TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Solaris dostarczy do Ostrawy 37 autobusów przegubowych
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.01.2020 14:00:16
fot. Konrad Bek

Solaris umacnia swoją pozycję w Ostrawie. Producent z Bolechowa wygrał przetarg na dostawę nowych autobusów przegubowych dla DPO. W ramach najnowszego zlecenia dostarczy łącznie 37 autobusów przegubowych.

Szacunkowa wartość zamówienia, która obejmowała oprócz autobusów również dostawę narzędzi diagnostycznych i pakietu naprawczego wyniosła 333 mln CZK. A to dawało wycenę za jednego przegubowca w wysokości ok. 1,51 mln PLN.

Solaris zmieścił się w tym limicie. Producent zaoferował DPO interesujące przewoźnika autobusy wraz z wymaganą wyprawką w łącznej cenie 329 440708 CZK. A to by dawało 1,5 mln PLN za jednego przegubowca. W pakiecie jest także pięcioletnia gwarancja i prawdopodobnie jakieś elementy kontraktu serwisowego. Jak podają czeskie media branżowe jednostkowy koszt, który został ujęty w cenie autobusu to ok. 54 000 PLN.

Wyposażenie
Autobusy będą wyposażone w klimatyzację w przestrzeni pasażerskiej i zasadniczo pod względem wyposażenia będą identyczne z pojazdami z w 2018 r., która obejmowała 10 pojazdów. Będzie jednak pewne różnicy, ale z pewnością na plus dla każdego.

Przede wszystkim ucieszą się kierowcy. A to za sprawą zamkniętej kabinie zabudowanej na całej szerokości przedniego zwisu z pojedynczym skrzydłem przednich drzwi. Tutaj DPO postanowiło powielić o rozwiązanie z niektórych swoich trolejbusów. Zamontowane zostaną także zewnętrzne wyświetlacze z białymi diodami LED zamiast wcześniej używanych pomarańczowych. Wygląd zewnętrzny zostanie również nieznacznie zmodyfikowany w związku z liftingiem, który Solaris zaczął stosować w pojazdach od stycznia 2019 r.

Wszystkie pojazdy zostaną dostarczone najpóźniej do 30 listopada 2020 r.

Największy partner Solarisa w Czechach
To już kolejne zlecenie, które Solaris zdobywa w Ostrawie. Producent współpracuje z DPO od 2001 r. Warto dodać, że spółka była pierwszym klientem Solarisa w Czechach i jednocześnie jest największym użytkownikiem "jamników" w tym kraju. Do tej pory Solaris dostarczył DPO 301 autobusów oraz 56 trolejbusów, których część wyprodukowano w kooperacji ze Skodą.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Solaris
Czechy
Ostrawa
DPO
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....