TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solarisy w Kaliszu
UM KALISZ, IWONA CIEŚLAK - Opublikowano: 27.05.2011 00:01:38 19 komentarzy
Solarisy w Kaliszu

20. maja w kaliskim ratuszu zawarło umowę na dostawę ośmiu Solarisów, w tym sześć autobusów maxi –Urbino 12 i dwa klasy mega –Urbino 18. Dodatkowo zakupiono dwa minibusy Kapeny, reprezentowanej przez spółkę Lider Trading, której jest to już trzecie zwycięstwo z minibusami Kapeny - po Poznaniu (2 szt.) i Nowym Targu (3 szt.) Cały czas firma równolegle oferuje w przetargach autobusy marki Solbus. Wartość kaliskiego zamówień wyniosła:
1) dla autobusów MINI: 943.410,00 zł,
2) dla autobusów MAXI: 5.608.800,00 zł,
3) dla autobusów MEGA: 2.496.900,00 zł,
co stanowi łączną kwotę: 9.049.110,00 zł, z tego 80% po rozliczeniu podatku VAT, zostanie zwrócone Miastu ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: Rozwój i poprawa jakości transportu publicznego w Kaliszu –etap II”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wszystkie nowe pojazdy wyjadą na kaliskie ulice przed końcem września. –„Był to bardzo ważny przetarg, nie tylko ze względu na kwotę, ale i na terminy wymagane w związku z tym, iż zakup jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Ważne było, by kryteria zostały określone w sposób jasny i obiektywny. Prace komisji przetargowej przebiegały sprawnie i bez zakłóceń”- podkreślał Dariusz Grodziński, wiceprezydent Miasta Kalisza.

Umowę popisano w obecności prezydenta, Janusza Pęcherza, Dariusza Grodzińskiego, Darii Kozanowskiej, naczelnik Wydziału Komunikacji i Ewidencji Działalności Gospodarczej oraz dziennikarzy. Solarisa reprezentował Andrzej Sienkiewicz, dyrektor sprzedaży na kraj Solaris Bus&Coach S.A. –„Warto podkreślić, iż celem jakim kierowało się Miasto była wymiana taboru, jakim realizowane są usługi komunikacji miejskiej na nowoczesne i niskopodłogowe. We wszystkich autobusach jest wydzielone stanowisko na wózek inwalidzki i na wózek dziecięcy dla matki z dzieckiem. Autobusy są wyposażone w klimatyzację. W ostatnim roku Miasto zakupiło na podobnych zasadach pięć autobusów również marki Solaris, które obsługują dwie linie studenckie, na trasie łączącej obiekty dydaktyczne z najnowszymi obiektami sportowymi i akademickimi”- mówił prezydent Janusz Pęcherz.

- „Termin dostawy autobusów zostanie dotrzymany. Nasza firma w ubiegłym roku do różnych miast Europy dostarczyła 110 autobusów. Zapewniam, że nasze pojazdy spełniają wszelkie europejskie wymogi, są wyposażone w najczystsze silniki”–podkreślał dyrektor Andrzej Sienkiewicz. Obecnie spółka KLA posiada 66 autobusów. Zakup nowych pojazdów pozwoli wycofać z użytku te najbardziej wyeksploatowane. Po zrealizowaniu zamówienia Miasto Kalisz będzie dysponować piętnastoma nowymi autobusami, a łącznie po kaliskich ulicach będzie jeździć wtedy 14 Solarisów. Prezydent Janusz Pęcherz poinformował też, iż w związku z reorganizacja komunikacji miejskiej, tworzeniem nowej spółki transportowej (PKS + KLA), czyli Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego. Nowa spółka będzie zarządzała dwoma należącymi do miasta przewoźnikami - KLA oraz PKS. W praktyce oznacza to pewne zmiany administracyjne. Planuje się przeniesienie siedziby KLA z ulicy Majkowskiej na teren dworca PKS. Przedsięwzięcie to ma być zrealizowane w ciągu 2-3 lat. Pieniądze potrzebne na dostosowanie dworca do potrzeb całej spółki mają pochodzić ze sprzedaży działki przy ulicy Majkowskiej. Powstanie KPT wiąże się również z likwidacją kilku etatów w administracji obu spółek. Władze zapewniają jednak, że wszyscy pracownicy techniczni zachowają swoje miejsca pracy. Zdaniem zwolenników projektu połączenie PKS i KLA pozwoli skoordynować działanie obu spółek, a co za tym idzie zminimalizować koszty ich funkcjonowania. Przeciwnicy pomysłu twierdzą jednak, że utworzenie KPT doprowadzi do redukcji etatów, likwidacji linii i kursów, a co za tym idzie do jeszcze niższej jakości obsługi pasażerów. Jakie będą rzeczywiste skutki decyzji kaliskich radnych? Przekonamy się w najbliższym czasie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KLA Kalisz
Kalisz
Solaris
 • mana – 27.05.2011

  solaris to złom

 • hama – 27.05.2011

  solaris dobry pojazd, dlaczego ich produkuja rocznie 1000sztuk??chyba ma swoja wartość. autosan nawet do 100 nie doleci w tym roku

 • max – 27.05.2011

  jezeli solaris był złom to dlaczego ponownie go kupują????? bo wola to niz innego klekota

 • XWJ – 27.05.2011

  MANa -> Choć nie podałeś żadnych argumentów, zgadzam się i to w pełni. Hama -> Kpisz sobie, przy okazji samemu zaprzeczając: Solaris dotąd nie będzie dobrym autobusem, do kiedy nie przestaną produkować ich w tysiącach sztuk rocznie (przy okazji bić idiotyczne rekordy w ilości wyprodukowanych wozów). MAX -> A może cena ich to tego zmusiła?

