TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową w Poznaniu. 37 Nowych Urbino!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.09.2017 16:03:51 11 komentarzy
Solaris z umową w Poznaniu. 37 Nowych Urbino!

Dzisiaj, 20 września przedstawiciele Zarządu MPK w Poznaniu oraz firmy Solaris podpisali umowę na zakup 37 niskopodłogowych, proekologicznych autobusów. Jest to kolejny element realizowanej strategii odnawiania taboru komunikacji miejskiej w Poznaniu.


Umowa, którą podpisała Pani Prezes Solaris Bus & Coach Solange Olszewska i Pan Prezes MPK Poznań Sp. z o.o. Wojciech Tulibacki dotyczy zakupu 19 pojazdów o długości 12 m oraz 18 autobusów przegubowych. Kontrakt opiewa na 50844 812,58 PLN brutto (41337246 PLN netto). Cena jednostkowa za Nowego Urbino 12 dla poznańskiego przewoźnika to 934 662 PLN netto. Z kolei jeden jego przegubowy "brat" kosztuje 1309926 PLN netto.

- "Chcemy wycofać z naszej floty autobusowej najbardziej wyeksploatowane pojazdy." – mówi Wojciech Tulibacki, Prezes Zarządu MPK Poznań. – "W zamian zapewnimy naszemu miastu 37 supernowoczesnych autobusów najnowszej generacji, które będą przyjazne dla jego mieszkańców. Silniki nowych autobusów będą spełniać bardzo restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Aż trudno uwierzyć, że w ciągu kilkudziesięciu lat dzielących starego poczciwego "Jelcza" popularnie zwanego "ogórkiem", do tego najnowszego pojazdu, tak bardzo zmienił się design i wyposażenie miejskiego autobusu, a co za tym idzie komfort przejazdu."

- "Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu było naszym pierwszym klientem i dlatego w historii naszego przedsiębiorstwa ten przewoźnik zajmuje szczególne miejsce. Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny jesteśmy darzeni zaufaniem poznańskiego MPK, a pasażerów możemy zapewnić o tym, że otrzymają do dyspozycji pojazdy o najwyższym standardzie i komforcie podróżowania." – powiedziała Solange Olszewska, właścicielka i Prezes Zarządu firmy Solaris.

Nowe pojazdy spełniać będą również najwyższe europejskie standardy w zakresie bezpieczeństwa. Będą to autobusy niskopodłogowe, przyjazne dla niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi, z systemem wewnętrznego i zewnętrznego monitoringu, który wpływa na bezpieczeństwo jazdy, z klimatyzacją, systemem automatycznego gaszenia pożaru w komorze silnika oraz drzwiami odskokowo przesuwnymi co gwarantuje szybsze i łatwiejsze wejście i wyjście pasażerów.

- "Jest w tych autobusach wiele rozwiązań, które od pewnego czasu stały się już standardem w naszych kolejnych przetargach" – wskazuje Wojciech Tulibacki – "klimatyzacja i system monitoringu, energooszczędne oświetlenie w technologii LED, dodatkowe miejsce dla wózka dziecięcego, miejsce do bezpiecznego przewozu rowerów, komplet zewnętrznych tablic informacyjnych w technologii LED dla ich lepszej widoczności, wewnętrzna tablica informacyjna LCD – to tylko niektóre z nich. Będą jednak w nowych pojazdach absolutne nowości, których nie mieliśmy do tej pory w naszych autobusach. To jest system rekuperacji, który sprawia, że autobusy będą energooszczędne, a także informacje w alfabecie Braila. To ważna informacja dla osób niewidomych i niedowidzących, następne ułatwienie zachęcające niepełnosprawnych do podróży środkami miejskiej komunikacji."

Zgodnie z kontraktem autobusy dotrą do MPK latem przyszłego roku.Dodatkowym zobowiązaniem dla dostawcy autobusów będzie przeprowadzenie szkoleń dla minimum 20 pracowników MPK Poznań w zakresie obsługi i wszelkiego typu napraw.

- "Jesteśmy w Polsce jednym z liderów, jeśli chodzi o stosowanie nowych, proekologicznych rozwiązań" - zauważa Prezes Wojciech Tulibacki – "dlatego kierujemy nasze zainteresowanie w stronę ekomobilności i dlatego zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu testów zeroemisyjnego autobusu elektrycznego nowej generacji."

Warszawski elektryk… w Poznaniu

Uroczyste podpisanie umowy, było także okazją do zaprezentowania autobusy elektrycznego, który w najbliższych dniach testowo pojawi się we flocie poznańskiego MPK.

Nowy Solaris Urbino 18 electric, to autobus całkowicie bezemisyjny, który napędzany jest energią elektryczną. Niezwykle cichy autobus wyposażony jest w baterie typu Solaris High Energy. Napęd stanowi oś ze zintegrowanymi silnikami elektrycznymi. Autobus może być ładowany za pomocą złącza typu plug-in lub z pantografu.


Autobus jest w barwach MZA Warszawa, ponieważ po prezentacji w Poznaniu, będzie wydzierżawiony do Warszawy na 3 lata. Ekobus będzie w najbliższych dniach obsługiwał linie: 74, 51 i 63.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
Solaris
 • PozKomTrans – 20.09.2017

  Panie Tulibacki a kiedy wrescie wiecej hybryd no i pierwsze elektryki?

 • Warszawiak – 20.09.2017

  Dawać go do Warszawy wreszcie! Skąpi Poznaniacy i tak nie kupią żadnego elektryka.

 • Dobra zmiana – 20.09.2017

  SZCZERE WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA POznaniaków I PONowoczesnych...

 • pyra – 20.09.2017

  @dobra zmiana: weź kup sobie ursusa i jedź w siną dal....

 • Pstryk – 21.09.2017

  Ilość łubecji na tych zdjęciach zatrważająca, peło n. tez się załapały

 • . – 21.09.2017

  @dobra zmiana: czas iść się leczyć.

 • Cypryjczyk – 21.09.2017

  W którym kraju Solaris płaci podatki?

 • Egon antyTrajtor – 21.09.2017

  @Cypryjczyk Gówno Cię to obchodzi. Wypierpapier. Co to ma do rzeczy?

 • SW – 22.09.2017

  @Egon lubisz być dym..y albo sam jesteś złodziej jak ta łubecka szajka

 • Egon antyTrajtor – 22.09.2017

  @SW nie mam takiego hobby jak Ty. SOLARIS płaci podatki w Polsce. Więc po co te głupie pytania?

 • !! – 23.09.2017

  @cypryjczyk: bilet w jedną stronę do szpitala potrzebny na cito!!!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....