TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową w Tychach. 2 elektrobusy dla TLT
INFOBUS.PL - Opublikowano: 25.06.2019 16:00:15
fot. TLT Tychy, facebook.com

To już pewne- po Tychach będą jeździły kolejne elektryczne Solarisy. Wczoraj, 24 czerwca Tyskie Linie Trolejbusowe podpisały z producentem z Bolechowa umowę na dostawę dwóch elektrobusów klasy MAXI z ładowarkami. Pojawią się one w Tychach najpóźniej za rok.

Przypomnijmy, że przetarg na dostawę pierwszych w historii Tychów elektrobusów TLT ogłosiło na początku kwietnia. Pisaliśmy o nim tutaj. Chodzi o dwa "MAXI-elektryki" o długości od 11,5 do 12,5 m i szerokości do 2,55 m. Pojemność każdego pojazdu określono na min. 80 pasażerów. Dla co najmniej 24 osób mają się znaleźć fotele. Wymiana pasażerów odbędzie się przez trzy pary dwuskrzydłowych drzwi w układzie 2-2-2, każde o prześwicie min. 1160 mm.

W zakresie napędu tyski przewoźnik skupił się na opisie minimalnych parametrów ruchowych. Autobus ma być napędzany jednym lub dwoma silnikami trakcyjnymi o mocy umożliwiającej osiągnięcie przez pojazd, w którym znajduje się minimum 70 pasażerów, zmiany prędkości od 0 do 70 km/h w czasie max 35 sekund, zmiany prędkości od 0 do 40 km/h w czasie max 15 sekund, zmiany prędkości od 0 do 20 km/h w czasie max 6 sekund.
Tyskie "elektryki" mają posiadać baterie lub superkondensatory o pojemności min. 200 kWh. Zdolność magazynowania energii w pojeździe powinna umożliwić przejechanie przez autobus po trzyletniej eksploatacji w warunkach SORT2 co najmniej 90 km na jednym ładowaniu. Pojazdy mają być przystosowane do wolnego ładowania poprzez złącze plug-in oraz szybkiego za pomocą pantografu odwróconego.

Dodatkowo dostawca "elektryków" uruchomi i przekaże TLT dwie ładowarki- jedną mobilną do wolnego ładowania oraz szybką z pantografem odwróconym. Termin realizacji całego zamówienia określono na 12 miesięcy od podpisania umowy.

Akcja-akceptacja
20 maja minął termin składania ofert. Na elektrycznego zakupy tyski przewoźnik przygotował 5 535 000 PLN brutto. To oznacza, że średni koszt pozyskania jednego elektrobusa wraz z ładowarkami przyjęto na poziomie 2 250 000 PLN netto.

Jedyna otwarta wtedy oferta minimalnie przewyższała te szacunki. Przedstawił ją Solaris. Producent z Bolechowa zaoferował elektrobusy oraz ładowarki w cenie 5 658 000 PLN brutto. Dało to zatem średnią cenę jednostkową za Nowego Urbino 12 electric z pakietem do ładowania w wysokości 2 300 000 PLN netto.

Brakowało bardzo mało. TLT podjęło jednak decyzję o dołożeniu dodatkowych pieniędzy. Formalności trochę potrwały i 12 czerwca przewoźnik oficjalnie zaakceptował ofertę Solarisa. Pozostaje więc tylko czekać na podpisanie umowy i bateryjne "dwunastki" w przyszłym roku pojawią się w Tychach. To nastąpiło wczoraj. A zatem najpóźniej za rok powitamy w śląskim mieście zupełnie nowy rodzaj pojazdów elektrycznych.

Według planów TLT elektrobusy trafią na linię H, która powstanie wskutek przekształcenia linii autobusowej 291. W komplecie z pojazdami zostaną uruchomione dwie stacje ładowania - jedna na zajezdni, a druga na przystanku Szpital Wojewódzki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
TLT Tychy
Solaris
elektrobus
ładowarka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....