TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris przegubowo zresetuje PKM Gliwice? Oferta ponad budżetem
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.07.2018 15:00:10
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Dziś, 10 lipca Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach otworzyło jedyną ofertę, która wpłynęła w przetargu na dostawę 12 nowych autobusów przegubowych. Propozycja Solarisa przekracza gliwickie szacunki. Czy 61 000 PLN netto na jednym autobusie to dużo?

Gliwicki PKM już kilka razy podejmował próbę zakupu 12 autobusów przegubowych. Trzeci już przetarg ogłoszono pod koniec maja. We wszystkich dotychczasowych postępowaniach wymagania przewoźnika nie ulegały większym zmianom. Spółka dalej celowała w fabrycznie nowe niskopodłogowe, trzyosiowe, przegubowe autobusów komunikacji miejskiej o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m (+- 0,1 m) i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m. Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla o pojemności min. 9 l, które spełniają normę Euro 6. Jednostki mają zostać sprzęgnięte z automatycznymi skrzyniami biegów. Gliwicki przewoźnik wymaga, aby przekazać mu autobusy w ciągu maksymalnie 260 dni od podpisania umowy, a więc ok. 1,5 miesiąca później w porównaniu z poprzednim przetargiem.

Dziś upłynął termin składania ofert. Tak jak w poprzednich podejściach PKM na przegubowe zakupy mial przygotowane 17 712 000 PLN brutto. Za jednego przegubowca spółka dalej szacowała, że zapłaci nie więcej niż 1 200 000 PLN netto. Jedyna otwarta dzisiaj oferta przewyższa te szacunki.

Przedstawił ją Solaris. Producent z Bolechowa jest gotów dostarczyć 12 egzemplarzy Nowego Urbino 18 za 18612360 PLN brutto. Jeden długi “jamnik" został więc wyceniony na 1 261 000 PLN netto. Czy różnica 61 000 PLN netto w wycenie jednostkowej to dużo? Wydaje nam się, że nie w obecnych realiach.

Cena zaoferowana przez Solarisa jest dużo korzystniejsza w porównaniu z tą, którą za 12 przegubowców zaproponował MAN gliwickiemu PKM. Producent “lwów" chciał wtedy zainkasować 1 399 000 PLN netto za jednego Lion'sa City G. Jednak wtedy przewoźnik oczekiwał ekspresowej wręcz dostawy, bo w ciągu 136 dni od podpisania umowy. Jaki ruch więc zdecyduje się wykonać PKM?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKM Gliwice
Solaris
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....