TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Słubice: Autobus problemów
GAZETA LUBUSKA 18.03.2008 - Opublikowano: 19.03.2008 13:51:56
Słubice: Autobus problemów
Studenci spotkali się z władzami przygranicznych miast w sprawie autobusu jeżdżącego przez granicę. Burmistrzowie też chcą stałej linii, ale mówią, że nie jest to takie proste.
Celem było podsumowanie zapoczątkowanej 28 stycznia akcji, kiedy to wynajęty przez żaków autobus woził ich dwa tygodnie przez graniczny most na zajęcia. Spotkanie odbyło się w środę. Żaków reprezentowały samorządy studenckie, wspierane przed przedstawicieli Collegium Polonicum i Viadriny. O możliwościach uruchomienia takiego połączenia na stałe rozmawiali z nimi: nadburmistrz Frankfurtu n.O. Martin Petzelt i burmistrz Słubic Ryszard Bodziacki. - W 10 dni z autobusu skorzystało 2 tys. pasażerów - referował szef studenckiego samorządu uniwersytetu z Frankfurtu Nicolai Woyczechowski. To oznacza, że takie połączenie jest potrzebne. Studenci zaproponowali, żeby linię próbną uruchomić ponownie latem, ale już dla wszystkich mieszkańców. Koszty ponosiłyby samorządy studenckie razem z władzami obu uczelni i samorządami miejskimi. Pełnomocnik rektora Viadriny Juergen Gruenber obiecał, że niemiecki uniwersytet jest gotowy wesprzeć ten projekt finansowo. Jest też na to szansa ze strony Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. - W naszych akademikach są puste pokoje, a dzięki takiemu połączeniu wielu niemieckich studentów zdecydowałoby się zamieszkać w Słubicach - twierdzi reprezentant polskiej uczelni Marek Kłodnicki.
Kto ma jeździć?
Kubeł zimnej wody na gorące głowy żaków wylał Ryszard Bodziacki. - Trzeba w tej kwestii spełnić wiele wymogów nałożonych przez polskie prawo, a nie wszystko leży w kompetencjach burmistrza - tłumaczył. Zapewnił jednak, że i on jest za połączeniem autobusowym Słubic i Frankfurtu. Trzeba najpierw uzyskać wiele pozwoleń, wyznaczyć przystanki i zbudować zatoczki. - W Słubicach nigdy nie było miejskiej komunikacji, dlatego wszystko trzeba by zaczynać od zera - tłumaczył R. Bodziacki. Nadburmistrz Petzelt twierdził, że Frankfurt jest gotowy, żeby przedłużyć swoją miejską komunikację do Słubic. - Jeśli tylko partnerskie miasto przygotuje u siebie infrastrukturę - twierdził. - To nie takie proste - ripostował R. Bodziacki. Przypomniał, że to Niemcy wycofali się z rozmów o tramwaju przez graniczny most. Burmistrzów podzieliła kwestia wyboru przewoźnika. Każdy z nich widziałby w tej roli rodzimą firmę.
Studenci uzyskali jednak deklarację, że w obu urzędach powstaną grupy robocze, które się zajmą autobusowym połączeniem. - Dopilnujemy, żeby te grupy powstały - mówili studenci.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Słubice
Frankfurt
linia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....