 • dobry – 27.05.2011

  XWJ: raczej nie cena, a "fachowość" prawników konkurencji, którzy składają oferty mające braki formalne.

 • amnar – 27.05.2011

  zobacz ze podnoszą zatrudnienia i powstają nowe hale spawalnie itd. jestem z lublina i nie jestem pewien czy jeden z autosanów nie odpada zdezak przedi bo jakość odstaje. moze ktoś wie o co chodz. solaris dobry pojazd leprzy od solbusa czy od autosana nie wiem odpowiem za kilka miesięcy

 • pyra tej! – 28.05.2011

  "bić idiotyczne rekordy w ilości wyprodukowanych wozów" buahaha! Czyli ze dobra sprzedaż własnego produktu to "idiotyczny rekord" ? Ludzie, teraz juz wiadomo dlaczego tak mało polskich firm odnosi sukces na miare solarisa

 • must – 28.05.2011

  solaris nie bije rekordy tylko rozbudowuje zakład zatrudnia nowych pracowników to chyba logiczne ze produkują wiecej pojazdów. a co powiesz o autosanie jeden budynek pusyy szczury latają a druga hala opuszczona dziurami szyby powibijane. wiem bo sam widziałem jak jechałem po autobusy do lublina.

 • ciekawski – 28.05.2011

  jak tak czytam te komentarze fachowcow, to odnoszę wrażenie, że Solarisy kupują albo idioci, albo pod przymusem. Nikt nie kupił, bo chciał. Skąd ten sukcs Solarisa? Firmami zarządzją kretyni? Jedynie rację mają kolesie pokroju Dobrego Sphinksa itd. XJW na PREZESA WSZTKICH MPKow!!! Wybory niedługo...

 • hama – 28.05.2011

  SOLARIS to najleprzy autobus polski. moze za kilka lat sie zmienia.

 • normalny – 28.05.2011

  pojazdy soarisa mogą rocznie wyprudukować 1300 pojazdów jak powstanie nowa hala bedzie można zwiekszyć produkcje do 2000sztuk. solaris jeszcze nie idzie na ilość bo jeszcze ma rezerwe. pozdrowienia z bolechowca. i czytając tu forum mam odczucie ze tu dzieciaki same pisza,

 • PTf – 28.05.2011

  @ normalny, jakieś 90% urzyszkodników infobusa to dzieci neostrady, które mają g...wniane pojęcie o autobusach i zarządzaniu. Spójrz zresztą na newsy w info24.

 • XWJ – 28.05.2011

  @Normalny, @pyra tej! -> Powiedziałeś chyba dowcip roku! A opóźnienia w produkcji (od ostatniego roku) + zlewanie mniejszych zleceń to co? Robią to, bo mają dosyt zamówień, czy może po prostu szukają dużych zamówień, by na papierze (i tylko tam) być lepszym od Mercedesa? PTf -> Z tego powodu również zaprzestałem pisania jak i czytania info24.

 • 987pol – 28.05.2011

  a czy warto startowac do małych przetragów? ile roboty z papierkami itp. za dużo szumu starań itp. lepiej wygrać jeden przetarg niż 10 małych. malymi przetragami niech bawią sie solbusy i autosany.

 • XWJ – 28.05.2011

  Jakby Solarisowi zależało a kliencie i zarobkach, to do małych przetargów tez by startowali...

 • pyra tej! – 28.05.2011

  Czyli wniosek jeden- nie zalezy im na kasie, na sprzedazy, chca byc lepsi na papierze. A pozniej sie ta kartka nacieraja..!!! Puknijcie sie w glowke

 • poqiiiiii – 29.05.2011

  oj jak banda dzieciaków. lepiej startować do duzych przetragów niż do małych. za duzo roboty np papierkowej roboty. solaris i tak do wszystkich nie moze startować bo mie ma gdzie produkować nie mozna porównychać go do MANa czy mercedesa gdzie fabryki mają w kilku miejscach.

 • hama – 29.05.2011

  czy to prawda ze solaris sprzedał pierwszy pojazd do rosji? prosze o info

 • Wq... – 30.05.2011

  Solaris całą swoją inwencję ...przerzucił na tramwaje. Pierwsze już jeżdżą po Poznaniu. Klima działa jak szalona - wchodzisz zdrowy - wychodzisz przeziębiony...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....