TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris zeelektryfikuje Kozienice. 2 x mały elektrobus
INFOBUS.PL - Opublikowano: 31.10.2019 18:00:18
Solaris zeelektryfikuje Kozienice. 2 x mały elektrobus

Kozienice rozstrzygnęły przetarg na dostawę dwóch elektrobusów klasy MIDI z ładowarkami. Miasto dołożyło dodatkowe pieniądze i przystało na ofertę Solarisa.

Czego chcą Kozienice?
Przypomnijmy, że kozienickie zamówienie składa się z dwóch zadań, które będzie musiał na swoje barki wziąć wybrany dostawca. Pierwszym jest dostawa dwóch sztuk fabrycznie nowych tzn. wyprodukowanych nie później niż sześć miesięcy przed dostawą, nieeksploatowanych, niskopodłogowych, jednoczłonowych autobusów elektrycznych (napędzanych 100 % energią elektryczną) klasy MIDI o długości 8,5 – 9,5 m.

Drugim natomiast jest dostawa, montaż i uruchomienie jednej ładowarki dwustanowiskowej. Ma to być urządzenie typu plug-in o mocy 80-90kW (2 x 40-45 kW). Podwójna stacjonarna stacja ładowania autobusów z napędem elektrycznym o mocy wyjściowej 80 - 90 kWh posiadać będzie możliwość pracy w trybie 2 x (40-45 kW) wraz z dodatkowym wyposażeniem, oprogramowaniem i dokumentacją, kompatybilnych z dostarczonymi w ramach dostawy autobusami.

Stacja ładowania wyposażona zostanie dodatkowo w panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową, które zapewni "czystą" energię wykorzystaną do zasilenia wewnętrznych obwodów wtórnych oraz energooszczędnego oświetlenia LED. Ładowarka ma stanąć na bazie miejskiej spółki Kozienicka Gospodarka Komunalna. Należy więc przypuszczać, że to ta firma także zajmie się obsługą elektrycznej komunikacji.

Termin realizacji obu przetargowych zadań to nie później niż 30 września 2020 r.

Akcja-akceptacja, czyli Solaris
2 września minął termin składania ofert. Gmina zaplanowała nabycie dwóch elektrobusów oraz wybudowanie jednego stanowiska do ładowania akumulatorów do końca marca 2020 r. Źródła finansowania z NFOŚiGW są dwa: dotacja w wysokości ponad 2,7 mln PLN oraz niskooprocentowana pożyczką w kwocie ponad 1,8 mln PLN. Łączny budżet na ten cel to 4 575 600 PLN brutto, co daje jednostkowy koszt elektrobusu z ładowarką na poziomie 2 287 800 PLN brutto / 1 860 000 PLN netto.

Solaris był jedynym oferentm. Producent "jamników" zaproponował Kozienicom za dwa autobusy Urbino 8,9LE electric kwotę 4 915 805,7 PLN brutto, co daje jednostkowy koszt elektrobusu z ładowarką na poziomie 2 457 902,8 PLN brutto / 1 998 294,9 PLN netto.

Firma zaoferowała też 60-miesięczną gwarancję całopojazdową na elektrobusy i tyle samo na infrastrukturę do ich ładowania. Porównując ofertę wielkopolskiego producenta z budżetem zamawiającego widać było lekkie przekroczenie budżetu (340 tys. PLN brutto), co wydawało się, że raczej przekona zamawiającego do dołożenia brakującej kwoty niż rozpisywania przetargu na nowo.

I tak też się stało. Dziś, 31 października miasto przystało na propozycję Solarisa. Czekamy więc już tylko na umowę, a potem odliczanie do dostawy czas zacząć. Kozienicki system komunikacji miejskiej choć mały to jednak będzie mógł się szczycić faktem, że jest w całości zeroemisyjny.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Kozienice
UM
KGK Kozienice
Solaris
elektrobus
ładowarka

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....