TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris wygrywa w Prešovie
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 03.02.2013 20:17:38 30 komentarzy
Solaris wygrywa w Prešovie

Jeden z większych przewoźników autobusowych na Słowacji –spółka DopravnýPodnik mesta Prešov wybrała firmę Solaris Bus &Coach jako dostawcę 20 szt. miejskich autobusów niskopodłogowych, w tym 11 szt. Urbino 12 i 9 szt. Urbino 18. Pojazdy mają zostać przekazane Słowakom w ciągu najbliższych czterech lat, z czego w 2013 r. polska firma maksymalnie dostarczy od 4 do 7 szt. Urbino 12. Wszystkie autobusy zostaną wyposażone w silniki DAF i automatyczne skrzynie biegów ZF. Dodatkowe ich wyposażenie to całopojazdowa klimatyzacja Konvekta UL 500. Wartość kontraktu wyniosła 4 410 000 EUR, a o to zamówienie walczyły łącznie trzy firmy. Propozycja polskiego producenta okazała się najbardziej atrakcyjna. Dla Solarisa to niezwykle cenne zwycięstwo. Słowacki rynek autobusowy jest dość mały i segment autobusów miejskich potrafi skurczyć się do kilkunastu sztuk. Dzięki kontraktowi z DP Prešov polska marka zapewniła sobie tutaj stałą obecność przez najbliższe cztery lata.

Co ciekawe DopravnýPodnik mesta Prešov ma w swojej flocie już jeden autobus marki Solaris –Urbino 12, który jest w ciągłej eksploatacji od 2003 r. Przebieg pojazdu po słowackich ulicach osiągnął już poziom 500.000 km i zdaniem przewoźnika jest to jeden z najtańszych w utrzymaniu autobusów w taborze DP Prešov. Takie referencje na pewno miały znacznie w najnowszym przetargu i wygranej polskiego producenta. Aktualnie miasto Prešov obsługuje 37 autobusów i trolejbusów, które są eksploatowane w ramach 6 linii. Przewozowa spółka powstała 1 stycznia 1996 r., a jej kapitał zakładowy wynosi 3.255.000 EUR.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
Słowacja
Prešov
 • sihi – 04.02.2013

  Gratulacje Solarisowi! Slowacja mogla by byc takze rynkiem eksportowym dla Autosana, Solbusa i AMZ Kutno.

 • Jack – 04.02.2013

  Duży sukces około 6autobusów rocznie hahah. Niestety jest też zła informacja konkurencja odwoła się do sądu i podobnie jak w przypadku tarnowa solaris zostanie odpalony. KIO ostro potraktowała kłamstwa solarisa w Tarnowie.

 • ader – 04.02.2013

  Sukcesu sukces jak ta lala

 • swq – 04.02.2013

  Cóż podróż solarisowka

 • swq – 04.02.2013

  Cóż podróż solarisowka

 • @Jack – 04.02.2013

  A skąd wiadomo jak KIO potraktowało i za co Solarisa w przetargu w Tarnowie ? Wydaje mi się, że KIO mogło jedynie się odnieść do działań MPK bo Solaris nie był bezpośrednio stroną....

 • bartek – 04.02.2013

  Wiadomo że nakazano odjąć solarisowi punkty za bezobsługowość. Masz racje działanie komisji MPK było bardzo podejrzane ale to sprawa na odrębne postępowanie prokuratorskie tym razem.

 • ttt – 05.02.2013

  BrawoSolaris na Słowacji, co do Tarnowa to niech się Pan Prezes Wiatr wypowie bo to jego komisja itd, @Jack dla twojej wiedzy stroną był Autosan i gran to oni się odwołali od decyzji tarnowa a kio nakazało ponownie razpatrzyć oferty. A to że nie lubisz solarisa i autosana tylko wpierdzielasz kebaby to już twój problem i można tylko ........

 • mario – 05.02.2013

  37 pojazdów i 6 linii? To nie Preszów.

 • sanok – 05.02.2013

  W tarnowie była sprawa dogadana z solarisem, który prezes(przewodniczący komisji przetargowej) na 10min przed otwarciem ofert zamyka się sam na sam z przedstawicielem wykonawcy(solarisa)?. Która komisja daje punkty za to samo jednej ofercie a drugiej za identyczne rozwiązanie nie przyznaje punktów?Wkrótce członkowie komisji będą musieli odpowiedzieć na te pytania , kto jak i dlaczego tak oceniał... i po żurku i koledze.

