TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SPAK Szczecin chce kupić 15 gazowych hybryd
Piotr Bochenko - Opublikowano: 13.09.2013 20:23:52 4 komentarze
SPAK Szczecin chce kupić 15 gazowych hybryd

Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Klonowica”złożyło wstępny wniosek w programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska „Gazela”na zakup 15 szt. autobusów miejskich o napędzie hybrydowym i CNG. Wszystkie działania przewoźnika z zakresu inwestycji w tabor podporządkowane są temu przedsięwzięciu. O tych planach taborowych rozmawialiśmy z prezesem zarządu spółki, Krzysztofem Putiatyckim. Oto co nam powiedział:

Infobus.pl: Jako jedyna spółka taborowa ze Szczecina złożyliście Państwo aplikację do programu Gazela. Na jakim etapie jest dziś ta sprawa?

Krzysztof Putiatycki: Aktualnie przygotowujemy wniosek GAZELA –Niskoemisyjny transport miejski pn: „zakup autobusów hybrydowych zasilanych sprężonym gazem CNG wraz z działaniami towarzyszącymi na potrzeby SPA „Klonowica”Sp. z o.o. w Szczecinie”.

Infobus.pl: Ponieważ program Gazela jest tak naprawdę finansowany przez rząd Hiszpanii. Warunkiem uzyskania pieniędzy jest zakup autobusów  hybrydowych ale z napędem elektrycznym i na gaz CNG. W Europie autobusy z takim napędem produkuje jeden producent - z Hiszpanii - Tata Hispano. Czy nie obawiają się Państwo takich produktów w swojej firmie?

Krzysztof Putiatycki: Mam nadzieje, że do momentu ogłoszenia przetargu również inni producenci będą posiadać w ofercie tego typu pojazdy, a jeżeli nie to producent, o którym Pan wspomina będzie musiał spełnić nasze warunki przetargu.

Infobus.pl: Rozstrzygnięcie konkursu w programie Gazela nastąpi pod koniec 2014 roku a pierwsze autobusy będą mogły być kupione w roku 2015. Czy do tego czasu planują Państwo jakieś inwestycje taborowe?

Krzysztof Putiatycki: Do czasu rozstrzygnięcia będziemy prawdopodobnie (ze względu na kryzys finansowy) sukcesywnie w miarę posiadanych funduszy wymienić tabor  na młodszy ale używany.

Infobus.pl: Czy wzorem innej szczecińskiej spółki planujecie Państwo wejść w segment autobusów hybrydowych ale z napędem elektryczno-deaslowskim?

Krzysztof Putiatycki: Aktualnie zaangażowani jesteśmy w projekt GAZELA. Jeżeli będą inne możliwości dofinansowania to nie wykluczmy autobusów hybrydowych z napędem elektryczno –deaslowskim.

Infobus.pl: W roku 2013 nie kupiliście Państwo i prawdopodobnie nie kupicie fabrycznie nowych auobusów. A jakie są plany na przyszły rok?

Krzysztof Putiatycki: Do momentu rozstrzygnięcia „GAZELI”, nie planujemy większych inwestycji. Jeżeli zdecydujemy się na zakup to będą to autobusy używane lub w niewielkiej ilości nowe.

Infobus.pl: Czy planujecie Państwo złożenie wniosków o dofinansowanie zakupu autobusów w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020?

Krzysztof Putiatycki: Jeżeli będą możliwości to TAK

Infobus.pl: Kiedy z Państwa floty znikną autobusy marki Volvo i MAN drugiej generacji?

Krzysztof Putiatycki: Nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć. Wydaje się, że posiadane autobusy Volvo zakończą swoją „pracę”w ciągu najbliższych dwóch lat. Natomiast MAN-y drugiej generacji w okresie późniejszym.

Infobus.pl: Kiedy na trasy wyjedzie najnowszy MAN zakupiony przez Państwa ze Skandynawii i czy planujecie Państwo kupno większej liczby takich wozów?

Krzyszfof Putiatycki: Kupiliśmy dwa takie autobusy –oba zaczną kursować we wrześniu. Czy będziemy kupować to będzie zależało od oferty i naszych możliwości.

Infobus.pl: Dziękujemy za rozmowę
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
SPAK
Szczecin
hybryda
 • – 13.09.2013

  autorze, SPA Klonowica nie ma w swoim stanie taborowym autobusu hybrydowego tylko SPA Dąbie ma go na stanie

 • kszyszek – 16.09.2013

  I jeśli już, to napęd elektryczno-dieslowski, a nie deaslowski...

 • anteater – 16.09.2013

  Kto na polskim rynku oferuje pojazdy hybrydowe z silnikiem spalinowym zasilanym gazem?

 • PB – 17.09.2013

  Nikt, póki co.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....