TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Skoda dostarcza pierwsze trolejbusy z superkondensatorami!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.11.2017 16:12:02 5 komentarzy
fot. Skoda

Škoda Electric rozpoczęła dostawy trolejbusów dla przewoźnika Transurb w rumuńskim mieście Galati. Czeski producent dostarczy do Rumunii łącznie czternaście pojazdów typu Škoda 26Tr za około 5,88 mln EUR.

"To kolejna z wielu dostaw na rumuński rynek. Ostatnio dostarczyliśmy ponad pięćdziesiąt trolejbusów do rumuńskich miast Timisoara i Baia Mare " - mówi kierownik działu sprzedaży Škoda Electric, Pavel Kuch .

Czternaście trolejbusów, które przyjadą z Pilzna do Galati będą bardzo komfortowo wyposażone.

"Trolejbusy posiadają klimatyzację dla pasażerów i kierowców, mają nowoczesny system informacyjny z kamerami i system automatycznego zliczania pasażerów. Dla przewoźnika będą to pojazdy przyjazne dla środowiska i optymalne z ekonomicznego punktu widzenia. Ponadto trolejbusy wyposażone będą w superkondensatory, które umożliwiają zmagazynowanie odzyskiwanej energii z hamowania, zmniejszając w ten sposób zużycie energii. Pojazdy są dodatkowo wyposażone w inteligentne oprogramowanie do zarządzania mocą, które ze względu na stan lokalnej sieci, która charakteryzuje się dużymi spadkami napięcia stosunkach umożliwi osiąganie zadowalających parametrów" - wyjaśnia kierownik projektu Skoda Electric Milan Norek .

Skody powinny zostać przekazane na początku grudnia bieżącego roku. " Być może już przed Bożym Narodzeniem pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych trolejbusów " - dodaje Milan Norek

Oprócz dostaw dla rumuńskiej Galati czeski producent w tym roku firma zdobył także kolejny duży kontrakt na eksport 50 nowoczesnych trolejbusów dla Rygi. Skoda Electric od początku swojego istnienia wyprodukowała ponad 14 000 trolejbusów. Jeżdżą one w około trzydziestu krajach na całym świecie - w Europie, Azji i Ameryce Północnej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Skoda
Solaris
granica
Rumunia
trolejbus
 • Ja – 13.11.2017

  "która charakteryzuje się dużymi spadkami napięcia stosunkach umożliwi osiąganie zadowalających parametrów"Że co?

 • Korektor – 13.11.2017

  Czytanie ze zrozumieniem się kłania. A jak nie rozumiesz to powrót do podstawówki!

 • Bralczyk – 14.11.2017

  Korektorze.Ale tu nie chodzi o zrozumienie bo wszyscy wiemy co autor miał na myśli.Zaprawdę powiadam ci że polski język może być piękniejszy tylko wtedy jak się go z prawidłowo używa a nie wtedy gdy trzeba się domyślać o co autorowi chodziło.To Infobus czy kalambury?

 • Ja – 14.11.2017

  @Korektor: serio nie widzisz, jak koślawe jest to zdanie? Jak też tak pisałeś wypracowania w szkole i nie widziałeś w tym nic złego, to pochwal się, jaką ocenę miałeś, w tej wspominanej podstawówce, z języka polskiego!

 • szarek – 15.11.2017

  Tja.... tylko jakoś nikt z szanownych komentatorów nie zauważył, że trolejbusy z superkondesatorami od wielu LAT są eksploatowane w Gdyni a zainstalowany na stacji zasilającej Wielkopolska zasobnik zaoszczędził wiele megawatogodzin..... Skoda jest - jakby to powiedzieć - co nieco opóźniona. . . . Na razie instaluje TYLKO bloki superkondensatorów na pojazdach. To dopiero początek drogi. Poza tym o efektywności odzysku energii decyduje napęd pojazdu. I w TYM gdyńskie Solarisy (napęd z MEDCOM) nie mają sobie równych na swiecie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....