TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Słubice z Frankfurtem połączy autobus
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 05.12.2012 21:17:08 2 komentarze
Słubice z Frankfurtem połączy autobus

W niedzielę 9 grudnia br. zostanie uruchomiona linia autobusowa łącząca Słubice z Frankfurtem nad Odrą. Będzie to pierwsze połączenie komunikacji miejskiej łączące te graniczne miasta. Linię nr 983 będzie obsługiwał niemiecki zakład komunikacji Stadtverkehrsgesellschaft mbH Frankfurt m. Oder (SVF), a samorząd Słubic dołoży do jej funkcjonowania - poinformowała Irmina Balcerek z Urzędu Miejskiego w Słubicach. -„Uruchomienie wspólnej komunikacji pomiędzy Słubicami i Frankfurtem stanowiło dla obu samorządów nie lada wyzwanie. Po przebrnięciu przez przeszkody natury formalno-finansowej, udało się. Autobus połączy oba miasta dzięki umowie podpisanej przez gminę Słubice z miejską spółką komunikacyjną we Frankfurcie nad Odrą, która będzie obsługiwała linię od dworca kolejowego we Frankfurcie do placu Bohaterów w Słubicach' - powiedziała Balcerek.

Autobus frankfurckiej komunikacji miejskiej będzie miał przystanki w kilku punktach Słubic m.in. przy moście i Collegium Polonicum, przy poczcie i akademikach Collegium Polonicum. Linia została wytyczona wokół centrum polskiego miasta, a po niemieckiej stronie będzie można nią dojechać m.in. do uniwersytetu Viadrina, zaś końcowy przystanek będzie znajdował się przy wspomnianym dworcu kolejowym. Według burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza przedsięwzięcie ułatwi komunikację mieszkańców obu miast. Codziennie most pomiędzy Słubicami i Frankfurtem przekracza tysiące osób, głównie samochodami. -„Dzięki autobusowi unikniemy korków w naszym niewielkim mieście, a przy okazji stworzymy warunki poruszania się dla tych, którzy drogę tę pokonywali dotąd pieszo. Będzie to wielkie udogodnienie dla studentów, turystów, a przede wszystkich osób przyjeżdżających na zakupy i korzystających z usług w naszym mieście' - powiedział burmistrz.

Bilety będą w cenach obowiązujących po niemieckiej stronie, najtańszy kosztuje tam 1,4 euro (dla osoby dorosłej), jest jednak możliwość wykupienia tańszych biletów okresowych. W niedzielę nastąpi uroczyste otwarcie linii. Tego dnia mieszkańcy obu miast będą korzystać z przejazdu za darmo. W ramach promocji nowej linii Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Spółka z o. o. (SVF) Frankfurt nad Odrą w środę przeprowadzi kampanię informacyjną na trzech kluczowych przystankach autobusowych na terenie Słubic. Na przystankach stanie także specjalny autobus informacyjny.

Uruchomienie wspólnej komunikacji pomiędzy Słubicami i Frankfurtem stanowiło dla obu samorządów nie lada wyzwanie. Po przebrnięciu przez przeszkody natury formalno-finansowej, udało się. Autobus połączy oba miasta dzięki umowie podpisanej przez gminę Słubice z Miejską Spółką Komunikacyjną we Frankfurcie nad Odrą, która będzie obsługiwała linię od dworca kolejowego we Frankfurcie do placu Bohaterów w Słubicach. Moderatorem uroczystego otwarcia będzie znany i lubiany zarówno w Polsce, jak i w Niemczech aktor i kabareciarz Steffen Möller. A oto agenda wydarzenia:

10.45 powitanie pod budynkiem uniwersyteckim Gräfin-Dönhoff (Europaplatz 1) we Frankfurcie nad Odrą

11.00 odjazd autobusów nr 983 w kierunku mostu na Odrze

11.10 przystanek w miejscu dawnych budynków odpraw granicznych

11.20 przyjazd autobusów na pierwszy przystanek przy Collegium Polonicum w Słubicach

11.40 przyjazd na przystanek przy placu Bohaterów

11.45 powitanie gości przez burmistrza Tomasza Ciszewicza. Wystąpienia gości. Poczęstunek

12.25 powitanie pierwszego kursu autobusu linii 983 (planowany odjazd z frankfurckiego dworca, godz. 12.11)

13.30 zakończenie uroczystości

Podczas spotkania będą rozdawane informacje o rozkładzie jazdy linii 983, której rozkład jazdy już teraz można pobrać tutaj.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Słubice
granica
Niemcy
  • Karol Wieczorek, cng.auto.pl – 06.12.2012

    Z tego co widzę to będą to autobusy zasilane gazem ziemnym (CNG). Jak widać opór polskiej materii w kwesti wdrażania tego ekologicznego i taniego paliwa w Polsce pierwszy raz został złamany na podstawie międzynarodowego porozumienia : )

  • Słubiczanin – 06.12.2012

    Autobus ten nie ma najmniejszych szans. Zostanie tak szybko zlikwidowany jak powstał. Cena biletu 1.40 euro, + bardzo słaba linia zrobiona pod niemca. Dla Słubiczanów całkowicie zbędny autobus, dodatkowo maisto ma do tego dokładać 35 tys. euro.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....