TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris wraca do Białegostoku. 18+4 autobusy
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 19.10.2018 09:00:12
Solaris wraca do Białegostoku. 18+4 autobusy

Po dwóch latach dominacji Mercedesa i Volvo w Białymstoku, teraz mamy powrót polskiego producenta do gry. Miasto podpisało rozszerzoną umowę z Solarisem na zakup łącznie 22 autobusów.

18 października Białystok podpisał umowę ze spółką Solaris Bus & Coach na dostawę 22 autobusów dla komunikacji miejskiej. Samorząd zapłaci za pojazdy 34,2 mln zł brutto; na ulice Białegostoku autobusy mają wyjechać jesienią przyszłego roku.

Spółka Solaris Bus & Coach złożyła tańszą ofertę w przetargu - o tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ, który obejmował dostawę 18 autobusów z silnikami spalinowymi Euro 6:

  • ośmiu 12-metrowych Urbino 12

  • dziesięciu 18-metrowych Urbino 18

22 autobusy

-"W związku z tym, że firma złożyła niższą ofertę niż zakładał budżet na ten cel, a w przetargu była klauzula możliwości domówienia do czterech autobusów, miasto skorzystało z tej opcji - poinformowała PAP rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk. Dlatego czwartkowa umowa obejmuje dostawę 22 nowych autobusów (cztery dodatkowe to 18-metrowe pojazdy); na ulicę miasta mają wyjechać w październiku 2019 roku.

Jak powiedział, cytowany w przesłanym mediom komunikacie, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskoalski, to kolejny etap inwestycji, których celem jest wymiana najbardziej wyeksploatowanych autobusów na nowe, niskoemisyjne. "Mam nadzieję, że nowoczesny tabor zachęci białostoczan do rezygnacji z samochodów i korzystania z komunikacji miejskiej" - dodał.

Polska Wschodnia

Inwestycja jest realizowana w ramach prowadzonego przez miasto projektu "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku". Jest on realizowany przy wsparciu środków unijnych - z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Cały projekt wart jest ponad 161 mln zł, z czego unijne dofinansowanie wynosi blisko 105,5 mln zł.

We wrześniu miasto podpisało umowę na dostawę dwóch autobusów marki Volvo o napędzie hybrydowym, które trafią do Białegostoku w maju 2019 roku. Koszt tej inwestycji to 3,6 mln zł.

Z kolei jeszcze w tym roku, do końca października, ma dotrzeć do Białegostoku osiemnaście nowych Mercedesów. W marcu została podpisana umowa z firmą EvoBus Polska. Miasto zapłaci za nie 29 mln 847 tys. zł. Będą to autobusy niskoemisyjne i niskopodłogowe, także z silnikami Euro 6 (piętnaście pojazdów przegubowych 18-metrowych i trzy 12-metrowe).

Przypomnijmy też, że w lutym miasto podpisało także umowę z firmą Volvo Bus Corporation na zakup dwóch autobusów hybrydowych, które wyjechały już na białostockie ulice. Są to pojazdy niskopodłogowe o napędzie spalinowo-elektrycznym. Ich koszt to 3 mln 613 tys. zł.

Te zakupy Miasto realizuje w ramach kolejnego unijnego projektu pn. "Poprawa dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej", który przewiduje także zakup biletomatów (24 stacjonarne na przystankach i 255 mobilnych, zamontowanych w autobusach).

Dalsze perspektywy

Miasto przygotowało w sumie cztery projekty dotyczące transportu miejskiego. Tabor będzie współfinansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Wschodnia oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Dzięki temu na ulice Białegostoku do roku 2021 wyjadą w sumie co najmniej 72 najnowocześniejsze autobusy. Przybliżony łączny koszt zakupu to ok. 120 mln zł netto.

Projekt "Rozwój infrastruktury transportu miejskiego w Białymstoku", oprócz zakupu autobusów, zakłada też m.in. przebudowę kilka ulic w mieście, utworzenie parkingu typu park and ride przy jednej z ulic, zakup biletomatów stacjonarnych i autobusowych oraz wprowadzenie nowoczesnego systemu kontroli biletowej, wiaty przystankowe i rozbudowę systemu nowoczesnej informacji pasażerskiej (zapowiedzi głosowe, tablice na przystankach).(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Białystok
Solaris
unia
  • Krzysztof Kantor – 19.10.2018

    Zmieńcie tego dyslektyka co pisze te artykuły!!!

  • Michał Pawłowski – 19.10.2018

    Jedno z niewielu miast, gdzie nie ma braków kadrowych w kierowcach.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....