TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SOR z umową na 32 elektrobusy dla Braszowa [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.08.2019 15:00:28
SOR z umową na 32 elektrobusy dla Braszowa [FILM]

SOR może się pochwalić prawdopodobnie największym w swojej historii kontraktem na dostawę elektrobusów. Czeski producent do rumuńskiego Braszowa dostarczy 32 bateryjne autobusy ENS12 i ładowarki do nich.

"Podpisaliśmy umowę na zakup 32 autobusów elektrycznych, finansowaną przez Agencję Ochrony Środowiska. Przetarg wygrała czeska firma. Zobowiązali się, że pierwsze autobusy przyjadą do Braszowa najpóźniej za dziewięć miesięcy miesięcy. Zgodnie z umową dostawy mają zostać zakończona do marca 2021 r." - powiedział George Scripcaru, burmistrz Braszowa.


Miasto umowę z SOR-em podpisało pod koniec lipca. Kontrakt opiewa na 75 550 720 ROL, czyli ok. 69,2 mln PLN. To by dawało cenę jednostkową za elektrycznego ENS12 w wysokości ok. 2,163 mln PLN. Do każdego autobusy SOR dostarczy także wolne ładowarki oraz dzięwięć szybkich, które staną w wybranych punktach Braszowa.

Każda z elektrycznych "dwunastek" zabierze na pokład nawet 102 pasażerów, w tym 35 na miejscach siedzących. Trzeba przyznać, że to kapitalny wynik. Dostęp na pokład całkowicie niskopodłogowych "elektryków" będzie zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Każdy będzie posiadał asynchroniczny silnik trakcyjny Pragoimex o mocy 160 kW. Całe sterowanie będzie oparte na rozwiązaniach firmy Rail Electronics CZ. SOR-y będą wyposażone w baterie litowo-jonowe o pojemności 263 kWh. Minimalny dystans, który będą mogły na nich osiągnąć to 200 km. Baterie zostaną objęte przez SOR-a pięcioletnią gwarancją.

Wyposażenie pojazdów będzie zgodne ze współcześnie stawianymi wymogami. Nie zabraknie więc klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej, portów USB dla pasażerów, WiFi oraz rozbudowanego systemu informacji pasażerskiej.

"Nasza firma produkuje autobusy z silnikiem Diesla od 30 lat, a autobusy elektryczne od dekady. Do tej pory dostarczyliśmy ponad 150 autobusów elektrycznych do różnych krajów europejskich. Chcę podziękować władzom Braszowa za obdarzenie nas ogromnym zaufaniem. Nasz ENS12 został dogłębnie przetestowany zimą w Bratysławie, w różnych miastach w Czechach, a nawet w ośrodku narciarskim w Tatrach na Słowacji. Są to nowoczesne pojazdy, które co prawda mają pewne różnice w porównaniu z autobusami spalinowymi, ale bardzo dobrze się sprawdzają." - powiedział Jindrich Chudy, zastępca dyrektora ds. spraw sprzedaży SOR-a.

To nie koniec zakupów w Braszowie
1 lipca miasto podpisało umowę na zakup 26 przegubowych trolejbusów. Kontrakt wspólnie zrealizują Skoda i Solaris. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Trwa także przetarg na zakup 12 przegubowych elektrobusów wraz z dedykowanymi ładowarkami. Projekt został wsparty bezzwrotnym dofinansowaniem z UE i jest realizowany we współpracy z rumuńskim Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i Administracji Publicznej. Jak informuje miasto obecnie trwa ocena ofert, które wpłynęły w postępowaniu. W przetargowe szranki stanęli: konsorcjum SC New Kopel Car (rumuński dealer BYD-a) i izraelskiego Shlomo Motors, Bozankaya oraz Solaris.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
SOR
Rumunia
Braszów
elektrobus
ładowarka
bateria

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....