TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Stalowa Wola na zakupach. 10 elektrobusów i 9 diesli
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.04.2017 13:18:22 8 komentarzy
Stalowa Wola na zakupach. 10 elektrobusów i 9 diesli

20 kwietnia 2017 r. Stalowa Wola ogłosiła przetarg na zakup łącznie 19 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich, w tym zarówno elektrycznych, jak i z silnikami diesla Euro 6. Do tego gmina chce zamówić systemem ładowania elektrobusów. Wszystko w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu UE pn.: Mobilny MOF.

Stalowa Wola swoje autobusowe zakupy podzieliła aż na trzy części:

 • Pierwsza część to dostawa 10 szt. fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych klasy MIDI zasilanych energią elektryczną wraz z systemem ładowania.

 • Druga część to dostawa 6 szt. fabrycznie nowych autobusów klasy MIDI napędzanych olejem napędowym o długości ok. 9,5 m.

 • Trzecia część to dostawa 3 szt. fabrycznie nowych autobusów klasy MINI napędzanych olejem napędowym o długości od 7 do 8 m.

Trzech zwycięzców?

Co ważne, oferty można składać w odniesieniu do poszczególnych części.

Kryteria wyboru najbardziej korzystne oferty są te same dla wszystkich części to:

 • Parametry techniczne / Waga: 30

 • Parametry ekologiczne / Waga: 10

 • Cena - Waga: 60

Elektrobusy jak i pojazdy z silnikami diesla mają dotrzeć do Stalowej Woli najpóźniej 25/06/2018.

Stalowe wymagania

Wymagania finansowe w autobusowym przetargu względem oferentów są następujące:

- dla części I i II zamówienia ? wykonawca musi wykazać polisę OC w wysokości min. 3 000 000,00 PLN, dla części III - min. 500 000 PLN.

Co do doświadczenia to oferent powinien w okresie ostatnich 3 lat wykazać się ? dla zadania 1 - co najmniej 1 dostawą co najmniej czterech elektrycznych autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej o wartości dostawy min. 6 000 000 PLN netto; dla części II zamówienia ? co najmniej 1 dostawą co najmniej czterech autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej, spełniających normy emisji spalin EURO 6, o wartości dostawy min. 3 000 000 PLN netto; dla części III zamówienia ? co najmniej 1 dostawą co najmniej dwóch autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej, spełniających normy emisji spalin EURO 6, o wartości dostawy min. 600 000 PLN netto.

O tym kto podejdzie do tego zamówienia dowiemy się 5 czerwca, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.

Unijne wsparcie

Przypomnijmy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał w marcu br. unijne dotacje dla 6. lokalnych projektów w ramach działania 5.4 Niskoemisyjny transport miejski , w tym Stalowej Woli.

Najwyżej oceniony (91 pkt.) w podkarpackim konkursie został właśnie projekt Gminy Stalowa Wola o nazwie "Mobilny MOF Stalowej Woli" - o łącznej wartości 52 568 054,51 PLN brutto, w tym dotacja z EFRR 36 827 768,27 PLN brutto ? obejmuje przede wszystkim zakup nowoczesnego taboru autobusowego. Dzięki Unii po stalowowolskich drogach jeździć ma 19 nowych autobusów, w tym 10 elektrycznych.

- "Dokonamy pozytywnej rewolucji w komunikacji miejskiej! - zapowiedział  prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wybudowane zostanie także turborondo prowadzące do strefy gospodarczej przy ul. Energetyków, powstaną centra przesiadkowe (m.in. przy dworcu PKS w Stalowej Woli i dworcu PKP w Rozwadowie) oraz ścieżki rowerowe. Zacznie też funkcjonować elektroniczny system informacji pasażerskiej. Z kolei na terenie Niska, Pysznicy i Zaleszan jako gmin partnerskich powstaną nowe przystanki wraz z parkingami i ścieżki rowerowe.

Sprawdź też:
MZK Stalowa Wola
przetarg
tabor
 • Wielbiciel Solarisa – 20.04.2017

  Kibicujemy Pani Solange!!! Trzymamy kciuki!! BRAWO PANI SOLANGE! DAJEMY

 • fsd – 20.04.2017

  Ale jak gmina? To miasto kupuje oddzielnie autobusy a gmina oddzielnie?

 • kris – 20.04.2017

  Miasto to też gmina - miejska. Można tych nazw używać zamiennie.

 • LU – 20.04.2017

  Elektrobusy - UrsusDiesle - AutosanTrzeba wspierać firmy, które płacą podatki w Polsce a nie na Cyprze!

 • Antysolange – 21.04.2017

  Pani Solange już zaciera ręce... @LU - Ursus ani Autosan nie spełnia tej części:"Co do doświadczenia to oferent powinien w okresie ostatnich 3 lat wykazać się ? dla zadania 1 - co najmniej 1 dostawą co najmniej czterech elektrycznych autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej o wartości dostawy min. 6 000 000 PLN netto; dla części II zamówienia ? co najmniej 1 dostawą co najmniej czterech autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej, spełniających normy emisji spalin EURO 6, o wartości dostawy min. 3 000 000 PLN netto; dla części III zamówienia ? co najmniej 1 dostawą co najmniej dwóch autobusów niskopodłogowych, jednego typu, przeznaczonych do przewozów komunikacji miejskiej, spełniających normy emisji spalin EURO 6, o wartości dostawy min. 600 000 PLN netto."

 • farafiu – 21.04.2017

  Po klęsce Ursusa w Toruniu wcale się nie dziwię, że przewoźnicy wolą sprawdzony sprzęt.

 • Brazer – 21.04.2017

  @farafiu - np. Autosan Sancity

 • Strażak sam – 22.04.2017

  Tia sprawdzone na razie mieli jedno średnie zamówie na 9-tki dla Krakowa jezeli na podstawie jednego zlecenia na kilkanaście pojazdów jednego typu ktoś mówi że San City To sprawdzone pojazdy to mija się z prawda

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...