TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umowami w Rzeszowie. 40 autobusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.10.2017 16:37:22 14 komentarzy
Wizualizacja Nowego Urbino 12 electric dla Rzeszowa

Dzisiaj w siedzibie Urzędu Miasta w Rzeszowie władze miasta oraz przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę 10 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów oraz 30 pojazdów przegubowych z napędem konwencjonalnym. Pierwszy kontrakt opiewa na sumę 30,2 mln zł, drugi na 54,4 mln zł. Umowy zakładają dostawy w 2018 roku.

W zakończonym kilka tygodni temu postępowaniu przetargowym na dostawę 10 sztuk autobusów elektrycznych najlepszą ofertę przedstawiła firma Solaris Bus & Coach S.A. Poza dostarczeniem pojazdów kontrakt zakłada również budowę infrastruktury, która umożliwi ładowanie autobusów zarówno w dzień podczas kursów na trasie, jak i na terenie zajezdni.

"Wygrywając przetarg w Rzeszowie, wysyłamy mocny sygnał do naszych klientów, że oferujemy nie tylko sprawdzone rozwiązania w zakresie autobusów elektrycznych, ale także jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązanie w zakresie infrastruktury ładowania. Dla naszych klientów to bardzo ważne, że zarówno autobusy elektryczne jak i infrastrukturę do ich ładowania mogą zamówić u jednego producenta. Oczywiście działamy w tym zakresie z polskimi firmami skupionymi m.in. w klastrze "Polski Autobus Elektryczny", którego jesteśmy liderem" – powiedział Zbigniew Palenica, Wiceprezes firmy Solaris odpowiedzialny za obszar sprzedaży after sales.

Dla rzeszowskiego przewoźnika kluczowym argumentem w wyborze dostawcy była nie tylko cena, ale również innowacyjność produktu i gwarancja najwyższej jakości. Elektryczne Solarisy wyposażone będą w tzw. pantograf odwrócony, który umieszczony będzie na ładowarce i będzie się obniżać do dachu pojazdu. W ten sposób będzie można naładować pojazd w ciągu kilku minut podczas przerwy na przystanku lub na końcu linii.

Oprócz ładowania pantografowego, autobus będzie standardowo wyposażony w złącze ładowania typu Plug-In, które przeznaczone jest do wolniejszego ładowania baterii podczas dłuższego postoju. Elektryczne autobusy Solaris Urbino 12 electric wyposażone zostaną w baterie Solaris High Power o pojemności 87,6 kWh. Ponadto autobusy zostaną wyposażone w wiele udogodnień dla kierowców i pasażerów. m.in.: w klimatyzację, oświetlenie LED, rampę dla osób niepełnosprawnych czy funkcję "przyklęku" ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie z autobusu. Ponadto rzeszowskie Solarisy będą posiadać rozbudowany system informacji pasażerskiej z zapowiedzą głosową, a pasażerowie będą mogli skorzystać z dostępu do internetu poprzez WiFi.

Oprócz autobusów elektrycznych Solaris dostarczy do Rzeszowa 30 ekologicznych autobusów przegubowych z napędem konwencjonalnym. Nowe Solarisy Urbino 18 wyposażone będą w ekonomiczny silnik DAF MX-11 spełniający restrykcyjną normę Euro 6.

Pojazdy marki Solaris znane są od lat mieszkańcom Rzeszowa. Pierwsze z nich pojawiły się tam już w 2000 roku. Do dziś porusza się po ulicach tego podkarpackiego miasta aż 47 autobusów wielkopolskiego producenta, z czego 9 to pojazdy na CNG (sprężony gaz ziemny).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Rzeszów
Solaris
elektrobus
 • Blors – 19.10.2017

  Nhehe su12e juz wyprodukowane, choćby w sorze ;)

 • CNG FAN – 19.10.2017

  No i pięknie ;)

 • Antek – 19.10.2017

  @Blors jeszcze nie wyprodukowane to tylko wizualka

 • kris – 19.10.2017

  Autosan też podpisał umowę z miastem na 10 sztuk Sancity 12 LF razem z Solarisem na tej samej uroczystości. To tak dla dopowiedzenia, bo artykuł w tym kształcie może wyglądać na stronniczy.http://rzeszow-news.pl/rzeszow-bedzie-mial-50-nowych-autobusow-elektryczne-przegubowce/https://www.facebook.com/Tadeusz-Ferenc-Prezydent-Miasta-Rzeszowa-178944332675062/?hc_ref=ARQZ7SYNlVQdJHVRoCwx-AmgMn_4c8RV7gy6j5wgUKNMnnc0G3CA_W60sh-jYULTxts

 • Pan Koracz – 19.10.2017

  Bardzo fajne malowanie, chyba najlepsze z Solariów kupionych do polskiego miasta.

 • Kuba – 19.10.2017

  Poprawka, Solarisy pojawiły się w Rzeszowie już w 1998.

 • Abuk – 19.10.2017

  Na rok przed oficjalną prezentacją na Targach Poznańskich? No ciekawe.

 • CNG FAN – 20.10.2017

  Pierwsze Solarisy w Rzeszowie pojawiły się w 1999 roku następne 2000r i ostatnie 2001r ;)

 • Tak półsłowem – 20.10.2017

  I te stare jakieś tam były. Potem dopracowane już całkiem niezłe i sprawdziły się.. Ale tych "nowych" NIE ZARYZYKOWAŁ BYM niestety

 • Autobusowy – 20.10.2017

  To co kupić?? MB bez szału nawet w Citaro, bo o Connecto to szkoda pisać, MAN ON w euro 6 też daje popalić, Autosan nie jest zły, więć zamówiony a co Nowego Urbino to się zobaczy jak będzie się sprawować :)Poza tym jest jeszcze jeden problem czyli oferenci do przetargów, ciężko marudzić jak tylko jeden startuje ;)

 • kris – 20.10.2017

  @CNG FAN - niestety nieprawda. Pierwsze sztuki z dużego zamówienia 30 SU12 i 8 SU15 z r. prod. 1999 pojawiły się w Rzeszowie w styczniu 2000 r. i były sukcesywnie (od pewnego momentu już były to egzemplarze r. prod. 2000) dostarczane do kwietnia tegoż roku. Jeden SU12 spalił się w 2003 r. Kolejne Solarisy U12CNG zakupiono w 2006 r. - 9 sztuk. W 2017 r. odkupiono jeden SU15 z MZA Warszawa za rzeszowski nadpalony oraz ostatnio 3 SU12 z PKM Sosnowiec. Obecnie MPK Rzeszów posiada 49 autobusów Solaris różnych wersji.

 • CNG FAN – 22.10.2017

  Kris ja nie mówię kiedy się pojawiły tylko co jest wybite na tabliczkach znamionowy :)Czyli 99, 00, 01 dla pierwszych sztuk :)

 • ABC – 22.10.2017

  Zbyniu ty wysyłaj mocny sygnał do Cypryjczyków żeby Cię ewakuowali bo Twoje szwindle i korupcja niedługo wyjdzie na wierzch ty lajkoniku podpłacaczu

 • DarekP – 23.10.2017

  Wizka fajna, tylko numery taborowe będą inne - Solarisy mają 7xx, a 900 to obecnie prototyp gazowego Autosana LF12. Pierwszy wolny to obecnie 759 i jeżeli utrzyma się determinacja w korelowaniu numerów taborowych z rejestracyjnymi to można się spodziewać czegoś na wzór RZx759S/T/U, w zależności od tego, ile czasu upłynie do dostawy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....