TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris kształci mechatroników
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.09.2017 09:37:02 9 komentarzy
Solaris kształci mechatroników

Solaris po raz 11 zainaugurował rok szkolny Klasy Patronackiej prowadzonej wspólnie ze Szkołą Branżową I Stopnia w Murowanej Goślinie. W bolechowskiej siedzibie firmy uczniowie rozpoczną naukę w zawodzie mechatronik. W tym roku szkolnym, pilotażowo, program został rozszerzony także o uczniów technikum.

W roku szkolnym 2017/2018 naukę w Klasie Patronackiej rozpoczęło 6 uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia w Murowanej Goślinie, a 6 absolwentów odebrało umowy o pracę. Uczniowie zakwalifikowani do programu, oprócz regularnej nauki w szkole, będą odbywać zajęcia praktyczne przez dwa dni w tygodniu w fabryce Solarisa, co pozwoli im uzyskać unikalne kompetencje i wyjątkowe, jak na tak młody wiek, doświadczenie zawodowe. Od początku nauki otrzymają umowę o pracę. W tym roku szkolnym zadebiutuje także klasa nauczania dualnego w technikum. Jest ona prowadzona wspólnie z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu. W ramach tego programu naukę w zawodzie technika mechatronika rozpocznie 11 uczniów.

-"Uruchomienie Klas Patronackich przynosi korzyści na wielu płaszczyznach, zarówno uczniom, którzy – oprócz zdobytego doświadczenia – mają możliwość zatrudnienia po zakończeniu nauki, jak i firmie, która zyskuje wykwalifikowanych fachowców. Niezmiernie cieszę się, że możemy mieć realny wpływ na rozwój szkolnictwa zawodowego w regionie – powiedziała Krystyna Woźniak, wiceprezes zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

Współpraca Solarisa z lokalną Szkołą Branżową I Stopnia w Murowanej Goślinie trwa nieprzerwanie od 2007 roku. Od tego czasu stałe zatrudnienie w firmie uzyskało ponad 80 absolwentów klas patronackich, a 30 uczniów pracuje w oparciu o status pracownika młodocianego. W 2012 roku do programu dołączył również zakład w Środzie Wielkopolskiej – uczniowie okolicznych szkół zawodowych przygotowują się tam do pracy na stanowisku spawacza w specjalnie wydzielonym warsztacie, wyposażonym w 4 stanowiska spawalnicze i wyciągi wentylacyjne. Z kolei od 2014 roku uczniowie Klasy Patronackiej mają także możliwość przygotowania się do niemieckiego egzaminu zawodowego organizowanego przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową (AHK Polska). Zakłada to uzupełnienie treści programowych o dodatkowe 280 godzin nauki w całym cyklu kształcenia.

Program Klasy Patronackiej Solarisa, od samego początku swej działalności, spotyka się z dużym zainteresowaniem uczniów. Dzięki obecności w firmie i wykonywaniu realnych zadań wspólnie z doświadczonymi pracownikami, mają szansę dobrze poznać produkt i kulturę organizacyjną dużego zakładu produkcyjnego, co z kolei przyczyni się do łatwiejszego startu absolwentów na rynku pracy. W nadchodzącym roku szkolnym aż 17 uczniów z Murowanej Gośliny i ze Swarzędza będzie miało okazję otrzymać stałe zatrudnienie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
edukacja
 • Tom – 18.09.2017

  Dla kogo są te trolejbusy w tle?

 • PLati – 18.09.2017

  No też się zastanawiam :)

 • Ciekawy – 18.09.2017

  Ten na drugim zdjęciu to chyba Paryż?

 • Turysta – 18.09.2017

  Gałacz - Rumunia

 • Robert – 18.09.2017

  @Ciekawy To zdecydowanie paryski Solaris, wydaje mi się, że to gazowe Nowe Urbino 18

 • abc – 18.09.2017

  Tak, to paryski Urbino 18 CNG nowej generacji, obok niego stoją trolejbusy Skoda 26Tr Solaris dla Transurb Galati.

 • K – 19.09.2017

  @Tom, Galati, Rumunia.

 • Polak – 19.09.2017

  Biedne dzieci - niemieccy niewolnicy

 • vv – 19.09.2017

  Może i biedne dzieci ale zadowolone, nie muszą mówić po niemiecku . Ani naprawiać traktorów .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....