TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SPK Swarzędz testuje Nowego Urbino 18 electric
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.10.2019 15:00:02
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

Swarzędzkiemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu Solaris udostępnił na testy kolejny swój autobus. Pozostajemy w dużym metrażu, ale zmieniamy napęd. SPK testuje elektrycznego Nowego Urbino 18.

Do Swarzędza trafił nU18e w wersji demonstracyjnej. Elektryczny Nowy Urbino 18 w tej wersji zabiera na pokład do 120 pasażerów. 38 osób ma zapewnioną przejażdżkę na miejscach siedzących. W znakomitej większości to fotele Ster 8MU Ultra Light, a więc dedykowane dla Solarisa. Z niskiej podłogi dostępnych jest 12 siedzeń. Dostęp na pokład jest zapewniony przez cztery pary drzwi w układzie 2-2-2-2. Zastosowano płaty drzwiowe firmy Ventura. Tylko pierwsze drzwi otwierają się do środka. Pozostałe są odskokowo-przesuwne.

Demo standard

Elektrobus wyposażono w baterie Solaris High Energy o pojemności 240 kWh. Sercem napędu jest centralny asynchroniczny silnik trakcyjny austriackiego TSA o mocy 240 kW. Całością steruje napęd impulsowy najprawdopodobniej warszawskiego Medcomu. Elektrobus jest przystosowany do wolnego ładowania poprzez złącze plug-in oraz szybkiego przez pantograf firmy Schunk.

Testy mają pokazać ekonomikę użytkowania autobusu elektrycznego w warunkach swarzędzkiej komunikacji miejskiej. Plany miasta wpisują się ponadto w starania gminy, mające na celu poprawę jakości powietrza w mieście, obniżenie poziomu hałasu oraz podniesienie komfortu użytkowania komunikacji publicznej.

Ostatnio w Swarzędzu dużo się dzieje. W wakacje SPK testowało hybrydowego Nowego Urbino 18. Pisaliśmy o tym tutaj. Natomiast pod koniec sierpnia flotę spółki wzmocniło siedem fabrycznie nowych nU12h. O ich wyposażeniu pisaliśmy tutaj. Po tym zakupie 1/3 floty SPK to autobusy spalinowo-elektryczne.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
SPK Swarzędz
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....