TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris z dobrą MAXI-ofertą dla PKM Katowice!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.11.2018 15:30:38 1 komentarz
fot. Konrad Bek

Wygląda na to, że Solaris wraca... spalinowo do Katowic. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej tylko od tego producenta otrzymało dziś ofertę w przetargu na dostawę 25 autobusów klasy MAXI. Mieści się ona w budżecie i co więcej prezentuje się dosyć atrakcyjnie.

Przypomnijmy, że katowicki przetarg ogłoszono pod koniec września. Pisaliśmy o nim tutaj. PKM chce zamówić 25 fabrycznie nowych niskopodłogowych, dwuosiowych autobusów komunikacji miejskiej. Mają to być pojazdy klasy MAXI z nadwoziami o długości całkowitej od 11,80 m do 12,15 m, szerokości 2,5 - 2,55 m i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m. Każdy ma umożliwiać podróż min. 86 pasażerom. Przynajmniej co czwarta osoba ma mieć zapewniony przejazd na miejscu siedzącym. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostka o mocy min. 180 kW ma mieć przynajmniej 9 l pojemności skokowej i osiągać chociaż 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik ma być zblokowany z automatyczną, min. czterobiegową skrzynią biegów.

Szczegółowo wymagania przewoźnika opisaliśmy tutaj. Dostawca tak skompletowanych autobusów będzie miał sporo czasu na wywiązanie się z powierzonego mu zadania. Wszystkie pojazdy mają trafić do Katowic w ciągu 330 dni od podpisania umowy. Dostawy będą realizowane w transzach, każda nie więcej niż po 5 sztuk.

Dziś upłynął termin składania ofert. Jak udało nam się ustalić katowicki PKM na zakupy zarezerwował 30 135 000 brutto. Oznacza to, że koszt pozyskania jednej solówki, najchętniej z dużym silnikiem spółka szacowała na poziomie nie większym niż 980 000 PLN netto, a więc dosyć rozsądnie. Jedyna oferta, którą dziś otwarto mieści się w tych szacunkach. I to z nawiązką.

Jako jedyny na start w przetargu zdecydował się Solaris. 25 autobusów z serii Nowego Urbino 12 z silnikami DAF MX-11 producent z Bolechowa zaoferował za 28 105 500 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową w wysokości 914 000 PLN netto w pakiecie z trzyletnią gwarancją. Trzeba przyznać, że robi ona wrażenie.

Pozostaje więc czekać na rozstrzygnięcie, które jest formalnością. Gdy stanie się już faktem Solarisa czeka powrót... spalinowy do Katowic po dwuletniej przerwie. Wcześniej jednak dobrą zapowiedź zrobi 5 egzemplarzy elektrycznego Nowych Urbino 18.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKM Katowice
Solaris
  • czeslaw2 – 06.11.2018

    Tak trzymać! Teraz tylko jeszcze dla pkm tychy :-)))

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....