TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Słabe wyniki akcji 'Trzeźwy autobus'
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 26.04.2018 11:30:09
Słabe wyniki akcji Trzeźwy autobus

23 kwietnia - w ramach mega-akcji "Trzeźwy autobus" - policjanci skontrolowali na drogach w całej Polsce ponad 21 tys. kierowców autobusów. Niestety, 17. z nich prowadziło po alkoholu - poinformowała we wtorek PAP Komenda Główna Policji.

W rozmowie z PAP Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podał, że w akcji brało udział około 5 tys. policjantów, m.in. z wydziałów ruchu drogowego. Podczas kontroli zatrzymano dziewięciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu i będą odpowiadali za wykroczenie (zawartość alkoholu między 0,2 a 0,5 promila) oraz ośmiu w stanie nietrzeźwości, którzy będą odpowiadali za przestępstwo (zawartość alkoholu powyżej 0,5 promila).

Oto przykładowe "negatywne" kontrole:

Olsztyn

Funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki w południe zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa służącego do przewozu pasażerów i przebadali trzeźwość jego kierowcy. Niestety okazało się, że siedzący za kierownicą mieszkaniec gminy Barczewo, będący odpowiedzialny za bezpieczeństwo przewożonych pasażerów, miał w organizmie ponad promil alkoholu w organizmie. 54-latek już utracił prawo jazdy, a po wykonanych czynnościach został zwolniony. Jednak za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem

Pisz

Policjanci piskiej drogówki wczoraj już po godz. 6:00 zatrzymali w Piszu do kontroli drogowej autobus marki Volkswagen. Za kierownicą siedział 55–letni mieszkaniec miasta. W autobusie, który miał jechać w dalszą trasę, na szczęście nie było jeszcze żadnych pasażerów. Już podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło przypuszczenie policjantów. Okazało się bowiem, że 55-letni kierujący ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W tej sytuacji funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a autobus przekazali wskazanej osobie, która był trzeźwa.

Przed majówką

Ponadto policja zatrzymała dwóch kierowców, którzy prowadzili autobusy mimo sądowych zakazów, i skontrolowała 20 kierowców na zawartość narkotyków. Jak poinformowała policja, akcja "Trzeźwy autobus" została przeprowadzona w związku ze zbliżającym się tzw. długim majowym weekendem.

Przypominamy, że można zgłaszać policjantom do kontroli autokary, które mają zawieźć młodzież na wycieczkę szkolną. Policjanci zachęcają także do wstępnej weryfikacji autobusów szkolnych, wycieczkowych sprawdzając podstawowe informacje o danym pojeździe na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Może to zrobić każdy rodzic. Wystarczy znać numer rejestracyjny autobusu. Dzięki bezpłatnej usłudze MSW Bezpieczny Autobus sprawdzimy m.in. czy autobus:

• ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,

• posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,

• dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu,

• komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie, jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony

Jeśli nauczyciel, rodzic czy organizator wyjazdu będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stan trzeźwości kierowcy będzie budził wątpliwości, należy nie dopuścić do dalszej podróży, a swoje wątpliwości zgłosić policjantom.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
policja
promile

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....