TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris i PKO z umową w Kaliszu. Dziesięć Nowych Urbino
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.02.2017 17:17:50 11 komentarzy
Nowe Urbino 12 w barwach KLA - wizualizacja

Do 21 czerwca, w Kaliszu, pojawi się dziesięć, pierwszych w tym mieście, Nowych Urbino 12. Wartą blisko 12 milionów złotych inwestycję spółka zrealizuje w formie leasingu operacyjnego.

- "To przetarg, który rozpoczyna sekwencję zdarzeń w naszych zabiegach o coraz lepszą jakość powietrza w mieście - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza. - Zabiegamy o zmniejszenie niskiej emisji, stąd starania o środki z WRPO i pieniądze rządowe. Chcemy, żeby te autobusy, nowoczesne, o wysokim standardzie były alternatywą dla samochodów, które mają wpływ na zanieczyszczenie powietrza. Przed nami realizacja kolejnych projektów. W najbliższym czasie podpiszę z panem marszałkiem umowę na realizację projektu z WRPO. To będą środki, które przeznaczymy na budowę centrum przesiadkowego. W ramach przedsięwzięcia uzupełniony zostanie także tabor KLA. Pojawią się kolejne autobusy z silnikami dieslowskimi i o napędzie hybrydowym. Będziemy aplikować o środki na duże centrum przesiadkowe i kolejne autobusy o napędzie hybrydowym. Miasto zostało zaproszone do projektów rządowych. Jeden z nich sygnowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, drugi przez Ministerstwo Rozwoju. Ich celem jest pozyskiwanie autobusów o napędzie elektrycznym z infrastrukturą umożliwiającą funkcjonowanie tych pojazdów."

Dobre wyposażenie

Wszystkie Solarisy Urbino 12 będą wyposażone w jednostki Paccar (DAF) Euro 6 o pojemności 10.837 cm3.

- To dla nas ważne, bo duży, mocny silnik w tym przypadku zużywa mniej paliwa - mówi Piotr Bewziuk, członek zarządu KLA. - Nowe autobusy są przyjazne środowisku, spełniają normy Euro 6, najbardziej wymagające jeśli chodzi o emisję spalin. Udogodnieniem dla pasażerów będzie z pewnością niska podłoga na całym obszarze samochodu. W drzwiach środkowych znajduje się ręcznie otwierana rampa umożliwiająca wprowadzenie wózka. Funkcja przyklęku ułatwia wsiadanie i wysiadanie.

Ponadto autobusy wyposażone zostaną w klimatyzację i gniazda USB, dzięki którym pasażerowie będą mogli ładować urządzenia elektroniczne. W pojazdach zainstalowane będą także nowej generacji tablice kierunkowe. Kolejnym udogodnieniem będzie nowoczesny system biletowy.

?"Ten ostatni będzie współpracował z tym opartym na karcie elektronicznej - dodaje Piotr Bewziuk. - Pasażerowie będą mieli do dyspozycji nowe, dotykowe, łatwe w obsłudze kasowniki, z kolorowym wyświetlaczem. Na podłodze znajdzie się bezpieczna, antypoślizgowa wykładzina. Sto procent autobusu będzie objęte monitoringiem. Dodatkowe kamery znajdą się także na zewnątrz autobusów. Pojazdy wyposażone są także w system automatycznego gaszenia pożaru silnika.

Właściwy moment

-"Sprawę zakupu Solarisów udało się sfinalizować we właściwym momencie - podkreśla Mariusz Wdowczyk, prezes KLA. - Firma otrzymała niedawno duże zamówienie, co spowodowało podwyżkę cen autobusów - mówi prezes Wdowczyk.

Nowe pojazdy zastąpią wysłużone autobusy KLA.

- "Gdyby policzyć wszystkie autobusy, o których dziś mówimy, okaże się, że praktycznie połowa taboru zostanie wymieniona na nowe samochody - podkreśla Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza. - Cieszymy się, że z sukcesywnego podnoszenia komfortu przejazdów Kaliskimi Liniami Autobusowymi."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KLA Kalisz
Solaris
PKO
przetarg
 • eeeeeeeeeeeeeeeee – 14.02.2017

  malowanie prawie Tarnowskie

 • Brawo Kalisz ! – 14.02.2017

  Chyba Tarnowskie udaje Kaliskiej ;)

 • Marcinek – 15.02.2017

  To KLA ma samochody?

 • Stefo – 15.02.2017

  wyjątkowo wstrętny ten Solaris IV w tym malowaniu, a generalnie to w każdym jest wstętny

 • stig779 – 15.02.2017

  Stefo akurat Solaris to jest dobry autobus a w tym malowaniu prezentuje się przyzwoicie. Więc jak się nie podoba to nie komentuj

 • brazer – 15.02.2017

  Przetarg ustawiony

 • Stefo – 15.02.2017

  @stig779A ty też jesteś w żłobie od Solarisa, że tak się podlizujesz???Nie mówię, że zły tylko, że wstrętnie wygląda!!!

 • calisiapiano – 15.02.2017

  @ stefo - pretensje do lwa, że gepard się nie zgłosił!

 • Alekno – 15.02.2017

  30 aut (pół taboru) w dwa lata. Z rozmachem.

 • alan – 17.02.2017

  "Do 21 czerwca, w Kaliszu, pojawi się dziesięć, pierwszych w tym mieście, Nowych Urbino 12. " Przecież Urbino 12 i 18 w Kaliszu już są. Chodzi o IV generacje czego autor tekstu nie doprecyzował.1- przetarg 10 autobusów do czerwca 2017 r.2 przetarg - 9 autobusów (w tym 5 hybryd) do grudnia 2017 r3 przetarg 10 autobusów w 2018 r (w ramach ZITów)4 przetarg 5 autobusów mini w 2018 rBRAWO!34 nowe autobusy!

 • alan – 17.02.2017

  Plus Kalisz startuje jeszcze w dwóch rządowych programach na nowe autobusy. Więc może tych 34 nówek, na które kasa jest przyznana będą kolejne nowe autobusy :) w tym kolejne hybrydy

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
NASZE TOP 10
Czytane
Komentowane
Filmy
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...