TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris zdobywa Siedlce. Pięcioma Urbino 10,5
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.01.2020 13:00:21
Solaris zdobywa Siedlce. Pięcioma Urbino 10,5; fot. UM Siedlce

W styczniu pięć nowych autobusów Solaris Urbino 10,5 trafiło do taboru Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Siedlcach.

MPK Siedlce sprawiło mieszkańcom niezły noworoczny prezent w postaci pięciu nowych autobusów marki Solaris. Uroczyste przekazanie odbyło się 2 stycznia 2020 roku, a już następnego dnia pojazdy wyruszyły na ulice Siedlec.

-"Nowe autobusy od razu ruszają do pracy – powiedział prezes zarządu MPK Siedlce, Jacek Dmowski. - Pojazdy zastąpią najstarsze pojazdy z 1998 roku z przebiegami grubo ponad milion kilometrów. Koszt jednego autobusu to ponad milion złotych brutto – dodał.

O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Siedlecki timing

Pięć nowych autobusów Solaris Urbino 10,5 zastąpi wraz z początkiem roku najbardziej wyeksploatowaną część floty MPK Siedlce. Decyzja o koniecznym zakupie zapadła wczesną wiosną 2019 roku. Ogłoszono przetarg, który w czerwcowym rozstrzygnięciu wygrała firma Solaris Bus & Coach S.A.

26 czerwca 2019 roku podpisano umowę opiewającą na kwotę 5 221 350,00 zł brutto a dostawa pięciu fabrycznie nowych autobusów miała miejsce 20 grudnia.

Do końca roku prowadzone były prace nad przystosowaniem ich do warunków miejskiego przewoźnika. Pojazdy z logo jamnika przeszły procedurę programowania autokomputerów, wgrywania rozkładów jazdy i taryf biletowych, oklejenia emblematami i danymi identyfikacyjnymi przewoźnika. Nowe pojazdy przed wyjazdem na drogę otrzymały numery taborowe od 104 do 108 a po raz pierwszy można było je zobaczyć na naszych ulicach już 3 stycznia 2020r.

Siedlecki standard

Marka Solaris jest nową marką we flocie siedleckiego MPK i tym bardziej z większą uwagą nacisk kładziony był na jak najlepsze poznanie tych pojazdów zarówno pod względem technicznym jak i eksploatacyjnym. Najnowsze autobusy wyposażone są m.in. w silniki Cummins ISB6.7E6 280B Euro 6 o pojemności 6700cm3 i mocy 204kW, współpracujące z automatami ZF 6 AP 1200 B EcoLife.

Pojemność pasażerska to 81 miejsc, w tym 21 miejsc siedzących. Pojazdy posiadają m.in. dwufunkcyjne kasowniki (na bilety papierowe i karty magnetyczne w jednym), a także system monitoringu, zapowiedzi głosowych, tablice informacyjne zewnętrzne i wewnętrzne wykonane w technologii energooszczędnej LED, ładowarki smartfonów poprzez gniazdo USB. Dodatkowym akcentem jest wyposażenie pojazdów w system klimatyzacji całopojazdowej.

Zakup autobusów sfinansowano zarówno ze środków WFOSiGW w Warszawie z programu OA1 - "Ograniczanie emisji zanieczyszczeń do powietrza zmniejszenie zużycia energii cieplnej oraz wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii", jak i ze środków własnych przedsiębiorstwa.

Szkolne przewozy

Przypomnijmy na koniec, że od 1 stycznia do końca roku kalendarzowego siedleccy uczniowie jeżdżą komunikacją miejską za darmo.

Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać także zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne wraz z opiekunami w ramach realizacji zajęć odbywających się poza siedzibą placówki.

-"Zależy mi na tym, by pod szkoły nie musiało podjeżdżać 500 samochodów dziennie. Można się umawiać w gronie znajomych, by np. jedna osoba odwoziła dzieci z danego bloku do szkoły właśnie komunikacją miejską. – powiedział prezydent Siedlec Andrzej Sitnik podczas prezentacji nowych autobusów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Sieradz
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....