TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris o starcie w Bus Euro Test 2016 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.06.2016 18:17:31 4 komentarze
Solaris o starcie w Bus Euro Test 2016 [FILM]

Od 30 maja do 3 czerwca w Brukseli odbyła się kolejna edycja Bus Euro Test. O starcie w tym konkursie polskiego Solarisa ? po 12 latach przerwy ? rozmawialiśmy z Dariuszem Michalakiem, wiceprezesem Solarisa:

W tegorocznej edycji wziął udział Solaris Urbino 12 najnowszej generacji, wyposażony w baterie o pojemności 240 kWh. Ich ładowanie może odbywać się na dwa sposoby: z wykorzystaniem pantografu, np. podczas postoju na przystankach, lub poprzez złącze typu plug-in z ładowarki zamontowanej na terenie zajezdni autobusowej. Autobus bateryjny będzie ładowany za pomocą nowej generacji ładowarki od Ekoenergetyki-Polska o mocy wyjściowej 80 kW. Mobilna ładowarka typu plug-in w Brukseli została podłączona do specjalnie przygotowanego w tym celu słupa z pantografem. Dzięki temu zasięg elektrycznego Urbino, jest w praktyce nieograniczony.

Najważniejszy konkurs

Bus of The Year, czyli z angielska ?autobus roku?, to organizowany nieprzerwanie od 1989 roku konkurs na najlepszy autobus miejski. Pojazd, który wygrywa, otrzymuje tytuł najlepszego autobus na rok następny, w przypadku bieżącej edycji będzie to rok 2017. Organizatorem przedsięwzięcia jest ACE (Association of Commercial Vehicle Editors), czyli stowarzyszenie europejskich wydawców czasopism branży pojazdów użytkowych, w tym autobusów. Konkurs organizowany jest co dwa lata. Za każdym razem gospodarzem jest inny członek jury. Tegoroczna edycja Bus Euro Test odbywa się w Brukseli. Do rywalizacji zostało zaproszonych sześciu producentów. Jednym z nich jest firma Solaris, który po raz ostatni wziął udział w tym konkursie w 2004 roku. Wówczas Solaris Urbino III generacji z silnikiem spalinowym przegrał z MAN Lion`s City . Wówczas do wygranej zabrakło zaledwie jednego punktu? Jak będzie tym razem?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
elektrobus
Bus Euro Test
konkurs
 • xyz – 13.06.2016

  A Mercedes da na testy swój flagowy pojazd czyli Mercedesa Conecto?

 • Podróżnik – 13.06.2016

  Wystawił Citaro.

 • xyz – 13.06.2016

  Ale jak to? To Mercedes nie chce pochwalić się światu swoim produktem, który podobno jest taki wspaniały i niezawodny?I ten design Conecto, który przyćmi wszystkie najnowsze modele innych producentów.

 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 14.06.2016

  Ta "jakość" montażu Conecto, szczególnie "dokładne" spasowanie podsufitki niczym w Scani "urzeknie" wszystkich jurorów. Ponadto spodoba im się "niezawodność" tych autobusów (co wsiądę do łódzkiego niskiego Conecto to drzwi odbijają kilka razy co przystanek i wóz jedzie opóźniony 5 minut).

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....