TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sposobem w wirusa: W autobusach PKS zapłacisz kartą
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2020 10:00:18
Sposobem w wirusa: W autobusach PKS zapłacisz kartą; fot. Gmina Siechnica

Tradycyjna forma zapłaty za bilet w autobusach regionalnych – czyli z ręki do ręki – odchodzi do przeszłości. W dobie epidemii wchodzi możliwość płacenia kartą płatniczą za bilety w autobusach i na dworcach PKS.

Takie rozwiązanie działa już w autobusach na Dolnym Śląsku i na dworcu PKS Gdańsk. To efekt integracji terminali płatniczych Worldline z najnowocześniejszym modelem bileterki fiskalnej Emar 205.

Bezpieczny bilet

Pomimo stale rosnącej popularności płatności bezgotówkowych, pasażerowie autobusów komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej nie mieli dotychczas możliwości skorzystania z tej wygodnej i – szczególnie w dobie zagrożenia epidemiologicznego – bezpiecznej formy zapłaty za bilet.

Jako pierwsze na rynku płatność bezgotówkową za bilety zarówno w autobusie, jak i na dworcu umożliwi nowe rozwiązanie płatnicze przygotowane przez firmę SIX Payment Services należącą do grupy Worldline, lidera płatności elektronicznych w Europie, we współpracy z dominującym na rynku producentem kas fiskalnych, firmą Emar.

-"Pełna integracja naszego terminala płatniczego z własnym modułem komunikacji i bileterką fiskalną firmy Emar ogranicza do minimum obsługę urządzeń przez przewoźnika, gdyż wszystkie czynności związane ze sprzedażą biletu wykonywane są wyłącznie na kasie Emar 205. To sprawia, że obsługa płatności przez kierowcę jest szybka a do tego intuicyjnie prosta, co pozwala uniknąć kolejek i opóźnień w stosunku do rozkładu, a tym samym zapewnić komfort i bezpieczeństwo pasażerom" – tłumaczy Piotr Jakubowski z Worldline.

Dla pasażerów oznacza to możliwość skorzystania po raz pierwszy z prostej i bezpiecznej metody płatności – bezgotówkowej, a przy kwotach do 100 złotych – bezstykowej.

Pierwsze wdrożenia

Nowe rozwiązanie pojawiło się już w autobusach Dolnośląskich Linii Autobusowych (łącznie 44 bileterki EMAR 205) oraz na stacji PKS Gdańsk – w sumie 20 urządzeń, w tym zarówno bileterki EMAR 205, jak i kasy dworcowe EMAR.

Obecnie, instalację do 20 terminali funkcjonujących w ramach tego rozwiązania, można otrzymać za darmo na 12 miesięcy. Wszystko za sprawą Programu Polska Bezgotówkowa – wspólnej inicjatywy uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju. Celem Programu jest upowszechnienie i promocja obrotu bezgotówkowego na terenie całego kraju. Jednym z priorytetowych sektorów jest właśnie transport publiczny, dlatego wychodząc naprzeciw jego oczekiwaniom Fundacja zwiększyła ilość terminali do 20 sztuk dla zamiast standardowych trzech.

Dwieście piątka

Bileterka Emar 205 to najnowszy produkt firmy EMAR, który jest następcą powszechnie stosowanego poprzedniego modelu urządzenia – Emar 105. Jest to specjalizowana kasa rejestrująca z ewidencją dopłat do ustawowych biletów ulgowych przeznaczona do obsługi sprzedaży biletów w autobusie dla dalekobieżnej, podmiejskiej i miejskiej komunikacji pasażerskiej. Poza rejestracją dopłat do biletów ulgowych dla uczniów, studentów i osób starszych, umożliwia też wydruk wielu typów biletów i obsługę biletów elektronicznych (ulgowe, normalne, miesięczne, zbiorcze, czasowe, itp.).

-"Nasza bileterka EMAR 205 ma bardziej pojemną pamięć fiskalną niż inne kasy dostępne na rynku – 2 000 raportów dobowych, podczas gdy inne kasy mają maksymalnie 1 830, co oznacza, że pamięć kopii elektronicznych biletów (paragonów) wystarcza na ok 6 lat – mówi Stanisław Szumski z Emar Sp.J. – Jest przy tym mniejsza i lżejsza niż poprzedni bardzo popularny model bileterki naszej firmy – Emar 105, a przy tym jest z nią kompatybilna i można ją zamocować na szufladzie lub na podstawie mocującej.

Jak podaje producent, model 205 jest w pełni przenośny oraz łatwy w zakładaniu i zdejmowaniu w autobusie, a sama bileterka jest odporna na trudne warunki pracy i przygotowana na wieloletnią eksploatację.

-"Co jednak najważniejsze, Emar 205 posiada pełną homologację i spełnia wszystkie wymogi Ministerstwa Finansów dotyczących sprzedaży biletów w komunikacji pasażerskiej. Dzięki wydzielonej części fiskalnej istnieje też możliwość rozbudowy urządzenia bez konieczności ponownej homologacji w Głównym Urzędzie Miar, co pozwala na jej elastyczne dostosowanie do aktualnych potrzeb – podkreśla Stanisław Szumski z EMAR.

Z kolei płatność bezgotówkowa za bilet na dworcu już możliwa dzięki integracji dworcowych drukarek fiskalnych Emar z terminalem Worldline i oprogramowaniem INFOKUBSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kierowca
Emar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....