TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową w Pile. 13 autobusów, w tym hybrydy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 03.10.2019 15:00:34
Solaris z umową w Pile. 13 autobusów, w tym hybrydy

Przedstawiciele firmy Solaris podpisali wczoraj, 2 października z Gminą Piła kontrakty na dostawę łącznie 13 autobusów niskoemisyjnych. Piła zdecydowała się na wybór 7 Solarisów Urbino 12 hybrid oraz 6 Solarisów Urbino 12 napędzanych silnikiem diesla. Dostawy zostaną zrealizowane do końca października 2020 roku.

Umowy opiewają na ponad 19 mln PLN brutto. Kontrakt na dostawę hybrydowych Solarisów opiewa na 12 613 650 PLN brutto. A to dało cenę jednostkową w wysokości 1 465 000 PLN netto. Każdy z hybrydpwych "jamników" będzie objęty gwarancją całopojazdową na 37 miesięcy.

Z kolei za sześć autobusów z silnikami diesla Solaris zainkasuje 6 856 020,00 PLN brutto. To z kolei daje cenę Nowego Urbino 12 w wersji pilskiej i z kompletem downsizingowym w wysokości 929 000 PLN netto. Dodatkowo każdy autobus będzie miał gwarancję całopojazdową na 42 miesiące.

Napęd hybrydowy Solarisów Urbino 12 hybrid obejmuje silnik Euro 6 o mocy 151 kW oraz elektryczny silnik trakcyjny. Połączenie niewielkiego silnika spalinowego z elektrycznym umożliwia znaczne obniżenie zużycia paliwa (do około 30% w stosunku do pojazdów z konwencjonalnym napędem), jak również zminimalizowanie poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Autobusy zostaną wyposażone w system Stop & Go, który kontroluje pracę silnika spalinowego: wyłącza go podczas postoju na przystanku i włącza po ruszeniu pojazdu. Minimalna pojemność pasażerska autobusów hybrydowych, które zostaną wyprodukowane dla pilskiego klienta, wyniesie łącznie 85 miejsc, z tego 27 miejsc siedzących.

Pozostałe 6 spośród 13 zamówionych pojazdów będą stanowiły Solarisy Urbino 12 napędzane silnikami diesla spełniającymi normy Euro 6, o mocy 204 kW. Autobusy te pomieszczą minimum 90 osób, w tym 25 będzie mogło skorzystać z miejsc siedzących.

Wśród wielu udogodnień, jakie znajdą się zarówno w pilskich autobusach hybrydowych, jak i w dieslach, warto wskazać zwłaszcza klimatyzację, porty USB oraz poręcze podświetlane światłem LED. Co szczególnie istotne dla wygody pasażerów, wszystkie autobusy zostaną wyposażone w biletomaty oraz System Pilskiej Karty Miejskiej.

Współpraca firmy Solaris z Piłą sięga 1997 roku. Od tego czasu Miejski Zakład Komunikacji w Pile oraz Gmina Piła zakupili – łącznie z podpisaną dziś umową – 58 autobusów, w tym 13 pojazdów hybrydowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Piła
UM
MZK Piła
Solaris
hybryda
  • Piotr Chamczyk – 03.10.2019

    Wszystko fajnie, tylko nie porty usb a gniazda usb do ładowania urządzeń mobilnych. Porty zapewniają komunikację z urządzeniem.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....