TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Sochaczew potwierdza: Mamy komplet elektrobusów od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 21.04.2020 17:00:25
fot. UM Sochaczew

Dwa pojazdy przyjechały już 18 marca, trzeci autobus elektryczny Solaris Urbino 12 dostarczono do bazy Zakładu Komunikacji Miejskiej 16 kwietnia. Zamontowano już m.in. kasowniki, wszyscy kierowcy sukcesywnie przechodzą szkolenia. Aktualnie ZKM czeka na zarejestrowanie i wydanie tablic rejestracyjnych pojazdów. Na początku maja nowe elektryczne autobusy wyjadą na sochaczewskie ulice.

Zakup elektrycznych "dwunastek" od Solarisa kosztował Sochaczew 7 741 620 PLN brutto. A to dało cenę jednostkową za elektrycznego Urbino 12 z osią elektryczną ZF AVE130 w wysokości 2 098 000 PLN netto. Cena ta obejmuje trzyletnią gwarancję całopojazdową oraz sześcioletnią na trwałość baterii trakcyjnych.

Bateryjny Urbino 12 w wersji sochaczewskiej umożliwia podróż 75 pasażerom, w tym 28 na fotelach Ster 8MU Ultra Light. Z niskiej podłogi mamy dostępnych 12 foteli. Dostęp na pokład tego w pełni niskopodłogowego pojazdu jest zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2. Zastosowano płaty drzwiowe firmy RAWAG, a ich napęd to urządzenia od BODE. Krótko mówiąc pakiet polski standard.

Elektryczne Urbino 12 dla Sochaczewa wyposażono w sterowanie impulsowe firmy Medcom. Solaris zastosował oś elektryczną ZF AVE130. Zabudowano w niej dwa asynchroniczne silniki trakcyjne, każdy o mocy 125 kW. Wysoka moc i doskonałe przyspieszenie gwarantowane. Producent z Bolechowa wyposażył każdy elektrobus w baterie Solaris High Energy, które mogą zmagazynować prąd o pojemności 208 kWh. Każdy z "jamników" jest przystosowany do ładowania przez złącze plug-in.

Na życzenie Sochaczewa
Kierowca może liczyć na naprawdę przyzwoite warunki pracy. A to za sprawą wydzielonej i w pełni odseparowanej od przestrzeni pasażerskiej kabiny. Jest ona zabudowana na pełnej szerokości autobusu (z dwoma niezależnymi wyjściami). W pełni regulowany kokpit, fotel ISRI oraz osobny nadmuch z klimatyzacji powodują, że prowadzący powinien mieć kolejne powody do zadowolenia.

Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają uchylne okna. Przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana z pomocą agregatu firmy Spheros. Pasażerowie mogą podładować urządzenia mobilne dzięki obecności trzech ładowarek USB.

Dostawcą SIP-u jest mielecki R&G Plus. Każdy elektrobus jest wyposażony w trzy wyświetlacze zewnętrzne o wysokiej rozdzielczości. A wnętrze? Tutaj znajdujemy jedną tablicę LCD. Zastosowano monitor ETM23, na których prezentowana jest informacja liniowa oraz reklamy. Nie mogło oczywiście zabraknąć GPS i głosowego zapowiadania przystanków. Całością steruje autokomputer SRG6000P.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
Sochaczew
UM
ZKM Sochaczew
Solaris

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....