TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sposobem w wirusa: Ziehl-Abegg wentyluje szpitale
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.04.2020 12:00:13
Sposobem w wirusa: Ziehl-Abegg wentyluje szpitale; fot. Ziehl-Abeg

Producent silników do autobusów elektrycznych i wentylatorów odnotował w zeszłym roku wzrost produkcji o 8,6 procent. Niemiecka firma równie obiecująco rozpoczęła rok 2020 - aż do momentu wybuchu epidemii koronawirusa.

-"Rok 2019 był po prostu dobry" - podsumowuje Peter Fenkl, dyrektor generalny Ziehl-Abegg, producenta silników elektrycznych i wentylatorów. W tym okresie obrót firmy wzrósł z 583 mln EUR w 2018 r. do 633 mln EUR w 2019 r.

Boom odnotowano w Azji, Europie i USA. Wzrostowi sprzedaży towarzyszył także wzrost liczby pracowników: Ziehl-Abegg zatrudnia 2400 osób w Niemczech (2250 w zeszłym roku) i 4300 na całym świecie (4100 w poprzednim roku).

Rok 2019

Dział motoryzacyjny Ziehl-Abegg zajął dobrą pozycję na koniec 2019 r. Przede wszystkim firma rozszerzyła zakres działalności o autobusy używane, gdzie widzi dla siebie ogromny potencjał.

Przypomnijmy – na targach Busworld Ziehl-Abegg pokazał, że elektryczny napęd w piaście można zastosować w standardowym autobusie z silnikiem Diesla i tym samym w ciągu tygodnia dokonać jego konwersji w pojazd elektryczny. Dlatego teraz napęd ZAwheel cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony władz i firm autobusowych, które upatrują w nim szansę na szybkie przejście na tern elektromobilności.

Ziehl-Abegg ma również ugruntowaną pozycję w dziedzinie nowych pojazdów. Pasażerowie w Londynie, Brukseli lub Paryżu mogą zwiedzać (oczywiście po ustaniu epidemii) historyczne centra tych miast z pokładów piętrowych autobusów wyposażonych w jednostkę napędową ZAwheel, czyli silniki elektryczne w piastach kół.

Wentylatory w czasie epidemii

Do zeszłorocznego rekordowego wyniku Ziehl-Abegg doszła dobra koniunktura w zakresie napędów wentylatorów, gdzie firma ma ugruntowana pozycję.

Ten dział - w dobie epidemii - przezywa teraz prawdziwy boom. Przy okazji epidemii dowiedzieliśmy się, że nowoczesne wentylatory Ziehl-Abegg są powszechnie stosowane w salach operacyjnych i dużych klinikach m.in. w Chinach. Ziehl-Abegg dostarczył specjalny sprzęt m.in. do szpitali w Wuhan, Shandong i Shenzhen w ciągu kilku dni. Niemiecka firma produkowała również wentylatory do klinik we Włoszech i innych krajach.

Aktualnie popyt na tego typu rozwiązania rośnie, dlatego Ziehl-Abegg otwiera kolejny zakład produkujący energooszczędne silniki elektryczne EC w Karolinie Północnej, co przyspieszy obsługę tamtejszego rynku.

To tez pokazuje, że zawsze warto dywersyfikować swoja produkcję.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
fabryka
komponenty
Ziehl-Abeg

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....