TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Stalowa Wola czeka elektrobusy od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.05.2018 16:00:11
fot. stalowawola.pl

Już za kilka tygodni na stalowowolskie ulice wyjedzie pierwszy elektryczny autobus Solaris Urbino 8,9LE electric. Do końca sierpnia roku flota komunikacji miejskiej powiększy się o 9 kolejnych. Oprócz tego stalowowolski tabor zasili również 6 autobusów i 3 minibusy z sanockich firm- Autosan i Automet.

"Od tego czasu zacznie się wielka pozytywna rewolucja w komunikacji miejskiej" – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

16 maja delegacja ze Stalowej Woli, składająca się z samorządowców i dziennikarzy, odwiedziła fabrykę Solarisa w Bolechowie i oglądała pierwszego elektrycznego Urbino 8,9LE, który już w czerwcu trafi na do miasta.

Wszystkie pojazdy będą wyposażone w szereg udogodnień wprowadzonych specjalnie z myślą o pasażerach, takich jak porty USB, Wi-Fi, system monitoringu zwiększający bezpieczeństwo wewnątrz pojazdu, system zliczania pasażerów, biletomat, w którym będzie możliwość zapłaty kartą lub gotówką oraz nowoczesne czytniki kart miejskich.

Czerwone elektryczne autobusy, jakie trafią do Stalowej Woli, będą pokonywać bez ładowania trasy rzędu 100 – 140 kilometrów. Na terenie miasta przewidziano trzy stacje szybkiego ładowania po pięć stanowisk: przy dworcu PKP w Rozwadowie, na osiedlu Hutnik na ulicy Wrzosowej i przy bramie nr 3 Huty Stalowa Wola oraz jedną stację wolnego ładowania na terenie bazy komunikacji miejskiej.

"To największy projekt transportowy jaki realizujemy dla naszych mieszkańców. To będzie rewolucja w komunikacji publicznej" – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent przypomniał także, że to nie jedyne udogodnienia wprowadzone dla mieszkańców Stalowej Woli.

"Wdrożyliśmy bezpłatne przejazdy dla mieszkańców powyżej 60 roku życia, bezpłatne przejazdy dla dzieci z rodzin wielodzietnych, czy weteranów i wiele przyjaznych ofert" – wymieniał Lucjusz Nadbereżny.

W trakcie realizacji są kolejne projekty, dzięki którym Stalowa Wola będzie smart city i uplasuje się na pozycji lidera w zakresie elektromobilności.

Jeszcze w tym roku na 30 przystankach zostanie wdrożony system elektronicznej informacji pasażerskiej, pojawi się monitoring, sieć Wi-Fi, powstanie zaplecze techniczne do obsługi elektrycznych pojazdów, zakupione zostaną nowe wiaty przystankowe, a zdewastowane będą wymienione, wybudowane zostaną centra przesiadkowe, punkty "Park&Ride" oraz zmodernizowana zostanie infrastruktura drogowa (budowa turboronda przy ul. Energetyków). W ramach tego projektu wydanych zostanie również 20 tys. kart miejskich, które będą mogły realizować płatności nie tylko w ramach komunikacji miejskiej, ale również w zakresie innych usług miejskich.

Zadanie jest realizowane w ramach tzw. "Mobilnego MOF-u Stalowej Woli", który ma na celu poprawę dostępu do niskoemisyjnego transportu publicznego. Wartość projektu to 49,4 mln. zł.

"Chciałbym podziękować gminom sąsiadującym: Nisko, Zaleszany i Pysznica, bo to z nimi realizujemy ten rewolucyjny projekt" – mówił prezydent Nadbereżny.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Stalowa Wola
UM
MZK Stalowa Wola
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....