TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris po raz kolejny wygrywa w Gliwicach
InfoBus - Opublikowano: 14.04.2014 13:31:50
Solaris po raz kolejny wygrywa w Gliwicach
W najnowszym przetargu PKM Gliwice na zakup 6 szt. nowych,15-metrowych autobusów ponownie najlepszy okazał się Solaris. To kontynuująca dobrej współpracy śląskiego przewoźnika z producentem, który w styczniu br. przekazał firmie 22 nowe pojazdy, w tym 10 szt. Urbino 12 i 12 szt. Urbino 15. W tegorocznym przetargu firma z Bolechowa nie miała wyjątkowo żadnej konkurencji (co ciekawe, oferty nie złożył nawet MAN, który do tej pory systematycznie uczestniczył w gliwickich przetargach) i to jej oferta o wartości 6 346 800 PLN brutto okazała się najlepsza. Dodajmy, że zamówione przez Gliwice „piętnastki”będą też pierwszym pojazdami w barwach PKM-u spełniającymi normę Euro 6. Odebrana na początku stycznia grupa 22 autobusów Solarisa była zgodna z dotychczasowym standardem w zakresie emisji spalin, czyli Euro 5/EEV. Teraz ekologiczna poprzeczka została podniesiona. Nowe silniki to w zasadzie najważniejsza różnica pomiędzy najnowszym zamówieniem, a poprzednią dostawą. Wszystkie tegoroczne egzemplarze będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i zaoferują pasażerom co najmniej 6 miejsc dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Będą także wyposażone w głosowy system informacji pasażerskiej, a komunikaty o trasie i najbliższych przystankach będą słyszalne również na zewnątrz pojazdu. W zakresie wentylacji PKM Gliwice zamówiło okna przesuwne i ponownie zrezygnowano z klimatyzacji przestrzeni pasażerskiej. Za to zwiększony komfort podróży zapewni nowa, miękka tapicerka siedzeń, która w przypadku miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych wystąpi w wyraźniejszym, morelowym kolorze. Dokładnie tak jak w poprzednim zamówieniu.Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach od początku swojego powstania, tj. od roku 1997, zakupiło 185 szt. autobusów komunikacji miejskiej za łączną kwotę ponad 150 mln zł. W tym 140 szt. stanowiły autobusy fabrycznie nowe, których koszt zakupu wyniósł 143 mln zł oraz 45 szt. autobusy używane, których koszt zakupu wyniósł 7,4 mln zł. Aktualnie we flocie przewoźnika dominują pojazdy marki Solaris, których dzięki najnowszej dostawie osiągnęły już poziom 94 szt., w tym 33 szt. Urbino 12, 20 szt. Urbino 15 i 41 szt. Urbino 18. Tegoroczne zamówienie oznacza, że PKM będzie posiadać równo sto „jamników”. Pierwsze „piętnastki”z Euro 6 pojawią się w taborze spółki w sierpniu br., a całość dostaw ma zostać zamknięta najpóźniej 1 września br.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
PKM Gliwice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....