TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową w Zawierciu. 6 x Nowy Urbino 10,5
INFOBUS.PL - Opublikowano: 15.11.2018 17:30:45
fot. zawiercie.eu

Wszystkie 15 autobusów dla Zawiercia już zamówione. Przedwczoraj, 13 listopada prezydent miasta Witold Grim podpisał z Solarisem umowę na dostawę sześciu Nowych Urbino 10,5. Pierwsze przyjadą do Zawiercia w wakacje 2019 r.

Przypomnijmy, że zawierciański magistrat dzięki dofinansowaniu unijnemu chciał kupić 15 autobusów. Najwięcej, bo dziewięć ma być autobusów klasy MINI z silnikami diesla Euro 6. Celowano w pojazdy z nadwoziami o długości 7,5 – 9 m, a każdy ma umożliwiać podróż min. 38 pasażerom, w tych chociaż 12 na miejscach siedzących.

Umowę na dostawę tych pojazdów miasto podpisało 18 października. Kontrakt trafił do pomorskiej firmy MMI, która za 7 287 381 PLN brutto dostarczy minibusy Iveco 72C Urby . To oznacza jednostkową cenę poziomie 658 300 PLN netto. Do Zawiercia przyjadą pojazdy Iveco 72C Urby. W tej cenie zawarta jest pięcioletnia gwarancja całopojazdowa.

Do kompletu brakowało sześciu autobusów klasy MIDI, również z napędem spalinowym w postaci silników wysokoprężnych spełniających normę Euro 6. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości do 10,8 m. Każdy umożliwi podróż min. 80 pasażerom, w tych chociaż 29 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez dwa lub trzy wejścia. Miasto w gestii oferenta pozostawiło dobór układu drzwi.
Magistrat podpisał umowę z Solarisem na dostawę sześciu Nowych Urbino 10,5. Kontrakt opiewa na 7 136 460 PLN brutto. A to daje jednostkową cenę na poziomie 967 000 PLN netto. W pakiecie same ciekawe dodatki. Po pierwsze "jamniki" również będą objęte pięcioletnią gwarancją całopojazdową. Dodatkowo producent z Bolechowa zapewni materiały eksploatacyjne w okresie gwarancji. Do kompletu oczywiście bogate wyposażenie dodatkowe.

Zgodnie z warunkami kontraktu dostawa "dziesiątek" od Solarisa odbędzie się w dwóch transzach. Pierwsze trzy autobusy będą jeździć po zawierciańskich ulicach do 30 lipca 2019 roku. Ostatnie pojawią się trzy miesiące później. Dostawa ma zostać zakończona do 30 października przyszłego roku.

Unia daje

Inwestycja była możliwa dzięki realizacji projektu pn. Zakup taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, Działalnie 4.5. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie, Poddziałanie 4.5.1. Niskoemisyjny transport miejski oraz efektywne oświetlenie – ZIT.

15 nowych autobusów to realny powiem świeżości dla zawierciańskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej, który można wykorzystać na dwa sposoby. Pierwszy jest po prostu wymiana 2/3 floty przewoźnika. Natomiast drugi, z pewnością najbardziej korzystny dla pasażerów, pozwoliłby na zwiększenie oferty komunikacji publicznej w Zawierciu i okolicznych miejscowościach. Ale wariant, na który ostatecznie wybierze miasto poznamy w przyszłym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Zawiercie
UM
ZKM Zawiercie
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....