają prace? Na te pytania 16 września odpowiedział prezydent Marek Materek.

Szeroki projekt

Projekt "Poprawa komunikacji publicznej w Starachowicach poprzez modernizację infrastruktury i zakup taboru niskoemisyjnego" - pierwszy etap, realizowany jest od 2019 roku
Wartość projektu to 54,2 mln zł, w tym dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 to 27,4 mln zł, dotacja z FDS 4,5 mln zł.

Wkład własny Gminy stanowią w większości inwestycje zrealizowane w latach ubiegłych, tj. Budowa Pasażu Staffa, budowa łącznika ul. Batalionów Chłopskich oraz modernizacja 30 wiat przystankowych. W trakcie realizacji jest budowa nowego odcinka ul. Moniuszki.

Gazowe autobusy

Zakres projektu, oprócz zadań już zrealizowanych obejmuje jeszcze: zakup 20 autobusów gazowych, modernizację Centrum zarządzania dyspozytorskiego wraz z montażem systemu informacji pasażerskiej oraz tablicami informacyjnymi, Modernizację bazy MZK wraz z budową myjni i warsztatu, przebudowę placu dworcowego Starachowice Dolne, przebudowę placu dworcowego Starachowice Wschodnie. Te działania jeszcze czekają na realizację. Co było problemem i dlaczego Gmina Starachowice do chwili obecnej nie wystartowała z kolejnymi etapami projektu i ogłaszaniem przetargów?

-"Problemem było to, że nie posiadaliśmy kompletu dokumentacji technicznych i pozwoleń na budowę – informuje Prezydent Miasta Marek Materek - W tej chwili już mamy praktycznie wszystko, brakuje nam jeszcze kilku fragmentów ścieżek rowerowych na terenie miasta, których w ramach projektu powstanie około 12 kilometrów na terenie miasta. W międzyczasie zmieniły się przepisy, które wymagały wybudowania kanału technologicznego przy budowie ścieżki rowerowej przez co mieliśmy problem i musieliśmy podzielić to zamówienie na kilkadziesiąt pozwoleń na budowę. Otrzymaliśmy już dokumentacje techniczne z pozwoleniami na budowę na zagospodarowanie otoczenia dworca w Starachowicach Wschodnich i otoczenia dworca w Starachowicach Zachodnich. W tym roku chcemy jeszcze ogłosić przetargi na zakup 20 autobusów niskoemisyjnych CNG, drugi przetarg będzie na modernizację bazy MZK wraz z budową myjni i warsztatu, modernizację Centrum zarządzania dyspozytorskiego wraz z montażem systemu informacji pasażerskiej oraz tablicami informacyjnymi i kolejna rzecz to stacja tankowania autobusów na CNG.

W I i II kwartale 2021 r. Gmina planuje ogłoszenie postępowań przetargowych na pozostały zakres robót budowlanych. Planowany termin zakończenia realizacji całości projektu to IV kw. 2022 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
unia
CNG
ZEC Starachowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....