TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Słońce i wiatr pracują dla MPK Łomża
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.09.2017 13:55:03 2 komentarze
Słońce i wiatr pracują dla MPK Łomża

Od początku września w bazie MPK Łomża działa instalacja fotowoltaiczna dostarczająca prąd na potrzeby zakładu. Docelowo ma ona zasilać także elektrobusy zamówione przez miasto w ramach projektu e-Bus.

-"Jesteśmy jedną z pierwszych firm komunikacyjnych w Polsce, które zastosowały tego typu rozwiązania - mówi Halina Pawelczyk z MPK ZB w Łomży. - Panele fotowoltaiczne zostały zamontowane na istniejącym budynku myjni. Instalacja o mocy 28,6 kW dostarcza prąd dla całej bazy (budynek administracyjny, warsztat, myjnia, stacja paliw). Jedynie w bardzo pochmurne dni niedobór prądu jest uzupełniany z sieci energetycznej."

Inwestycja w połączeniu z wcześniej zamontowanymi na przystanku autobusowym urządzeniami OZE (panel fotowoltaiczny i turbina wiatrowa) wpisuje się w propagowaną przez przewoźnika ideę ekologicznego transportu publicznego.

Warto dodać, że Łomża bierze udział w projekcie e-Bus, w ramach którego będą kupowane elektryczne autobusy. Zamontowane ogniwa fotowoltaiczne są pierwszym elementem większego systemu wykorzystywanego w przyszłości między innymi do ładowania "elektryków".

Instalacja będzie również służyć celom badawczym - na bieżąco gromadzone są dane związane z produkcją energii elektrycznej, potrzebne do analizy możliwości efektywnego wykorzystania OZE w komunikacji miejskiej. Prowadzimy rozmowy z łomżyńskimi uczelniami i szkołami technicznymi aby wykorzystać "fotowoltaikę" w dydaktyce - do zajęć z odnawialnych źródeł energii czy jako temat prac dyplomowych.

-"Myślimy o kolejnych OZE na naszej bazie. Chcielibyśmy zamontować następne panele fotowoltaiczne na planowanej hali garażowej ze stanowiskami do ładowania autobusów i na dachu warsztatu - podkreśla Halina Pawelczyk.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fotowaltaika
MPK Łomża
elektrobus
  • DoradcaUnii – 22.09.2017

    Bardzo dobre rozwiązanie ! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o możliwości Zdobycia Dotacji, zapraszam na stronę: http://promocja.dotacjeunii.pl/oze/

  • drdhv – 06.10.2017

    Jak dla mnie to lipa.... wydaje im się że to jest dobre rozwiązanie... ale po pewnym czasie stwierdzą że nie do końca jest to dobre rozwiązanie.... dużo kasy i nic z tego nie bedzie....

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....