TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris jedzie do Sośnicowic. Umowa podpisana
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.12.2018 16:00:20
Solaris jedzie do Sośnicowic. Umowa podpisana

Sośnicowicom udało się wreszcie zamówić dwa autobusy klasy MAXI. Przed świętami miasto miasto podpisało umowę z Solarisem. Formalnością stało się zadość i dwa Nowe Urbino 12 pojawią się w śląskiej gminie wiosną.

Sośnicowice to jedno z najmniejszych miast na terenie województwa śląskiego. Gmina utrzymuje swój własny system komunikacyjny, który składa się z dwóch linii autobusowych. Obsługuje je zależna od samorządu spółka Zakład Gospodarki i Mieszkaniowej. Przez teren gminy przejeżdżają także dwie linie organizowane przez przechodzący do historii KZK GOP.

Miasto dwa razy musiało szukać dostawcy dwóch autobusów klasy MAXI. Pierwszy przetarg ogłoszono na początku lipca. Zakończył się on niepowodzeniem. Sośnicowice unieważniły w połowie sierpnia postępowanie z powodu braku ofert.

Nowy przetarg ogłoszono pod koniec września. Sośnicowice zmieniły swoje podejście do zakupu. Miasta nie interesowało już premiowanie wyszukanych rozwiązań technicznych, nie punktowano także udzielenie długiej gwarancji, wprost postawiono na autobusy klasy MAXI z małymi silnikami. Wachlarz konstrukcji, które gmina miała na oku wydawał się być dosyć szeroki. Jednak sztywne określenie maksymalnego terminu dostawy do końca kwietnia 2019 r., a także premia za jego przyspieszenie o dwa miesiące, tj. do 28 lutego 2019 r. mogły i tym razem uniemożliwić urzędnikom pozyskanie choć jednej oferty.

Czarny scenariusz na szczęście się nie spełnił. Na zakup dwóch solówek, dosyć przyzwoicie wyposażonych ze standardową gwarancją Sośnicowice przygotowały 2 400 000 PLN brutto. Daje to wycenę jednostkową na poziomie niespełna 975 610 PLN netto. Można więc powiedzieć, że urzędnicy dobrze się przygotowali.

Jedyna oferta, którą otwarto 14 listopada zmieściła się w tych szacunkach. Przedstawił ją Solaris. Propozycja producenta "jamników" opiewała na 2 359 410 PLN brutto. Dawało to cenę jednostkową za Nowego Urbino 12 w wysokości 959 000 PLN netto. To oferta na krótkiego "jamnika" w komplecie downsizingowym. Mowa więc o powerpacku w postaci Cumminsa ISB6.7E6C 280B i automatu ZF EcoLife 6AP1200B. W cenie uwzględniono jeszcze bogaty SIP. Do tego gwarancja całopojazdowa na dwa lata oraz dla wybranych elementów autobusów na okres od sześciu do 10 lat. Solaris nie zdecydował się na dodatkowo punktowane przyspieszenie dostawy.

Rozstrzygnięcie wydawało się być formalnością. 10 grudnia miasto oficjalnie rozstrzygnęło przetarg i zaakceptowało ofertę Solarisa. Natomiast dziewięć dni później podpisano umowę na dostawę autobusów. Nowe Urbino 12 zostaną przekazane gminie wiosną.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
Sośnicowice
UM
Solaris
ZGKiM Sośnicowice
  • Mariusz Walter – 01.01.2019

    Te 3 osoby niech wyjaśnią co je tak śmieszy.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....