TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solarisy przybywają do Opola. Debiut przed terminem! [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.05.2020 17:00:38
Solaris przybywają do Opola. Debiut przed terminem! [FILM]

8 maja do bazy MPK Opole dotarły pierwsze w tym mieście Solarisy. Łącznie będzie ich dziesięć sztuk.
To pierwsza transza z zamówienia na łącznie 10 pojazdów zakupionych przez miasto. Pozostałe dojadą w najbliższych dniach. Warto odnotować fakt, że Solaris dostarczył autobusy na dwa miesiące przed planowanym terminem.

Przerwana passa MAN-a
Opole od kilku lat regularnie dokonuje zakupów nowych autobusów. Na wiosnę 2019 r. miasto odebrało 23 nowe MAN-y-, w tym 20 autobusów typu Lion`s City oraz trzy egzemplarze midibusów Lion's City M.

W pierwszej połowie maja magistrat ogłosił kolejny przetarg na nowe pojazdy - w liczbie 10 sztuk - który dość nieoczekiwanie wygrała firma Solaris Bus & Coach i to właśnie te pojazdy docierają teraz do miasta nad Odrą. Kontrakt opiewa na 12 004 800 PLN brutto. A to daje cenę jednostkową 976 000 PLN netto za Nowego Urbino 12 w wersji opolskiej. Producent z Bolechowa zaoferował także najwyżej punktowaną, czyli czteroletnią gwarancję całopojazdową.

Wszystkie zamówione Urbino 12 są całkowicie niskopodłogowe, dwunastometrowe i zabierają na pokład ponad 85 pasażerów, w tym 26 na miejscach siedzących. Efektywną wymianę pasażerską zapewnią trzy pary podwójnych drzwi. Aby dodatkowo ułatwić zajęcie miejsc osobom podróżującym na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi, w drugich drzwiach znajduje się rozkładana rampa, a kierowca będzie miał ponadto możliwość skorzystania z ' przyklęku' opuszczającego prawą stronę autobusu aż o 7 centymetrów.

Dla zapewnienia komfortu przejazdu pasażerom, producent wyposażył autobusy m.in. w wydajny układ klimatyzacji oraz gniazda USB, dzięki którym będą oni mogli naładować swoje urządzenia mobilne. W zamówionych Urbino 12 nie zabrakło także rozbudowanego systemu informacji pasażerskiej oraz cyfrowego monitoringu wizyjnego. W jego skład wejdą kamery przestrzeni pasażerskiej, obszaru na zewnątrz 2 i 3 drzwi, kamera do obserwacji drogi przed pojazdem oraz kamera cofania wraz z czujnikami. Wszystkie autobusy zostały także przygotowane pod późniejszy montaż automatów biletowych.

Dostarczone Solarisy posiadają m.in. system przeciwpożarowy z wizualną i dźwiękową sygnalizacją w kabinie kierowcy. Całość zewnętrznego oraz wewnętrznego oświetlenia wykonana jest w technologii LED. Jeśli chodzi o miejsce pracy kierowców przewoźnik zdecydował się na przeszkloną kabinę typu zamkniętego wyposażoną m. in w lodówkę.

Do napędu autobusów z Bolechowa polski producent przeznaczy dynamiczny silnik Paccar o mocy 300 KM, spełniający rygorystyczne normy czystości spalin EURO 6, z którym współpracować będzie automatyczna skrzynia biegów. Jednostka napędowa wyposażona będzie w tzw. funkcję 'zimnego startu', ułatwiającą rozruch przy temperaturach sięgających -20 stopni Celsjusza.

Historyczny moment
Warto podkreślić, że są to pierwsze autobusy marki Solaris, które trafiły do floty MZK Opole. Aktualnie flota przewoźnika liczy ok 100 pojazdów, w tym trzy marki Scania, a reszta nosi logo MAN. Teraz to się zmieni.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Opole
UM
MZK Opole
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....