TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris szkoli szczecińskich kierowców
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 29.06.2011 12:23:10 6 komentarzy
Solaris szkoli szczecińskich kierowców

W połowie maja br., grupa 23 kierowców Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego „Dąbie”przeszła szkolenie zorganizowane przez Solaris Bus &Coach S.A  w zakresie bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Trening obyły się na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Test &Training Safety Centrem lotnisku w Bednarach. Szkolenia dla kierowców autobusów są istotnym elementem strategii społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Solaris Bus &Coach S.A. –producenta autobusów i tramwajów. W ramach prowadzonego przez spółkę programu „Bezpieczny Kierowca”, organizowane są działania mające na celu zwiększanie bezpieczeństwa kierowców, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. –„Naszym klientom oferujemy nowoczesne autobusy. Dodatkowo chcemy dać ich kierowcom możliwość zapoznania się z pojazdami i podniesienia swoich umiejętności. To od nich bowiem zależy bezpieczeństwo pasażerów”–powiedziała Solange Olszewska, prezes Zarządu Solaris Bus &Coach S.

–„Istotnym elementem przedsięwzięcia było przećwiczenie sytuacji, które mogą przydarzyć się kierowcom na drodze. Podczas wykładów i ćwiczeń praktycznych, odbywających się w ośrodku szkoleniowym Test &Training Safety Centre, kierowcy mieli możliwość sprawdzenia sposobów zachowania się pojazdu podczas jazdy oraz wypracowania odpowiedniego rodzaju reakcji na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń drogowych”–mówi Maciej Kopański z ośrodka Test &Training Safety Centre w podpoznańskich Bednarach.

  

Podczas kursu, uczestnicy mieli m.in. okazję sprawdzić oddziaływanie sił działających na pojazd oraz przećwiczyć opanowywanie samochodu w przypadku pojawienia się nad- i podsterowności. Istotnym elementem szkoleń było poznanie wpływu typu i stanu ogumienia oraz ciężaru ogólnego pojazdu na długość drogi hamowania. Na płycie ośrodka kierowcy wykonywali również manewry prawidłowego przeprowadzenia hamowania z ominięciem przeszkody. Ponieważ w szkoleniu może uczestniczyć nawet do 80 osób, istotna jest odpowiednia organizacja oraz wybór ośrodka, który potrafi sprostać wysokim wymaganiom. Z tego też względu, ćwiczenia w ramach programu „Bezpieczny Kierowca”realizowane są wspólnie z ośrodkiem Test &Training Safety Centre. –„W Bednarach posiadamy odpowiednie zaplecze i kompletną infrastrukturę do prowadzenia szkoleń. Dzięki temu możliwe jest, aby kierowcy przećwiczyli jazdę w różnych warunkach”–mówi Kopański.

Ponieważ kierowca autobusu odpowiada za bezpieczeństwo innych pasażerów, spoczywa na nim duża odpowiedzialność. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że aby oferowane przez nie usługi przewozowe były postrzegane jako bezpieczne, warto zadbać o zwiększanie świadomości kierowców oraz poszerzanie ich umiejętności. –„Zainteresowanie przedsiębiorstw dodatkowymi szkoleniami dla pracowników utrzymuje się na wysokim poziomie. Coraz więcej firm przewozowych chce zadbać o podnoszenie standardu swoich usług poprzez odpowiedni poziom wyszkolenia kierowców”–mówi Katarzyna Siemińska-Kędzia, prezes Test &Training Safety Centre. W ramach programu „Bezpieczny Kierowca”spółka Solaris Bus &Coach S.A. organizuje każdego roku kilka szkoleń dla przewoźników z całego kraju. Od 2005 roku przeszkoliła już ponad 500 kierowców, zarówno pracujących w komunikacji miejskiej, jak i na liniach turystycznych.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
kierowca
Szczecin
 • gienek – 30.06.2011

  solaris to złom

 • polapo – 30.06.2011

  tak jak ty. znajdz leprzy polski pojazd?

 • Asesino – 30.06.2011

  Dzięki ci gienek kolejny z proroków, czekamy na nadejście waszego mesjasza który zniszczy Solarisa aby zawistni nieudacznicy mogli się poczuć dowartościowani. A twoja firma gienek ile wyprodukowała i sprzedała autobusów, co? Pozdrawiam

 • Paweł – 02.07.2011

  Do wszystki Troli - przestańcie - podawajcie tylko fakty. Gówno prawda, ze Solaris to złom, gówno prawda, że Merc to ideał, itd tylko fakty. Gzie sie spieprzyło, gzie działa idealnie. np. w Jaworznie najgorsze scanie - totalne nieporozumienie, arogancja serwisu, same kłopoty.

 • mi – 02.07.2011

  A na czy ćwiczyli? na pojazdach liniowych? to chyba nie za dobry pomysł.

 • A23 – 03.07.2011

  Dajcie spokój, nie karmcie trolla... marna prowokacja.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....