TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umowami w Rzeszowie. 40 autobusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.10.2017 16:37:22 14 komentarzy
Wizualizacja Nowego Urbino 12 electric dla Rzeszowa

Dzisiaj w siedzibie Urzędu Miasta w Rzeszowie władze miasta oraz przedstawiciele firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę 10 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów oraz 30 pojazdów przegubowych z napędem konwencjonalnym. Pierwszy kontrakt opiewa na sumę 30,2 mln zł, drugi na 54,4 mln zł. Umowy zakładają dostawy w 2018 roku.

W zakończonym kilka tygodni temu postępowaniu przetargowym na dostawę 10 sztuk autobusów elektrycznych najlepszą ofertę przedstawiła firma Solaris Bus & Coach S.A. Poza dostarczeniem pojazdów kontrakt zakłada również budowę infrastruktury, która umożliwi ładowanie autobusów zarówno w dzień podczas kursów na trasie, jak i na terenie zajezdni.

"Wygrywając przetarg w Rzeszowie, wysyłamy mocny sygnał do naszych klientów, że oferujemy nie tylko sprawdzone rozwiązania w zakresie autobusów elektrycznych, ale także jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązanie w zakresie infrastruktury ładowania. Dla naszych klientów to bardzo ważne, że zarówno autobusy elektryczne jak i infrastrukturę do ich ładowania mogą zamówić u jednego producenta. Oczywiście działamy w tym zakresie z polskimi firmami skupionymi m.in. w klastrze "Polski Autobus Elektryczny", którego jesteśmy liderem" – powiedział Zbigniew Palenica, Wiceprezes firmy Solaris odpowiedzialny za obszar sprzedaży after sales.

Dla rzeszowskiego przewoźnika kluczowym argumentem w wyborze dostawcy była nie tylko cena, ale również innowacyjność produktu i gwarancja najwyższej jakości. Elektryczne Solarisy wyposażone będą w tzw. pantograf odwrócony, który umieszczony będzie na ładowarce i będzie się obniżać do dachu pojazdu. W ten sposób będzie można naładować pojazd w ciągu kilku minut podczas przerwy na przystanku lub na końcu linii.

Oprócz ładowania pantografowego, autobus będzie standardowo wyposażony w złącze ładowania typu Plug-In, które przeznaczone jest do wolniejszego ładowania baterii podczas dłuższego postoju. Elektryczne autobusy Solaris Urbino 12 electric wyposażone zostaną w baterie Solaris High Power o pojemności 87,6 kWh. Ponadto autobusy zostaną wyposażone w wiele udogodnień dla kierowców i pasażerów. m.in.: w klimatyzację, oświetlenie LED, rampę dla osób niepełnosprawnych czy funkcję "przyklęku" ułatwiającą wsiadanie i wysiadanie z autobusu. Ponadto rzeszowskie Solarisy będą posiadać rozbudowany system informacji pasażerskiej z zapowiedzą głosową, a pasażerowie będą mogli skorzystać z dostępu do internetu poprzez WiFi.

Oprócz autobusów elektrycznych Solaris dostarczy do Rzeszowa 30 ekologicznych autobusów przegubowych z napędem konwencjonalnym. Nowe Solarisy Urbino 18 wyposażone będą w ekonomiczny silnik DAF MX-11 spełniający restrykcyjną normę Euro 6.

Pojazdy marki Solaris znane są od lat mieszkańcom Rzeszowa. Pierwsze z nich pojawiły się tam już w 2000 roku. Do dziś porusza się po ulicach tego podkarpackiego miasta aż 47 autobusów wielkopolskiego producenta, z czego 9 to pojazdy na CNG (sprężony gaz ziemny).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZTM Rzeszów
Solaris
elektrobus
 • Blors – 19.10.2017

  Nhehe su12e juz wyprodukowane, choćby w sorze ;)

 • CNG FAN – 19.10.2017

  No i pięknie ;)

 • Antek – 19.10.2017

  @Blors jeszcze nie wyprodukowane to tylko wizualka

 • kris – 19.10.2017

  Autosan też podpisał umowę z miastem na 10 sztuk Sancity 12 LF razem z Solarisem na tej samej uroczystości. To tak dla dopowiedzenia, bo artykuł w tym kształcie może wyglądać na stronniczy.http://rzeszow-news.pl/rzeszow-bedzie-mial-50-nowych-autobusow-elektryczne-przegubowce/https://www.facebook.com/Tadeusz-Ferenc-Prezydent-Miasta-Rzeszowa-178944332675062/?hc_ref=ARQZ7SYNlVQdJHVRoCwx-AmgMn_4c8RV7gy6j5wgUKNMnnc0G3CA_W60sh-jYULTxts

 • Pan Koracz – 19.10.2017

  Bardzo fajne malowanie, chyba najlepsze z Solariów kupionych do polskiego miasta.

 • Kuba – 19.10.2017

  Poprawka, Solarisy pojawiły się w Rzeszowie już w 1998.

 • Abuk – 19.10.2017

  Na rok przed oficjalną prezentacją na Targach Poznańskich? No ciekawe.

 • CNG FAN – 20.10.2017

  Pierwsze Solarisy w Rzeszowie pojawiły się w 1999 roku następne 2000r i ostatnie 2001r ;)

 • Tak półsłowem – 20.10.2017

  I te stare jakieś tam były. Potem dopracowane już całkiem niezłe i sprawdziły się.. Ale tych "nowych" NIE ZARYZYKOWAŁ BYM niestety

 • Autobusowy – 20.10.2017

  To co kupić?? MB bez szału nawet w Citaro, bo o Connecto to szkoda pisać, MAN ON w euro 6 też daje popalić, Autosan nie jest zły, więć zamówiony a co Nowego Urbino to się zobaczy jak będzie się sprawować :)Poza tym jest jeszcze jeden problem czyli oferenci do przetargów, ciężko marudzić jak tylko jeden startuje ;)

 • kris – 20.10.2017

  @CNG FAN - niestety nieprawda. Pierwsze sztuki z dużego zamówienia 30 SU12 i 8 SU15 z r. prod. 1999 pojawiły się w Rzeszowie w styczniu 2000 r. i były sukcesywnie (od pewnego momentu już były to egzemplarze r. prod. 2000) dostarczane do kwietnia tegoż roku. Jeden SU12 spalił się w 2003 r. Kolejne Solarisy U12CNG zakupiono w 2006 r. - 9 sztuk. W 2017 r. odkupiono jeden SU15 z MZA Warszawa za rzeszowski nadpalony oraz ostatnio 3 SU12 z PKM Sosnowiec. Obecnie MPK Rzeszów posiada 49 autobusów Solaris różnych wersji.

 • CNG FAN – 22.10.2017

  Kris ja nie mówię kiedy się pojawiły tylko co jest wybite na tabliczkach znamionowy :)Czyli 99, 00, 01 dla pierwszych sztuk :)

 • ABC – 22.10.2017

  Zbyniu ty wysyłaj mocny sygnał do Cypryjczyków żeby Cię ewakuowali bo Twoje szwindle i korupcja niedługo wyjdzie na wierzch ty lajkoniku podpłacaczu

 • DarekP – 23.10.2017

  Wizka fajna, tylko numery taborowe będą inne - Solarisy mają 7xx, a 900 to obecnie prototyp gazowego Autosana LF12. Pierwszy wolny to obecnie 759 i jeżeli utrzyma się determinacja w korelowaniu numerów taborowych z rejestracyjnymi to można się spodziewać czegoś na wzór RZx759S/T/U, w zależności od tego, ile czasu upłynie do dostawy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....