 • @sanok – 05.02.2013

  Solaris poza tym zaproponował autobusy nietożsame, niezgodne z SIWZ ale szkoda że autosan też polegnie na tożsamości :(

 • gzyms – 05.02.2013

  Czyli solaris złożył fałszywe oświadczenie? bravo

 • aswer – 05.02.2013

  Podróż solarisowa jest coraz powszechniejsza

 • ted – 06.02.2013

  500.000 kilometrow po 10 latach eksploatacji??? Chyba wiecej stoi na zajezdni niż jeździ

 • robert – 06.02.2013

  Autosan powinien podać solarisa do prokuratury o złożenie fałszywego oświadczenia i mieli by spokój z solarisem w innych przetargach pozbyliby się konkurenta na jakiś czas.

 • tadek – 06.02.2013

  W przypadku wykluczenia Solarisa powinni wybrać Otokara- duży stabilny producent, unifikacja taboru, autobusy sprawdziły się. Autosan to ryzykowna przyszlość i słaba jakość wykonania.

 • gość – 06.02.2013

  Panowie mówicie i nie wiecie o czym, co wy porównujecie Autosana. Przyjedźcie do lublina z 20 autobusów 12m dziennie stoi 15 do 16 nawet Prezydent powiedział kilka dni temu w radiu że jest tym mocno zaniepokojony. A co do turka to nie ma co komentować dno i tyle - w dobie kryzysu i ochrony wlasnego rynku ktoś kto kupuje turka mając mase firm w polsce nie jest godzien piastować funkcji Prezesa

 • @gość – 06.02.2013

  Czyli najlepiej gebelsie kupić co????? Solarisa prawda? Siedź w bolechowie i lepiej już nic nie gadaj . Ten portal to solarisowskie klakierstwo.

 • Jan – 06.02.2013

  Każdy normalny kraj wspiera swoje firmy, ale niestety takie jednostki jak mój przedmówca zawsze się trafią.

 • ,..,,..,@Jan – 06.02.2013

  A ile jest polskości w solarisie? może masz na myśli Panią prezes Solange?typowa polka. A może podzespoły z których składają autobusy...tysz prowda wszystko polskie....nie jedz przypadkiem cytrusów bo ci zaszkodzą no chyba że tylko polskie...liczy się dobre a nie polskie jeśli nie to mam nadzieje ze wszystko w domu masz polskie, ubierasz na tyłek teksasy i żresz tylko polskie artykuły....

 • .,.,., – 07.02.2013

  Kto mówi o polskim solarisie to niech się zapozna dobrze z historią Olszewskich i historią powstania solarisa. to tyle na ten temat.

 • sihi – 07.02.2013

  Wierze w Autosana. Oni potrafia zrobic dobry autobus.

 • dość głupoty – 09.02.2013

  @.,.,., kolego płaci podatki w Polscei zatrudnia ponad 1000 osób i to wystarczy aby można mówić że ma prawo sprzedawać w Polsce. Po za tym to dla twojego baraniego łba jest jeszcze fabryka w Polsce MAN, Volvo,Scania, Autosan Solbus rodzący się AMZ i nie ma potrzeba kupować turka za wdzięczność Pani A z Granda

 • felek – 10.02.2013

  Czekamy jutro na autosany w rzeszowie hihi

 • ./././. – 10.02.2013

  Oj, nie wyśmiewajmy się z Pani A. Ciężko "pracuje" by mieć z czego żyć, a jak wiadomo kot przy jednej dziurze zdycha... Teraz łatwo nie będzie bo trzeba gotowe i stojące na placu autobusy jakoś do Tarnowa dostarczyć, a jeszcze umowy nie ma....

 • @dosc głu..... – 10.02.2013

  Na temat wdzięczności solarisa mógłbym długo pisać z nazwiskami i miejscowościami, dobrym też przykładem jest zatrudniony ostatnio w solarisie pan Palenica były prezes MPK kraków co jak wiadomo sporo solarisów kupił.

 • @dosc głu..... – 10.02.2013

  Na temat wdzięczności solarisa mógłbym długo pisać z nazwiskami i miejscowościami, dobrym też przykładem jest zatrudniony ostatnio w solarisie pan Palenica były prezes MPK kraków co jak wiadomo sporo solarisów kupił.

 • @./././. – 10.02.2013

  Na którym placu stoją te gotowe autobusy dla tarnowa? płace 100tyś za zdjęcia tych autobusów. a po drugie gdyby nawet były wyprodukowane to dla Otokara 2szt . sprzedać albo nie sprzedać to jest żadna różnica podejrzewam. Chyba ktoś tu ciśnienia nie trzyma że robi takie osobiste wycieczki :) nie udał się przekręcik w tarnowie to najlepiej obsmarować innych teraz.Solaris chciał w porozumieniu z prezesem i komisją wyrolować Autosana ale się nie udało jaka szkoda,,,,...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....