TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solarisy na Sylwestra w Toruniu
UM TORUŃ - Opublikowano: 31.12.2013 19:30:13 15 komentarzy
Solarisy na Sylwestra w Toruniu
Dzisiaj, 31 grudnia na toruńskie ulice wyjechały nowe niskopodłogowe autobusy miejskie zamówione przez MZK Toruń. To siedem standardowych modeli Solaris Urbino 12, do których w styczniu dołączy ósmy egzemplarz. Najnowsza dostawa producenta z Bolechowa dla toruńskiego przewoźnika to efekt przetargu ogłoszonego przez MZK latem 2013 r., który wygrał właśnie Solaris. Koszt zakupu ośmiu autobusów to łącznie 7,8 mln zł brutto. –„Po to kupujemy nowe autobusy i tramwaje, aby mieszkańcy Torunia mogli jeździć sprawnie, wygodnie i w poczuciu bezpieczeństwa, aby coraz więcej osób przesiadało się do komunikacji publicznej ze swoich samochodów zmniejszając ilość pojazdów w ruchu ulicznym, bo choć budujemy i remontujemy ulice, przecież nie są one z gumy –mówi prezydent Torunia, Michał Zaleski. –Dzięki takim systematycznym, corocznym zakupom będziemy dysponowali w Toruniu nowoczesnym, komfortowym i przyjaznym ekologii taborem.”Niskopodłogowe, 12-metrowe toruńskie Solarisy mogą przewieźć jednorazowo po 92 osoby, w tym 32 na miejscach siedzących (łącznie z kierowcą). Są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych –w podłodze przy środkowych drzwiach znajduje się specjalna platforma, którą kierowca może w razie potrzeby może otworzyć. –„Autobusy są przyjazne środowisku: mają wysokoprężne silniki czterosuwowe (o zapłonie samoczynnym, z turbodoładowaniem oraz chłodzeniem powietrza doładowanego), które spełniają wymogi normy Euro 5, to znaczy, że emitują do atmosfery kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy mniej szkodliwych substancji niż pojazdy starszego typu z normą Euro 1”- podkreśla Piotr Rama, wiceprezes MZK ds. eksploatacyjno-technicznych. - Pojazdy są wyposażone w automaty do sprzedaży biletów, monitoring, wewnętrzne tablice informacyjne LCD oraz klimatyzację, której zalety pasażerowie docenią podczas upalnych miesięcy. Dzięki systemowi wi-fi można korzystać w czasie podróży z internetu na urządzeniach mobilnych - tabletach czy smartfonach.”Warto dodać, że automaty biletowe w nowych Solarisach mają menu w pięciu językach, dodatkowo na ich ekranach są wyświetlane informacje o toruńskich zabytkach i komunikacji. Łącznie MZK w Toruniu dysponuje flotą 138 autobusów, w tym najwięcej marki Jelcz (69 szt., w tym aż 63 szt. wysokopodłogowych modeli 120M) oraz MAN (39 szt.) Najnowszych osiem Solarisów Urbino 12 dołączy do grupy 25 „jamników”jeżdżących już od lat w barwach przewoźnika, w tym 19 szt. Urbino 12 (w tym 3 szt. zasilane CNG), 5 szt. Urbino 8,6 oraz jeden przegubowiec Urbino 18.W przyszłym roku spółka planuje zakup kolejnych pojazdów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
Solaris
 • Zmień WYGLĄD – 01.01.2014

  Jakiś obłęd z tym Solarisem ? Nic już w tym autobusie interesującego. Ale trzeba pogratulować marketingowi tej firmy za zaangażowanie i zasoby :

 • ojcec Mateusz – 01.01.2014

  znowu klapkowe okna? a nie otwierane?

 • Ebcio_24 – 01.01.2014

  A co masz interesującego w innych autobusach? Solaris jak i inni producenci budują swoje pojazdy indywidualnie pod SIWZ każdego z zamówień. Widocznie SIWZ z Torunia nie zawierał zapisów dotyczących wyglądu czoła pojazdu itp. tak więc nic nie stało na przeszkodzie aby zaoferować im Ubrino. Ja osobiście uważam, że Urbino prezentuje się dużo lepiej niż Mercedes Conecto czy Autosan Sancity. O szkaradach typu Tedom, Sor, Bogdan, Solbus czy Temsa wolę się nie wypowiadać. Klapkowe okna - pretensje do zamawiającego.

 • anteater – 01.01.2014

  @ojciec Mateusz: to 'klapkowe' okna nie są otwierane? :P

 • Teofilow – 01.01.2014

  Respekt, wszystkie okna duze z lufcikiem. Takiej duzej ilosci chyba rzadko kto zamawia. Nawet MPK Lodz ma o jedno mniej. @Zmień WYGLĄD: Zmienili wyglad, a to nie w dobra strone..

 • Lech – 01.01.2014

  Niepełnosprawni, to tylko niska podłoga? A może przykład z MPK łódź http://www.transinfo.pl/text.php?from=archive&id=43710

 • Dobrze WAM ŻYCZĘ – 03.01.2014

  Tak jak tu piszą : Wygląd.CZAS BY JUŻ TO ZMIENIĆ I koniecznie wrócić do dawnej jakości.

 • Torens – 04.01.2014

  Nie! Nie zmieniać jeszcze wyglądu Solarisa! Niech zmieniają inni, którym spada sprzedaż!

 • anteater – 04.01.2014

  @Tornes: nie martw, to że banda gimbusów powtarza w kółko na tym portalu te same głupoty nie oznacza, że coś takiego miałoby się stać i że ma to jakieś sensowne uzasadnienie. Są poważniejsze strony, fora, czy galerie, gdzie dzieci ze swoimi śmiesznymi teoriami zostałyby zjedzone, ale tutaj nie ma ograniczeń w pisaniu, więc można klepać głupot ile wlezie. :)

 • – 04.01.2014

  Moze realizuj sie na tych powazniejszych galeriach bo tu sie marnujesz. Tam na pewno robisz zawrotna kariere...

 • Zamiast-Wprost-Wtył – 05.01.2014

  Torne: Wg. busforum.org Solaris zmieni wyglad na przelomie 2014/2015r. Front ma byc podobna do tej juz znajej z InterUrbino.

 • anteater – 06.01.2014

  Panie anonim, nie muszę się nigdzie realizować, ani robić kariery. Widzę, że prawda boli, stąd reakcja? :)

 • Ebcio_24 – 06.01.2014

  Ale się czepiacie tego wyglądu :) Solaris jest jedynym polskich producentem, którego autobusy stylistycznie tworzą pewną linię i są do siebie podobne. Solaris zmienił już Interurbino to i za chwilę zapewne przyjdzie czas na Urbino. Autobus zyska nieco bardziej nowoczesne i agresywne spojrzenie (oby pokusili się również o efektowne, unoszące się lekko do góry nadkola). Ale wciąż to będzie dobre, sprawdzone Urbino, którego z niczym innym nie pomylisz. Pozostali polscy producenci ciągle szukają swego stylu i chyba jakoś nie bardzo im to się udaje...

 • KI / EL – 07.01.2014

  "efektowne, unoszące się lekko do góry nadkola" to juz ma Shitaro C2. Czy Solaris ma byc tylko tania podrobka? Juz przy pierwszym pokazie InterUrbino z tym detalem w niemieckich forach mowili, ze to "BILLIGE KOPIE"!

 • Ebcio_24 – 07.01.2014

  Autosan też takie coś ma. Nie nazwałbym tego podrabianiem tylko powielaniem dobrych rozwiązań. Mercedes raczej tego nie opatentował...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....