TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris powalczy elektrykiem o "Bus of the Year 2017"
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.05.2016 16:00:53 1 komentarz
fot. InfoBus

Od 30 maja do 3 czerwca w Brukseli odbywać się będzie kolejna edycja Bus Euro Test. Jego celem jest wyłonienie najlepszego autobusu miejskiego dostępnego w Europie w roku 2017. W konkursie bierze udział także Solaris, który do rywalizacji przystąpi z elektrycznym Nowym Urbino 12.

Bus of The Year to organizowany nieprzerwanie od 1989 roku konkurs na najlepszy autobus miejski. Pojazd, który wygrywa, otrzymuje tytuł najlepszego autobus na rok następny. W przypadku bieżącej edycji będzie to rok 2017. Organizatorem przedsięwzięcia jest ACE (Association of Commercial Vehicle Editors). To stowarzyszenie europejskich wydawców czasopism branży pojazdów użytkowych, w tym autobusów. Konkurs organizowany jest co dwa lata. Za każdym razem gospodarzem jest inny członek jury. Tegoroczna edycja Bus Euro Test odbywa się w Brukseli. Do rywalizacji zostało zaproszonych sześciu producentów. Jednym z nich jest firma Solaris.

?Do Bus Euro Test 2016 zgłosiliśmy innowacyjny autobus z napędem elektrycznym. Już w 2006 roku założyciel i właściciel firmy Solaris pan Krzysztof Olszewski powiedział ?Diesel umarł niech żyje elektryczność?. Dzisiaj udowadniamy, że te wizjonerskie wówczas słowa stały się rzeczywistością. Od kilkunastu lat nasza firma jest europejskim liderem w rozwoju innowacyjnych pojazdów z napędem elektrycznym. Od 2001 roku produkujemy trolejbusy, a od roku 2011 autobusy bateryjne. Te ostatnie jeżdżą już w kilkudziesięciu europejskich miastach. Są wyposażone w różnego rodzaju baterie i systemy ładowania. Ich operacyjność może wynosić 24 godziny na dobę. Zastosowane w pojazdach rozwiązania zależą od oczekiwań naszych klientów. Uważamy, że autobusy elektryczne są przyszłością komunikacji miejskiej. Z pewnością nie zastąpią całkowicie innych pojazdów stosowanych w transporcie publicznym, ale są ich doskonałym, całkowicie bezemisyjnym i niezwykle cichym, dopełnieniem? ? mówi dr Andreas Strecker, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Nowy Solaris Urbino 12 electric, który będzie podlegać ocenie członków jury z 20 państw, jest wyposażony w baterie o pojemności 240 kWh. Ich ładowanie może odbywać się na dwa sposoby: z wykorzystaniem pantografu, np. podczas postoju na przystankach, lub poprzez złącze typu plug-in z ładowarki zamontowanej na terenie zajezdni autobusowej. Dzięki temu zasięg elektrycznego Urbino, jest w praktyce nieograniczony.

Tego typu pojazdy firma Solaris dostarczyła już m.in. do: Barcelony, Berlina czy Hamburga. W Polsce elektryczne Urbino można zobaczyć na ulicach Inowrocławia, Jaworzna, Krakowa, Ostrołęki i Warszawy.

Tegoroczna edycja konkursu Bus of The Year nie jest pierwszą, w której polski producent wziął udział. Poprzednio miało to miejsce 12 lat temu. W 2004 roku w Bus Euro Test rywalizował Solaris Urbino 12 III generacji z silnikiem spalinowym. Wówczas do wygranej zabrakło zaledwie jednego punktu.

?Myślę, że po ponad 10 latach udowodniliśmy, że autobusy naszej marki są dojrzałym, a jednocześnie niezwykle innowacyjnym produktem i nie możemy doczekać się rywalizacji o ten prestiżowy tytuł.? ? powiedział dr Andreas Strecker.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
Nowy Urbino
elektrobus
Bus of The Year 2016
  • Krzysztof – 05.07.2016

    W 2004, to był Urbino 2giej generacji...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....