TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z kolejną umową w Luboniu. 4 x NU12 dla TRANSLUB-u
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.06.2019 16:00:14
fot. Marcin Nader, poznanskie-autobusy.pl

Solaris dostarczy do Lubonia kolejne autobusy. Będą to cztery Nowe Urbino 12 z napędem konwencjonalnym. To efekt umową, którą 11 czerwca spółka TRANSLUB podpisała z producentem z Bolechowa. Dostawy zostaną zrealizowane za rok.

Nowy kontrakt między TRANSLUB-em a Solarisem opiewa na 4 599 708 PLN brutto. Bardzo przyzwoicie, a jeszcze lepiej wyglądała cena za jednego Nowego Urbino 12. To 934 900 PLN netto. Do tego w pakiecie przewoźnik otrzyma autobusy m.in. z gwarancją całopojazdową na 37 miesięcy. Dostawa ma być zrealizowana w ciągu najbliższego roku.

Podpisana umowa oznacza, że między Luboniem a Poznaniem będą jeździły kolejne Solarisy. Łącznie spółka będzie miała dziewięć autobusów z rodziny Nowego Urbino 12. Przypomnijmy, że w tym roku TRANSLUB otrzymał już pięć nU12, w tym trzy z napędem hybrydowym. Wszystkie w naprawdę przyzwoitych cenach.

Zgodnie z wymaganiami postawionymi przez TRANSLUB każdy ze spalinowych "jamników" pomieści przynajmniej 90 pasażerów, w tym nie mniej niż 28 na miejscach siedzących. Przynajmniej cztery fotele w każdym autobusie będą dostępne z niskiej podłogi. Dostęp na pokład będzie zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2, każde o prześwicie min. 1200 mm.

Autobusy będą napędzane niespełna siedmiolitrowymi silnikami diesla typu Cummins ISB6.7E6C. Będą wyposażone także w bardzo bogaty system informacji pasażerskiej. Nie zabraknie oczywiście klimatyzacja kabiny kierowcy oraz przestrzeni pasażerskiej. Nowe Solarisy pozwolą TRANSLUB-owi na wycowanie pięciu najbardziej przestarzałych ( jeden około 20-letni), wysoce awaryjnych, nieefektywnych ekonomicznie i ekologicznie autobusów, które spełniają ledwie normę czystości spalin Euro 1.

Unia dała
To kolejny etap projektu transportowego, który Luboń realizuje przy wsparciu środków unijnych .Zakup nowych autobusów jest częścią projektu realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, "Kompleksowe przedsięwzięcie w zakresie rozwoju i promocji zrównoważonej mobilności miejskiej w Mieście Luboń z priorytetowym znaczeniem niskoemisyjnych form transportu oraz Inteligentnych Systemów Transportowych".

Warto wspomnieć, że częścią projektu jest uruchomiony system Lubońskiego Roweru Miejskiego gdzie ostatni miesiąc pokazał, że Lubonianie chętnie korzystają z nowego środka transportu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
TRANSLUB Luboń
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....