TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sochaczew z kompletem elektrycznych Solarisów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.04.2020 17:00:59
fot. UM Sochaczew

Solaris dostarczył do Sochaczewa wszystkie trzy bateryjne Urbino 12 electric, które miasto zamówiło w ubiegłym roku. To oznacza koniec części taborowej projektu EKO-BUS, dzięki którego realizacji flota Zakładu Komunikacji Miejskiej wzbogaciła się o pięć nowych autobusów.

Zakup elektrycznych "dwunastek" od Solarisa kosztował Sochaczew 7 741 620 PLN brutto. A to dało cenę jednostkową za elektrycznego Urbino 12 z osią elektryczną ZF AVE130 w wysokości 2 098 000 PLN netto. Cena ta obejmuje trzyletnią gwarancję całopojazdową oraz sześcioletnią na trwałość baterii trakcyjnych.

Bateryjny Urbino 12 w wersji sochaczewskiej umożliwia podróż 75 pasażerom, w tym 28 na fotelach Ster 8MU Ultra Light. Z niskiej podłogi mamy dostępnych 12 foteli. Dostęp na pokład tego w pełni niskopodłogowego pojazdu jest zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2. Zastosowano płaty drzwiowe firmy RAWAG, a ich napęd to urządzenia od BODE. Krótko mówiąc pakiet polski standard.

Elektryczne Urbino 12 dla Sochaczewa wyposażono w sterowanie impulsowe firmy Medcom. Solaris zastosował oś elektryczną ZF AVE130. Zabudowano w niej dwa asynchroniczne silniki trakcyjne, każdy o mocy 125 kW. Wysoka moc i doskonałe przyspieszenie gwarantowane. Producent z Bolechowa wyposażył każdy elektrobus w baterie Solaris High Energy, które mogą zmagazynować prąd o pojemności 208 kWh. Każdy z "jamników" jest przystosowany do ładowania przez złącze plug-in.

Sochaczewski standard
Kierowca może liczyć na naprawdę przyzwoite warunki pracy. A to za sprawą wydzielonej i w pełni odseparowanej od przestrzeni pasażerskiej kabiny. Jest ona zabudowana na pełnej szerokości autobusu (z dwoma niezależnymi wyjściami).

W pełni regulowany kokpit, fotel ISRI oraz osobny nadmuch z klimatyzacji powodują, że prowadzący powinien mieć kolejne powody do zadowolenia. Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają uchylne okna. Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana z pomocą agregatu firmy Spheros. Pasażerowie mogą podładować urządzenia mobilne dzięki obecności trzech ładowarek USB.

Dostawą SIP-u jest mielecki R&G Plus. Każdy elektrobus jest wyposażony w trzy wyświetlacze zewnętrzne o wysokiej rozdzielczości. A wnętrze? Tutaj znajdujemy jedną tablicę LCD. Zastosowano monitor ETM23, na których prezentowana jest informacja liniowa oraz reklamy. Nie mogło oczywiście zabraknąć GPS i głosowego zapowiadania przystanków. Całością steruje autokomputer SRG6000P.

Pięć nowych autobusów w ZKM
Dostawa elektrobusów kończy projekt EKO-BUS. Dzięki niemu flota ZKM wzbogaciła się o pięć nowych autobusów. Do przekazanych własnie "elektryków" pod koniec ubiegłego roku dołączyły dwa spalinowe Urbino 10,5. Pisaliśmy o nich tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
Sochaczew
UM
ZKM Sochaczew
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....