TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Stalowa Wola i 100% niskopodłogowych autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.04.2019 13:00:42
Stalowa Wola i 100% niskopodłogowych autobusów

1 grudnia 2018 roku minęły trzy lata od przejęcia budżetowego ZMKS w struktury spółki Miejskiego Zakładu Komunalnego. W okresie tym tabor miejskiego przewoźnika przeszedł prawdziwą metamorfozę.

Dzięki wsparciu środków unijnych i zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Stalowa Wola oraz MZK możliwy był zakup nowoczesnych autobusów, w tym minibusów, które zabezpieczają potrzeby komunikacyjne mieszkańców na mniej obleganych liniach.

Komunikacja dzisiaj

890 tysięcy sprzedanych biletów, 1 milion 400 tysięcy przejechanych km i prawie 3 miliony przewiezionych pasażerów – to bilans poprzedniego roku w Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Stalowej Woli.

W chwili obecnej flotę zakładu komunikacji stanowi

  • 100% taboru przystosowanego do obsługi osób niepełnosprawnych w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich (autobusy niskopodłogowe),

  • 100% taboru wyposażonego w informację pasażerską,

  • 62% taboru z klimatyzacją.

  • 28% taboru stanowią autobusy elektryczne,

  • 80% autobusów spalinowych spełnia normy emisji spalin Euro V EEV i Euro VI,

  • 100% autobusów wyposażonych jest w monitoring wnętrza pojazdów.

Tak dobre dane to efekt ostatnich taborowych inwestycji. W 2018 roku w stalowowolskiej flocie pojawiło się 19 nowych autobusów, w tym 10 elektrycznych marki Solaris i 9 spalinowych marek Autosan (6) i Automet (3).

Wszystkie są w pełni zautomatyzowane, niskopodłogowe, wyposażone w monitoring, klimatyzację, sieć wi-fi, gniazda do ładowania urządzeń elektrycznych. Nowością są biletomaty, które umożliwiają zakupu biletu w autobusie zarówno w formie gotówkowej, jak i bezgotówkowej. Aby nie tracić ciepła zimą, a chłodu latem, każdy autobus z nowej floty daje pasażerom możliwość samodzielnego otwierania drzwi pojazdu za pomocą ciepłego guzika.

Gmina Stalowa Wola zapowiada również zakup kolejnych czterech autobusów elektrycznych oraz dwustanowiskową stację ładowania tych pojazdów na zajezdni autobusowej. Jeśli tak się stanie, lokalna komunikacja miejska wpłynie na poprawę stanu środowiska, w szczególności na dalszą redukcję emisji zanieczyszczeń, co z kolei będzie skutkować poprawą warunków i jakości życia mieszkańców, a miasto stanie bardziej atrakcyjne - i dla biznesu, i dla nowych mieszkańców.

Od zmierzchu do świtu

Przygotowane do miejskiej i podmiejskiej jazdy czerwone autobusy, stalowowolskiej komunikacji wyruszają codziennie w swoją trasę. W dni robocze ruch na zajezdni przy ulicy KEN rozpoczyna się już przed godziną 5.00. Na linie wyjeżdża 27 pojazdów. Pierwszy kurs w kierunku Nowej Wsi (linia nr 12) rozpoczyna się o godz.: 4.55, zaś ostatni kierowca kończy swoją pracę 30 minut po północy wracając z Kłyżowa, linią nr 17.

W dni robocze autobusy realizują dziennie 327 kursów na terenie Gminy Stalowa Wola, a także sąsiadujących z nami: Niska, Radomyśla nad Sanem, Zaleszan i Pysznicy.

Dziś stalowowolska komunikacja to jeden największych zakładów miejskiej spółki komunalnej. Najstarsi pracownicy z sentymentem pożegnali niedawno, stare 12 metrowe Jelcze. Część z nich trafiło do placówek kultywujących historię miejskiej komunikacji. Perełką wciąż pozostaje wóz Pogotowia Technicznego – Ikarus 280 z 1978 roku i cztery, 14- letnie Jelcze.

Nad serwisem autobusowej floty czuwa zespół wykwalifikowanych mechaników, elektryków i informatyków. Zakład posiada własny warsztat mechaniczny, a także stację obsługi pojazdów, serwis opon i serwis klimatyzacji – oferujące swoje usługi również dla wszystkich klientów.

Autobusy tankują się na własnej – Miejskiej Stacji Paliw, zaś elektryki – ładują baterie na trzynastu specjalnie dla nich zamontowanych punktach ładowania (10 stanowisk na zajezdni i 3 na terenie miasta).

Obsługą pasażerską zajmuje się 56 kierowców i 5 dyspozytorów, pracujących w systemie 12 godzinnym.

Czas na wyzwania

Wyzwaniem dla lokalnej komunikacji pozostaje System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz montaż tablic informacyjnych na wybranych 30 przystankach, które pojawią się latem. SDIP będzie zintegrowanym systemem zarządzania przepływem informacji w czasie rzeczywistym, przeznaczonym do obsługi komunikacji miejskiej na terenie całej sieci. Pasażerom zapewni on dostęp do bieżącej informacji i komunikatów o odjazdach, poprzez montaż wspomnianych tablic, a także uruchomienie portalu dla pasażerów w wersji deskop i mobilnej.

Inwestycja wymaga koordynacji i sprzężenia systemów informatycznych, które odtąd powiązane będą z programem obsługującym siatkę połączeń i w pełni zautomatyzowane.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MZK Stalowa Wola
Autosan
Automet
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....