TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Skoda Electric Motors w USA
SKODA ELECTRIC - Opublikowano: 20.08.2015 21:54:38
Skoda Electric Motors w USA

Nowoczesne trolejbusy wyposażone w napędy zaprojektowane przez inżynierów z pilzneńskiej Skody Electric wkrótce wyjadą na amerykańskie ulice. Przewoźnicy z Seattle i San Francisco zamówili łącznie 201 nowych pojazdów. Pierwsze z nich rozpoczną regularne kursowanie już pod koniec lata.

?Na podstawie umowy licencyjnej firma IEC Holden produkuje w USA elementy zaprojektowane i gruntownie przetestowane przez Skodę. Następnie układy napędowe są uzupełniane o komponenty marki Vossloh Kiepe i finalnie montowane u końcowego dostawcy trolejbusów, amerykańskiej firmy New Flyer? ? objaśnił Jaromir Šilhánek, prezes zarządu Škoda Electric. Vossloh Kiepe jest tradycyjnym partnerem Skody w Europie, wyróżnia się silną pozycją nie tylko na rynku europejskim, ale także w Ameryce Północnej. ?Wspieraliśmy Vossloh Kiepe w dostawach napędów wykorzystywanych w pojazdach komunikacji miejskiej w Vancouver, Genewie i Atenach? ? dodał Šilhánek.

Pilzneńska firma swoim zaangażowaniem w kontrakt dowiodła możliwości dostarczania swojej technologii do Stanów, co nie jest wcale takie proste ? producenci pojazdów i komponentów do nich na tamtejszym rynku muszą spełniać warunki zwane ?Buy America?, faworyzujące lokalnych producentów. Produkt finansowany z budżetu federalnego musi być w 60% wykonany z elementów lokalnego pochodzenia oraz zmontowany w Ameryce. Dotyczy to na przykład pojazdów komunikacji miejskiej. ?Produkcja silników do amerykańskich trolejbusów odbywa się w oparciu o naszą dokumentację technologiczną, a eksperci Skoda Electric zapewniają bieżące wsparcie w procesie produkcyjnym? ? powiedział dyrektor działu wdrożeń Skoda Electric Vaclav Ruzicka.

Zamówienie na 201 trolejbusów dla Seattle i San Francisco niekoniecznie zamknie się w tej liczbie. ?Zamówienie było zainicjowane przez przewoźnika z Seattle, a zgodnie z amerykańskim prawem można je połączyć z innymi przewoźnikami eksploatującymi trolejbusy, np. Dayton, Boston, Filadelfia. Możliwe jest zatem poszerzenie zamówienia do liczby 530 pojazdów?, powiedział Ruzicka.

Pierwsze trolejbusy z zamówienia już rozpoczęły próbną eksploatację w obu miastach. W Seattle pierwszy nowy trolejbus służy do szkolenia kierowców, a w San Francisco prototypowy egzemplarz kursuje już regularnie. ?Prototypy naszych silników zostały wyprodukowane i przetestowane jesienią ubiegłego roku, audyt dokonany na nich dowiódł wypełnienie warunków Buy America?, twierdzi Ruzicka.

Amerykański rynek jest bardzo perspektywiczny dla Skody. ?Po obecnym zamówieniu widzimy, że to bardzo interesujące terytorium, nie tylko w odniesieniu do trolejbusów, ale także tramwajów i kolei podmiejskiej. Jesteśmy już w fazie negocjowania kolejnych kontraktów?, dodał Ruzicka.

Skoda Electric w minionym roku dokonała modernizacji 32 przegubowych trolejbusów Neoplan przewoźnika z Bostonu. Wcześniej Skoda uczestniczyła w dostawach kilkuset trolejbusów na rynek amerykański, w tym 57 dla Dayton w latach 1995-1999 oraz 273 dla San Francisco w latach 2001-2004. Ponadto w latach 2001-2002 Skoda Transportation dostarczyła tramwaje do Portland i Tacomy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
USA

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....