TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Skoda i Solaris z kolejnymi zamówieniami
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.07.2016 16:23:55 1 komentarz
fot. Skoda

Dwójka producentów, którzy od kilku lat sukcesywnie współpracują pozyskała niedawno kontrakty na 47 trolejbusów i elektrobusów. Ich odbiorcami będą miejscy przewoźnicy ze słowackiej Żyliny, czeskiego Pilzna oraz Arriva Morava. W jednym z zamówień przewidziano opcje.

Żylina: 15 + 12

24 marca zakłady komunikacyjne DPMŽ ze słowackiej Żyliny ogłosiły przetarg na dostawę 12 trolejbusów klasy mega oraz trzech standardowych. Przewoźnik zastrzegł jednak sobie opcję rozszerzenia zamówienia o sześć sztuk dłuższych pojazdów i tyle samo krótkich. Wszystkie mają być klimatyzowane, monitorowane oraz wyposażone w system informacji pasażerskiej. Na oferty DPMŽ czekało do 17 maja. Wpłynęły dwie.

Pierwszą przedstawiła Skoda Electric oferują trolejbusy 26Tr i 27Tr, które bazują na nadwoziach Solarisów Urbino 12 i 18. Konkurentem była litewska spółka LBUS, która najprawdopodobniej proponowała trolejbusy bazujące na nadwoziach Ursus CitySmile.

13 czerwca jako korzystniejszą wskazało ofertę Skody. Umowę podpisano na początku lipca. Od tego momentu czeski producent oraz będący jego podwykonawcą Solaris będą mieli 17 miesięcy na zrealizowanie dostawy z zamówienia podstawowego.

Tym samym nastąpiła pewna zmiana. Cztery lata temu DPMŽ kupiło także trolejbusy od Skody. Było to 15 egzemplarzy opartych na nadwoziach SOR NB12 i NB18. Tym razem wymagania poszły w zupełnie innym kierunku. Przypomnijmy, że w 2014 roku słowackim przewoźnik kupił pięć sztuk Urbino 12.

Zakup nowych pojazdów będzie współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej za pośrednictwem Zintegrowanego Programu Operacyjnego Infrastruktura 2014-2020, który na Słowacji jest odpowiednikiem naszego POIŚ.

Pilzneńska "ramówka"

30 czerwca komunalny przewoźnik PMPD z Pilzna podpisał umowę ramową ze Skodą na dostawę do 26 sztuk trolejbusów typu 26Tr. Kontrakt będzie wiązał obie strony w latach 2017 - 2023. W stosunku do już obecnych w Pilznie 28 egzemplarzy "Skodo-Solarisów" zajdzie jedna ważna zmiana.

"Nowe pojazdy będą pierwszy trolejbusami w Pilznie, które będą wyposażone w system autonomicznej jazdy bateryjnej WOM "-powiedział kierownik sprzedaży Skoda Electric Radek Karp.

Nowe nabytki PMPD będą zawierać szereg zaawansowanych funkcji używanych w nowoczesnym miejskim transporcie publicznym. To oczywiście 100% niskiej podłogi oraz zaawansowany system informacji pasażerskiej, klimatyzacja i baterie, które umożliwią przejazd na odcinkach bez sieci trakcyjnej. Dzięki temu nowe trolejbusy PMPD mają mieć jeszcze bardziej uniwersalne zastosowanie.

Jeżeli pełen pakiet zamówień przewidzianych w umowie ramowej zostanie wykorzystany to Skoda zainkasuje od przewoźnika z Pilzna nieco ponad 376 mln koron netto.

Arriva Morava stawia na Peruna

O przetargu, w którym prywatny przewoźnik chciał kupić 10 elektrobusów klasy maxi pisaliśmy już tutaj. Na zakupy Arriva chciała przeznaczyć do 135 mln koron.

Przewoźnik wymagał w pełni niskopodłogowych pojazdów. Miały być one wyposażone w silnik trakcyjny o mocy minimum 160 kW. Wymagano także, aby elektrobusy potrafiły przejechać dystans minimum 110 km w warunkach testu SORT1 bez konieczności doładowywania baterii. Zaznaczono dodatkowo, że pełne ładowanie baterii ma trwać nie więcej niż pięć godzin.

Na oferty Arriva czekała do 25 maja. Przedstawiła ją Skoda, która dziesięć egzemplarzy pojazdów z serii Perun wyceniła nieco poniżej szacunków prywatnego operatora. Arriva zaakceptowała tą propozycję i 16 czerwca podpisano stosowną umowę.

Pojazdy trafią do przewoźnika w przyszłym roku i zostaną skierowane do obsługi komunikacji w Trzyńcu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
DPMŽ Żylina
PMPD Pilzno
Arriva
Skoda
Solaris
elektrobus
trolejbus
  • Niko – 01.08.2016

    Dlaczego solaris nie może sam dostarczać pojazdy? I sam robić napędy?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...