TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Śmiertelnie potrącił trzy osoby na rowerach
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 24.09.2019 19:41:09
Zdj. Policja

Proces Kamila B., który w ubiegłym roku śmiertelnie potrącił trzy rowerzystki - matkę i dwie córki - zbliża się ku końcowi. We wtorek przed wołomińskim sądem odbyła się jedna z ostatnich rozpraw w tym procesie. Zeznania składał ojciec dziewczynek, który jako jedyny przeżył wypadek.

Zginęła matka i dwie córki

W wyniku kolizji, do której doszło w kwietniu 2018 r. na poboczu drogi w miejscowości Sitne w (woj. mazowieckie), zginęła 43-letnia kobieta oraz jej dwie córki w wieku 6 i 8 lat. Ojciec dzieci doznał ciężkich obrażeń. Z ustaleń biegłych wynika, że mężczyzna, który kierował autem mógł ponad dwukrotnie przekroczyć dozwoloną prędkość.

Podczas wtorkowej rozprawy przed Sądem Rejonowym w Wołominie zeznania składał 46-letni ojciec zmarłych dziewczynek. Jednak, ze względu na interes poszkodowanego, sąd wyłączył jawność przesłuchania.

Na posiedzeniu stawił się również oskarżony Kamil B. wraz z obrońcą. Skorzystał on z możliwości zadawania pytań poszkodowanemu, jednak tę część rozprawy sąd także utajnił.

Termin kolejnej rozprawy sąd wyznaczył na 5 listopada. Sędzia Agnieszka Bus-Małosz nie wykluczyła, że listopadowa rozprawa może być ostatnią w tym procesie. Jak podkreślił w rozmowie z PAP obrońca oskarżonego adwokat Andrzej Różyk, istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas kolejnej rozprawy wygłoszone zostaną mowy końcowe.

Prędkość zabija

Z ustaleń prokuratury wynika, że do tragicznego zdarzenia doszło na poboczu drogi w Sitnem. Czteroosobowa rodzina wracająca rowerami z wycieczki zatrzymała się na poboczu, ponieważ jedna z dziewczynek straciła równowagę. Po chwili w rowerzystów uderzył jadący ze znaczną prędkością opel. W wyniku zderzenia matka i starsza córka zginęły na miejscu; młodsza dziewczynka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Ojciec doznał ciężkich obrażeń m.in. nogi, ręki i miednicy. Do dziś nie odzyskał on pełnej sprawności.

Kierowca samochodu Kamil B. podczas wypadku był trzeźwy; o własnych siłach wydostał się z auta i - jak wynika z jego relacji - rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanej matce.

Proces w tej sprawie ruszył w październiku 2018 r. Prokuratura oskarżyła Kamila B. o powodowanie wypadku, w wyniku którego zginęły trzy osoby. Prokurator zarzucił mężczyźnie, że "umyślnie naruszył przepisy o ruchu drogowym, rażąco przekraczając dopuszczalną administracyjnie prędkość", czyli 50 km/h. Powołany w tej sprawie biegły ocenił, że kierowca mógł jechać z prędkością między 90 a 111 km/h.

"Gdyby prędkość nie przekraczała zgodnej z przepisami, nie doszłoby do wypadku" – stwierdził ekspert.

Kamil B. przyznał się do winy. Wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Jednak zaproponowana przez niego kara 30 tys. zł i dwóch lat więzienia została uznana przez prokuraturę za zbyt łagodną. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
sąd
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....