TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową w Szczytnie. Autobusy za rok
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.06.2020 17:00:20
Solaris z umową w Szczytnie. Autobusy za rok; fot. UM Szczytno

Przedstawiciele Gminy Miejskiej Szczytno oraz firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę dwóch autobusów elektrycznych Solaris Urbino 8,9 LE electric.

Bezemisyjne pojazdy zostaną dostarczone na Mazury w ciągu 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Całkowita wartość kontraktu, obejmująca autobusy bateryjne wraz z dwiema ładowarkami oraz obsługą posprzedażową, wynosi ponad 4 miliony złotych.

Elektryczny debiut

Urbino electric będą pierwszymi autobusami elektrycznymi w położonym na Mazurach Szczytnie. Umowa na zakup dwóch elektryków została podpisana 30 czerwca 2020 roku. Mieszkańcy około 10-tysięcznego Szczytna będą mogli korzystać z autobusów w czerwcu 2021 roku. Same pojazdy objęte są 3-letnią, a baterie 10-letnią gwarancją.

-"Jesteśmy dumni, iż Solaris zapisuje się w tak przełomowym momencie historii komunikacji w Szczytnie. Coraz więcej operatorów i decydentów miast, zarówno większych jak i tych mniejszych, wybiera nowoczesne i bezemisyjne pojazdy transportu publicznego. Staramy się odpowiadać na potrzeby każdego przewoźnika, a Szczytno jest wspaniałym przykładem na to, że nie trzeba być ogromną aglomeracją, aby stawiać na innowacyjną technologię, dbając jednocześnie o mieszkańców i środowisko. – mówi Petros Spinaris, Wiceprezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Szczycieński standard

Napęd w Urbino 8,9 LE electric zapewni silnik trakcyjny o mocy 160 kW. Energia niezbędna do napędzania pojazdów będzie magazynowana w bateriach Solaris High Energy o łącznej pojemności nominalnej 200 kWh. Energię będzie można uzupełniać przez klasyczny system plug-in, przeznaczony do ładowania baterii w nocy lub podczas dłuższego postoju. Wraz z elektrobusami, Solaris dostarczy również urządzenia służące uzupełnianiu energii – dwie ładowarki, każda o mocy 40 kW.

Zgodnie ze złożoną ofertą, niskopodłogowe pojazdy będą mogły zabrać na pokład do 50 osób, 21 z nich na miejscach siedzących. Efektywną wymianę pasażerską zapewnią drzwi wejściowe w układzie 1+2, zaopatrzone w rampę dla inwalidów przy drugich drzwiach. Zgodnie z zamówieniem złożonym przez Gminę Miejską Szczytno, wnętrze pojazdów zaprojektowano z troską o zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i komfortu. W skład wyposażenia wejdzie m.in. kabina kierowcy typu zamkniętego, wydajny układ klimatyzacji całopojazdowej, rozbudowany system informacji pasażerskiej, tablice kierunkowe dostosowane do użytku osób niedowidzących oraz monitoring obejmujący kamery wewnątrz autobusu, kamerę cofania oraz kamerę do obserwacji obszaru przed pojazdem. Podróżni będą mieli również możliwość naładowania swoich urządzeń mobilnych dzięki podwójnym gniazdom USB, umieszczonym w przestrzeni pasażerskiej.

Mazurskie elektryki

Szczytno jest kolejnym miastem w województwie warmińsko-mazurskim, które podjęło decyzję o wprowadzeniu do swoich flot autobusów bezemisyjnych. Elektryczne Solarisy jeżdżą już bowiem po ulicach Ostródy. Solaris jest jednym z czołowych producentów autobusów elektrycznych w Europie. Portfel zamówień polskiego producenta obejmuje w tej chwili blisko 1000 pojazdów Urbino electric, które kursują po ulicach 80 miast w 18 europejskich państwach.

Gmina Miejska zdecydowała się na zakup elektryków w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pt. "Miasto Szczytno – miasto zrównoważonego transportu publicznego – etap II".
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
elektrobus
Szczytno
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....