TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

SOR dostarczył pierwsze elektrobusy do Bratysławy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.02.2018 14:05:33 1 komentarz
fot. DPB, facebook.com

Bratysławski miejski przewoźnik, DPB odebrał swoje pierwsze elektrobusy. Ich dostawcą jest czeski SOR. Komplet pojazdów ma być przekazany do Bratysławy do czerwca. Wtedy też w ruchu będą wszystkie z 18 zamówionych "elektryków".

"Autobusy elektryczne to nowa jakość w systemie transportu publicznego Bratysławy. Ponadto, są one przyjazne dla środowiska i dzięki temu przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności naszej komunikacji miejskiej" - powiedział burmistrz Bratysławy Ivo Nesrovnal.

W tej chwili DPB odebrało od SOR-a cztery elektrobusy. To dwa pojazdy typu ENS12 oraz tyle samo EBN9. Warto dodać, że to pierwszej seryjne "elektryki" obydwu typów, które dostarczył czeski producent. Bratysława jest więc ich pierwszym odbiorcą.

"Najpierw sprawdziliśmy czy elektrobusy są wyposażone zgodnie z naszymi wymaganiami. Ten etap mamy już za sobą. Teraz przystępujemy do testów drogowych. Pierwsze nasze elektryczne SOR-y trafią na linie nr 27, 53 i 151." - powiedział prezes DPB Milan Urban. Kolejne elektrobusy przewoźnik planuje wdrożyć do obsługi na liniach nr 43, 52, 53, 65, 66, 80 i 94.

Prócz pojazdów SOR dostarczył także komplet dedykowanych ładowarek. Wolne ładowanie będzie się odbywało na zajezdni DPB. Z kolei "szybkie" ładowarki zostaną zlokalizowane w dwóch miejscach. Staną one na bratysławskich placach Kollárovo i Patrónka. Pojazdy będą ładowane w ciągu dnia z szybkiej ładowarki, ale także za pomocą pantografu. Dzięki temu mają być zdolne do wykonywania jak najdłuższych zadań przewozowych.

Zakup elektrobusów przez Bratysławę został sfinansowany ze środków unijnych. Całkowity koszt zakupu 18 sztuk elektrycznych SOR-ów to ok. 10,4 mln. euro. Dofinansowanie unijnej wyniosło ok. 8,5 mln euro. Pomogło też miasto, które wspomogło DPB kwotą 0,9 mln euro.

Wszystkie elektryczne SOR-y dla Bratysławy są niskopodłogowe, klimatyzowane i monitorowane. Pasażerowie mają dostęp do WiFi oraz pokładowych ładowarek USB. Pojazdy ENS12 zabierają na pokład aż 106 pasażerów, co jest rewelacyjnym wynikiem dla elektrobusów klasy MAXI. Mniejsze EBN9 natomiast umożliwia podróż 54 osobom. Zgodnie z wymaganiami DPB elektryczne SOR-y są wyposażone w baterie trakcyjne, które na jednym ładowaniu pozwalają pokonać dystans ok. 160 km.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Słowacja
Bratysława
DPB
SOR
elektrobus
  • cruze – 06.02.2018

    Maluchy to typ EBN8.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....