TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z umową na 10 elektrobusów dla Warszawy
SOLARIS InfoBus.pl - Opublikowano: 17.12.2014 18:19:00 3 komentarze
Solaris z umową na 10 elektrobusów dla Warszawy


Pasażerowie elektrycznych Solarisów będą mogli korzystać z wszystkich udogodnień, jakie znają z obecnie używanych przez MZA autobusów, a należą do nich między innymi klimatyzacja, monitoring, rozbudowany system informacji pasażerskiej a dodatkowo także internet. –„Autobusy elektryczne nie emitują spalin i są bardzo ciche. Chcemy, aby stanowiły o nowoczesnym obliczu Miejskich Zakładów Autobusowych –powiedział Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych. –W pierwszej kolejności skierujemy je do obsługi reprezentacyjnego Traktu Królewskiego.”Dodajmy, że do roku 2016 w taborze Miejskich Zakładów Autobusowych będzie co najmniej 30 autobusów elektrycznych, a ich bazą docelową stanie się przebudowana zajezdnia Redutowa. - „Gratulujemy władzom stołecznego przewoźnika tak odważnej inwestycji w technologię przyszłości, a warszawiaków pragniemy zapewnić iż otrzymają produkt najwyższej europejskiej klasy. Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, iż to właśnie firma Solaris będzie miała zaszczyt dostarczyć do MZA autobusy elektryczne. Ich zakup stawia Warszawę w gronie najbardziej innowacyjnych aglomeracji europejskich w obszarze komunikacji publicznej”- stwierdziła Solange Olszewska, Prezes firmy Solaris.

\"5_100\"

Na zakończenie warto wspomnieć, że główny konkurent Solarisa w walce o kontrakt na dostawę 10 elektrobusów –chińska firma BYD, cały czas jest blisko warszawskiego przewoźnika. W listopadzie br. Miejskie Zakłady Autobusowe wypożyczyły od niej cztery autobusy EBUS-12 i rozpoczęły półroczne testy na linii 222. Zgodnie z planem ta dzierżawa wygaśnie wraz z pojawieniem się w stolicy pierwszych Solarisów. Praktycznie bezgłośne i nie emitujące żadnych spalin autobusy elektryczne zostały przeznaczone do obsługi pełnego spacerowiczów Traktu Królewskiego. Stąd też wybór linii 222, której trasa przebiega przez najpiękniejsze miejsca stolicy. Próbna eksploatacja tych pojazdów ma posłużyć pracownikom MZA –kierowcom i mechanikom w szkoleniu w obsłudze zupełnie nowego taboru, który niebawem ma stać się ważnym elementem floty Miejskich Zakładów Autobusowych. Czy w przyszłości warszawskie elektrobusy będą dostarczane przez jednego producenta, czy będzie tutaj kilku dostawców –o tym przekonamy się zapewne już w przyszłym roku. Na razie fundament elektrycznej floty w stolicy stworzą autobusy z Bolechowa.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Warszawa
Solaris
BYD
MZA
 • www – 17.12.2014

  Znowu będzie bieda wersja dla Warszawy, czy w końcu potraktują nas poważnie? Cena bardzo wysoka to może i lepsze wyposażenie się znajdzie. Pewnie będzie jednak tak biednie jak dotychczas. Czas pokaże. Poza tym po co nam 10 autobusów elektrycznych i to za ponad 20 mln? Jaki jest tego sens? Kupili parę hybryd i widocznie dalszy zakup nie ma sensu, bo teraz takich nie kupują. Kupili elektryki i autobusy na LPG - gdzie takie na LNG teraz jeżdżą? Czemu nie kupili sprawdzonej technologii CNG. Może by się w końcu opamiętali i zdecydowali na jedną technologię, ale na poważnie jeżeli dałoby to niższe koszty eksploatacji. Zabawy za nasze pieniądze są niepoważne. Są jakieś oszczędności? Wygląda, że nie i nie będzie bo i owszem prąd jest dosyć tani, ale autobus dwa razy droższy. Cały dzień pewnie nie pojeździ na trasie, dlatego zamiast jednego na dzień będą pewnie wykorzystywane ze dwa na jednej całodniowej brygadzie.

 • ascf – 18.12.2014

  Pewnie na autobusy CNG nie dostali by dofinansowania.

 • ciek kawy – 19.12.2014

  do @www - nie marudź. Jeśli ta decyzja Ci się nie podoba, masz swój głos w wyborach samorządowych i zagłosuj na kogoś innego. Tylko, czy TO coś zmieni ?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....