TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z najlepszą ofertą w Białymstoku
Piotr Bochenko - Opublikowano: 30.04.2015 20:44:09 3 komentarze
Autobusy KZK Białystok

 Dziś (30.04.2015 r.) w siedzibie Komunalnego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. otwarto oferty w przetargu na zakup 3 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów przegubowych. Jedyną ofertę złożyła firma Solaris Bus & Coach. Jeżeli okaże się ważna pod względem merytorycznym i formalnym, to za 150 dni od daty podpisania umowy pojawią się w Białymstoku trzy autobusy typu Solaris Urbino 18, za które KZK Białystok zapłaci 4.630.950 zł brutto, czyli 1.543.650 zł za jeden autobus.

Pełna opcja

Przypominamy, iż autobusy mają być wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej i oddzielną kierowcy. System informacji pasażerskiej ma składać się z głosowej zapowiedzi przystanków, 2 monitorów LCD umieszczonych pod sufitem po jednym w obu sekcjach oraz po 2 monitory LCD do wyświetlania trasy przejazdu (tzw. koraliki). Nowością jest wymóg umieszczenia dwóch wyświetlaczy z numerem linii dla osób niedowidzących (dotychczas był jeden). System monitoringu ma składać się z 9 kamer, w tym 3 zewnętrzne (przednia, boczna i tylna) oraz 6 wewnętrznych. Autobusy mają posiadać instalację do montażu kasowników biletów elektronicznych i papierowych, instalację do montażu wi-fi oraz instalację do montażu mobilnych biletomatów (nowość). Zewnętrzne wyświetlacze mają być wykonane w technologii LED w kolorze zielonym. Autobusy mają być całkowicie niskopodłogowe, wyposażone w rampę dla wózków. Mają posiadać co najmniej 129 miejsc, w tym co najmniej 35 siedzących. Silnik ma spełniać normę emisji spalin co najmniej EURO6, pojemność skokowa ma wynosić co najmniej 10 dm sześciennych, moc co najmniej 220 kW, a maksymalny moment obrotowy nie mniejszy, niż 1250 Nm.

Kto pyta ... nie startuje

Do postępowania przetargowego potencjalni oferenci złożyli wiele zapytań i próśb o zmianę SIWZ. Najwięcej zgłosił MAN i EvoBus. Żadna z tych firm nie zdecydowała się jednak złożyć swojej oferty. KZK Białystok użytkuje obecnie 39 autobusów z logo jamnika, w tym 33 Solarisy Urbino 12 i 6 Solarisów Urbino 18. Najnowsze autobusy zastąpią 15-letnie przegubowe MAN-y NG 312. To nie koniec zakupów autobusów w Białymstoku w tym roku. Trwa postępowanie przetargowe prowadzone przez drugą białostocką spółkę przewozową ? Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które chce kupić 5 fabrycznie nowych całkowicie niskopodłogowych przegubowców. Pierwotnie termin otwarcia ofert został zaplanowany na dzień 11 maja 2015 roku. Jednak ze względu na pokaźną liczbę pytań (aż 69) i wniosków o zmianę zapisów specyfikacji przetargowej, spółka zdecydowała się przedłużyć termin składania ofert o 9 dni. Kontrowersje wzbudził zwłaszcza zapis mówiący o tym, iż maksymalną liczbę punktów za ocenę techniczną uzyska ten producent, który oferuje konstrukcję kratownicy zabezpieczoną metodą kataforezy zanurzeniowej, a zastosowanie innej technologii zostanie ocenione na 0 punktów, co zdaniem niektórych, zawęża krąg producentów autobusów mogących złożyć swoje oferty. Zapisu tego nie zmieniono. O tym, kto wyprodukuje autobusy dla KPK Białystok, przekonamy się 20 maja 2015 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK Białystok
Solaris
 • ncfjfjfjfjdj – 02.05.2015

  Widac ze ustawiony przetarg. Inne firmy musialy sie sporo pytac solaris nie musial. Jedyna oferta zapewne siwz pod solarisa. I fajne stwierdzenie ze pomimo duzej liczby pytan inne firmy nie zdecydowaly sie zlozyc oferty. Moze mieli negatywne odpowiedzi i poprostu nie byli dopuszczeni. Ludzie po co sa te przetargi

 • JA – 03.05.2015

  To sobie poczytaj SIWZ i wtedy krytykuj. A jak masz podejrzenia to zgłoś do organów. Tak otwartego przetargu dawno nie widziałem.

 • Ja Brzoza – 04.05.2015

  To będą już nowe Solarisy IV generacji?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....