TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z ofertą dla Żywca. Nowy Urbino 12
TransInfo.pl - Opublikowano: 11.10.2016 13:58:48 4 komentarze
fot. MZK Żywiec

Urząd Miasta w Żywcu dokonał dzisiaj otwarcia ofert w przetargu na dostawę siedmiu nowych autobusów klasy maxi. Magistrat otrzymał jedną ofertę. Mieści się ona w możliwościach finansowych miasta.

Warunki formalne tego postępowania opisaliśmy tutaj. Natomiast w tym artykule przyjrzeliśmy się specyfikacji technicznej autobusów, które trafią do Żywca. Przypomnijmy, że miasto poszukiwało dostawcy siedmiu miejskich, w pełni niskopodłogowych solówek. Maja umożliwiać podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym 28-34 na miejscach siedzących. Ilość foteli dostępnych z niskiej podłogi określono na przynajmniej 10. Wejście na pokład pojazdu ma być możliwe dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2.

Autobusy będą napędzane silnikami diesla spełniającymi normę EURO6. Mają mieć przynajmniej 210 kW mocy oraz 9 - 12 l pojemności skokowej. Jednostka napędowa ma zostać zblokowana z automatyczną, czterobiegową skrzynią biegów. Przekładnia ma posiadać oprogramowanie dedykowane do eksploatacji w warunkach górskich. Komora silnika będzie wyposażona w system detekcji i gaszenia pożaru.

Pojazdy mają być ponadto monitorowane, klimatyzowane oraz wyposażone w system informacji pasażerskiej, który będzie kompatybilny z użytkowanymi już przez MZK rozwiązaniami mieleckiego R&G.

Jak już na wstępnie zaznaczyliśmy wpłynęła jedna oferta. Przedstawił ją Solaris, który zadeklarował dostawę siedmiu egzemplarzy Nowego Urbino 12 za 7 852 320 zł bruttp. To cena, która mieści się w szacunkach magistratu. Urzędnicy zaplanowali na zakup kwotę 8 883 000,03 zł brutto. Jeśli miasto zdecyduje się zaakceptować ofertę producenta z Bolechowa- a to raczej formalność- to nowe autobusy pojawią się w Żywcu najpóźniej do 20 grudnia.

W efekcie żywiecka komunikacja wzbogaci się łącznie o 11 nowych autobusów. W czerwcu tamtejsze MZK odebrało trzy Nowe Urbino 12. Natomiast w grudniu przyjedzie jeden egzemplarz Urbino 8,9LE. W efekcie ok. 1/3 taboru komunalnego przewoźnika zostanie odnowione. To wynik godny pochwały.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Żywiec
MZK Żywiec
Solaris
Nowy Urbino
RPO
 • farafiu – 11.10.2016

  No i gratki.

 • od Pani Prezes – 11.10.2016

  Wow! A MZK Oświęcim wzbogaci sie o DABy z Żywca! Tylko nazwę spółki należy zmienić na Muzealny Zaklad Komunikacji w Oświęcimiu sp.z o.o.

 • Zainteresowany – 12.10.2016

  Do 20 grudnia 2016 czy 2017?

 • XCV – 13.10.2016

  CHYBA... NO I ZNÓW GRATY z Bolechowa

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....