TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SOR wyposaży swoje elektrobusy w krakowskie pantografy
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.11.2017 13:47:47
SOR wyposaży elektrobusy w krakowskie pantografy

Zamówione przez Bratysławę autobusy elektryczne marki SOR wyposażone będą w pantografy i stacje dokujące z Krakowa - od firmy EC Engineering.

Łącznie polska firma dostarczy swoje urządzenia do 18. autobusów elektrycznych marki SOR zamówionych przez stolicę Słowacji, Bratysławę, w tym:

  • 2 szt. EBN8

  • 16 szt. ENS12

O tym największym słowackim e-zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Jak informuje polska spółka, docelowo do stolicy Słowacji trafi tam 18 pantografów i 7 stacji dokujących.

Co ważne, SOR zamówił także systemy EC Engineering do najważniejszego swojego e-zamówienia - kontraktu na dostawę 20 szt. niskopodłogowych autobusów elektrycznych klasy MAXI - SOR ENS12 dla Hradec Kralove. O tym największym czeskim zamówieniu na elektrobusy pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Nie tylko Czechy i Słowacja

Krakowskie systemy obsługują także komunikację miejską w Warszawie: wygrany przetarg Ursusa na dostawę autobusów elektrycznych do Warszawy wiąże się z dostarczeniem urządzeń wyprodukowanych przez EC Engineering. Do stolicy trafiło już 10 pantografów i dwie stacje dokujące.

System ładowania autobusów elektrycznych, opracowany przez EC Engineering pozwala ładować akumulatory w szybki i efektywny sposób. Autobusy jeżdżące po mieście mogą doładowywać baterie na pętlach i na przystankach, gdzie zamontowano specjalne ładowarki, pod którymi zatrzymuje się autobus i pobiera prąd przez złącze automatycznie podnoszone z poziomu dachu pojazdu. Atutem jest krótki czas ładowania niwelujący przestoje w pracy autobusów – odbywa się ono w czasie wysiadania i wsiadania pasażerów i jest możliwe w wielu punktach miasta, gdzie zamontowano specjalne stacje.

Obecnie w upowszechnieniu autobusów elektrycznych przeszkadza długi czas ładowania (wynosi kilka godzin, a ładowanie odbywa się wyłącznie w zajezdni), a także duża masa akumulatorów. Krakowscy inżynierowie proponują nowoczesny system ładowania prądu dla autobusów, który znacznie skróci czas ładowania pojazdu, przyspieszy przyłączanie systemu odbierania prądu oraz zmniejszy wagę akumulatorów. System został przetestowany przy współpracy z MPK Lublin. W Lublinie zamontowana została stacja ładowania oraz – przy współpracy z firmą Ursus - przygotowany prototypowy autobus, przystosowany do nowego systemu. Testy przeprowadziła także poznańska firma Solaris.

Górnicze wsparcie

Projekt i prototyp powstały przy współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu INNOTECH.

EC Engineering jest jednym z najlepiej rozwijających się biur projektowych w Polsce. Specjalizuje się w projektach transportowych i zatrudnia 240 osób, w tym około 150 inżynierów. Zajmuje się także produkcją oprzyrządowania i komponentów do pojazdów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
pantograf
EC Engineering
SOR
Czechy
Słowacja

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....